Dobrawaga
 

Od czego najlepiej zacząć odchudzanie?

Głosów: 0
wtorek, 21 sierpnia 2012


Od zmiany nastawienia! Naukowcy twierdzą, że istnieje ścisła zależność między umysłem i ciałem, między jedzeniem i emocjami.

Tydzień pierwszy: trans bazowy
To jest podstawowe ćwiczenie, które będzie wykonywane także przed wszystkimi transami tematycznymi. Zadbaj o to, żeby w następnych minutach nikt ci nie przeszkadzał. Usiądź na wygodnym krześle albo w fotelu i pozwól, aby następujące zdania intensywnie na ciebie działały:

"Biorę kilka powolnych, świadomych oddechów (wykonaj: wdech – wydech; wdech – wydech). Mówię do swojego wnętrza: zostawiam problemy dnia za sobą i powoli się uspokajam. Mam teraz czas tylko dla siebie i cieszę się na to, co nadejdzie. Wyobrażam sobie, że leżę wygodnie wyciągnięta na miękkim kocu, na ciepłej letniej łące. Leżę na plecach i obserwuję chmury ciągnące po niebie. I przypominam sobie, jak w dzieciństwie widziałam w nich twarze i różne figury. Przesuwające się po błękitnym niebie obłoki wprowadzają mnie coraz bardziej i bardziej w stan błogiego spokoju. (Minuta pauzy).

Za każdym razem, gdy przychodzi mi do głowy jakaś myśl, pojawia się ta słoneczna, przyjazna łąka, pokrywa tę myśl i zabiera ją ze sobą, aby mi już więcej nie przeszkadzała. Tak więc chmury unoszą w dal moje myśli. W tym czasie dochodzę do punktu, gdzie już wcale nie myślę, lecz jedynie rozkoszuję się spokojem. Gdybym chciała, mogłabym w tym punkcie zająć się zadaniem ze swojego programu odchudzania, ale mogę też po prostu poczekać, aż ten przyjemny nastrój podziała i mnie wyciszy. Mam całkowicie wolny wybór. Może po prostu sobie pośpię, jak podczas popołudniowej drzemki. (5 minut pauzy). Teraz jest czas, aby powrócić z letniej łąki i obłoków. Dlatego policzę powoli od pięciu do jednego. Z każdą liczbą będę przytomniejsza i bardziej wypoczęta. "Gdy dojdę do jednego, jestem obudzona i czuję się wspaniale".

Tydzień drugi: Mój nowy obraz
Uczysz się kochać swoje ciało, wyobrażasz sobie, jaka jesteś piękna i zgrabna. Teraz twoja podświadomość będzie pozytywnie reagować na te wyobrażenia. Wprowadź się najpierw w stan autohipnozy (trans bazowy). Potem spraw, aby poniższe słowa i obrazy działały na ciebie:

"Wyobrażam sobie, jak stoję na wadze szczupła i wyglądająca pięknie. Stwierdzam, że waga pokazuje dokładnie moją docelową wagę. Czuję radosny nastrój narastający we mnie, gdy zobaczę, że osiągnęłam swój cel. Czuję, jaka jestem przy tym zdrowa, pełna życia i energii. Teraz nie będę się już martwić z powodu odchudzania. Troski i strachy blokowały mnie w przeszłości. Teraz się odprężam i mówię sobie: znajduję się na właściwej drodze do swojego nowego ja, do bardziej atrakcyjnego, zdrowszego, szczuplejszego i sprawniejszego ja.

Czuję jeszcze raz wzbierającą we mnie ufność we własne siły, gdyż zrozumiałam, że wzięłam we własne ręce kontrolę nad swoim życiem. Mówię sobie jeszcze raz: z dnia na dzień mam do siebie coraz więcej zaufania, bo widzę, że mogę i chcę osiągnąć swoją wymarzoną wagę. Mogę i chcę stworzyć swoje nowe ja – szczuplejsze, bardziej atrakcyjne i pełne życia, swoje prawdziwe, właściwe ja! Taki mam precyzyjny, konkretny plan. Decyduję się, że teraz będę obchodzić się ze swoim ciałem troskliwie oraz z szacunkiem. I im bardziej będę je pielęgnować, tym większy będzie mój szacunek do siebie". Gdy dojdziesz do tego punktu, wróć ponownie do stanu świadomości.

Źródło: Claudia

Zobacz także

Facebook

Wybrane artykuły

Globalne piętno otyłości

Negatywna ocena ludzi z nadwagą i otyłością staje się międzynarodową normą. Dzieje się tak nawet w rejonach świata i społecznościach, gdzie większe gabaryty były kiedyś, zgodnie z tradycją, cenione. Do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu Stanowego Arizony po przeprowadzeniu wywiadów z Meksykanami, Argentyńczykami, Paragwajczykami, Amerykanami, Brytyjczykami, a także obywatelami Portoryko, Samoa Amerykańskiego i ...

Profilaktyka nowotworów

Związki zawarte w śliwkach i brzoskwiniach niszczą komórki agresywnego raka piersi, oszczędzając zarazem komórki zdrowe - wynika z amerykańskich badań laboratoryjnych, o których informuje internetowy serwis EurekAlert. Naukowcy z ośrodka badawczego Texas AgriLife Research w College Station w Teksasie sprawdzali wpływ ekstraktu z ciemnej odmiany śliwek oraz ekstraktu z brzoskwiń na dwa rodzaje komórek raka pie...

Tłuszcze nasycone a choroba Alzheimera

Według najnowszych badań, nadmierne spożywanie czerwonego mięsa, masła oraz innych produktów zawierających tłuszcze nasycone może zwiększyć ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera.   Naukowcy współpracujący z Uniwersytetem Harvarda zauważyli, że starsze kobiety, które spożywały dużo tłuszczów nasyconych, miały słabszą pamięć. Natomiast te z pań, które zjadały więcej jednonienasyconych kwasó...

Program 'Wiem, co wybieram'

Wyniki badań zaprezentowane dzisiaj przez przedstawicieli Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie potwierdzają wyniki holenderskich badań z 2009 roku i dowodzą, że wybór produktów opatrzonych logo „Wiem, co wybieram” może mieć znaczny i pozytywny wpływ na zbilansowanie codziennej diety.Szczegółowe badania skuteczności znaku przeprowadzone w 2010 r. wśród 150 mieszkańców Wa...

Dobre zdrowie jest następstwem dobrego samopoczucia, a troska o oczyszczenie organizmu to najlepszy początek.

1-2-3-4
tylko tyle kroków
dzieli CIę od
zmiany swojego
stylu życia na
zdrowy i pełen
energii.
Run

Złe nawyki ograniczaj stopniowo.
Ważne jest nie to, ile jemy, ale jak wiele żywności zostanie strawione.

Wellness to nic innego jak troszczenie się o siebie i swoje życie. Aby być wellness trzeba dokonywać potrzebnych zmian i podtrzymywać do tego swoją motywację. Dlatego znajdź to, co Cię powstrzymuje od czucia się dobrze ze samym sobą. Nie omijaj tych przeszkód - pokonuj je!

..przecież chodzi tylko o to, żeby czuć się lepiej i cieszyć się lepszym wyglądem... Czy dotyczy to również Ciebie?
Dziś masz wiele możliwości, które mogą pomagać Tobie w osiąganiu przeróżnych celów, jeśli chodzi o Twój wygląd i samopoczucie.

Na rynku masz szereg produktów i usług, dzięki którym możesz być wellness:

  • suplementy diety,
  • zdrowa żywność,
  • usługi z zakresu aktywności fizycznej i rekreacji,
  • salony piękności, gabinety odnowy biologicznej, spa itp.
  • szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna itd.