Dobrawaga
 

Od czego najlepiej zacząć odchudzanie?

Głosów: 0
wtorek, 21 sierpnia 2012


Od zmiany nastawienia! Naukowcy twierdzą, że istnieje ścisła zależność między umysłem i ciałem, między jedzeniem i emocjami.

Tydzień pierwszy: trans bazowy
To jest podstawowe ćwiczenie, które będzie wykonywane także przed wszystkimi transami tematycznymi. Zadbaj o to, żeby w następnych minutach nikt ci nie przeszkadzał. Usiądź na wygodnym krześle albo w fotelu i pozwól, aby następujące zdania intensywnie na ciebie działały:

"Biorę kilka powolnych, świadomych oddechów (wykonaj: wdech – wydech; wdech – wydech). Mówię do swojego wnętrza: zostawiam problemy dnia za sobą i powoli się uspokajam. Mam teraz czas tylko dla siebie i cieszę się na to, co nadejdzie. Wyobrażam sobie, że leżę wygodnie wyciągnięta na miękkim kocu, na ciepłej letniej łące. Leżę na plecach i obserwuję chmury ciągnące po niebie. I przypominam sobie, jak w dzieciństwie widziałam w nich twarze i różne figury. Przesuwające się po błękitnym niebie obłoki wprowadzają mnie coraz bardziej i bardziej w stan błogiego spokoju. (Minuta pauzy).

Za każdym razem, gdy przychodzi mi do głowy jakaś myśl, pojawia się ta słoneczna, przyjazna łąka, pokrywa tę myśl i zabiera ją ze sobą, aby mi już więcej nie przeszkadzała. Tak więc chmury unoszą w dal moje myśli. W tym czasie dochodzę do punktu, gdzie już wcale nie myślę, lecz jedynie rozkoszuję się spokojem. Gdybym chciała, mogłabym w tym punkcie zająć się zadaniem ze swojego programu odchudzania, ale mogę też po prostu poczekać, aż ten przyjemny nastrój podziała i mnie wyciszy. Mam całkowicie wolny wybór. Może po prostu sobie pośpię, jak podczas popołudniowej drzemki. (5 minut pauzy). Teraz jest czas, aby powrócić z letniej łąki i obłoków. Dlatego policzę powoli od pięciu do jednego. Z każdą liczbą będę przytomniejsza i bardziej wypoczęta. "Gdy dojdę do jednego, jestem obudzona i czuję się wspaniale".

Tydzień drugi: Mój nowy obraz
Uczysz się kochać swoje ciało, wyobrażasz sobie, jaka jesteś piękna i zgrabna. Teraz twoja podświadomość będzie pozytywnie reagować na te wyobrażenia. Wprowadź się najpierw w stan autohipnozy (trans bazowy). Potem spraw, aby poniższe słowa i obrazy działały na ciebie:

"Wyobrażam sobie, jak stoję na wadze szczupła i wyglądająca pięknie. Stwierdzam, że waga pokazuje dokładnie moją docelową wagę. Czuję radosny nastrój narastający we mnie, gdy zobaczę, że osiągnęłam swój cel. Czuję, jaka jestem przy tym zdrowa, pełna życia i energii. Teraz nie będę się już martwić z powodu odchudzania. Troski i strachy blokowały mnie w przeszłości. Teraz się odprężam i mówię sobie: znajduję się na właściwej drodze do swojego nowego ja, do bardziej atrakcyjnego, zdrowszego, szczuplejszego i sprawniejszego ja.

Czuję jeszcze raz wzbierającą we mnie ufność we własne siły, gdyż zrozumiałam, że wzięłam we własne ręce kontrolę nad swoim życiem. Mówię sobie jeszcze raz: z dnia na dzień mam do siebie coraz więcej zaufania, bo widzę, że mogę i chcę osiągnąć swoją wymarzoną wagę. Mogę i chcę stworzyć swoje nowe ja – szczuplejsze, bardziej atrakcyjne i pełne życia, swoje prawdziwe, właściwe ja! Taki mam precyzyjny, konkretny plan. Decyduję się, że teraz będę obchodzić się ze swoim ciałem troskliwie oraz z szacunkiem. I im bardziej będę je pielęgnować, tym większy będzie mój szacunek do siebie". Gdy dojdziesz do tego punktu, wróć ponownie do stanu świadomości.

Źródło: Claudia

Zobacz także

Facebook

Wybrane artykuły

Żywność masowego rażenia

Sprawa jest śmiertelnie poważna.W amerykańskim przemyśle spożywczym liczą się dwie rzeczy – pokarm i konsument. Pierwszy jest przetworzony, więc tani, a drugi gruby, więc łasy. Oto prawdziwa sztuka tuczuWedług danych rządu Stanów Zjednoczonych raczkujące dziś pokolenie Amerykanów będzie pierwszym od stulecia, które pożyje krócej od swoich rodziców. Powód: otyłość. Co&nb...

Utopieni w toksycznej zupie

Dostałem od przyjaciół artykuł, który ujawnia zagrożenia, które dotykają nas i naszych najbliższych. Jestem zdania, że najbardziej zabija nas niewiedza, dlatego że w bardzo prosty sposób możemy uniknąć wielu zagrożeń – jest tylko jeden warunek! Musimy wiedzieć co nam zagraża!Żadnego plastikowego produktu, na którym są następujące oznaczenia, nie pozwalajmy dzieciom dotykać ani brać do ust.Serdecz...

Hodowla zlecona

Ten sposób pozyskiwania zdrowej żywności wymaga znacznego zaangażowania i dużej odpowiedzialności osób zdecydowanych na zlecanie tego tupu usługi rolnikom.Zapewne już spotkaliście się z tematem hoteli dla koni. W takich miejscach zapewniana jest opieka dla zwierząt, przechowywanych i doglądanych za ustaloną opłatą. Osoby, które są niewątpliwie miłośnikami zwierzą, chcą posiadać własne zwierze, ale nie koniecznie pos...

Odżywianie a Twój wiek biologiczny

Jak dieta i styl życia mogą spowolnić proces starzeniaW naszej kulturze starszy wiek nieodłącznie kojarzy się z demencją, inwalidztwem i chorobą. Jednocześnie wszechobecny kult młodości panujący dzisiaj powoduje, że prasa, telewizja i znane osobistości promują coraz to nowsze cudowne specyfiki odmładzające, których skuteczność najczęściej pozostawia wiele do życzenia. Najnowsze badania medyczne dowodzą jednak, że najlepszym &bdqu...

Dobre zdrowie jest następstwem dobrego samopoczucia, a troska o oczyszczenie organizmu to najlepszy początek.

1-2-3-4
tylko tyle kroków
dzieli CIę od
zmiany swojego
stylu życia na
zdrowy i pełen
energii.
Run

Złe nawyki ograniczaj stopniowo.
Ważne jest nie to, ile jemy, ale jak wiele żywności zostanie strawione.

Wellness to nic innego jak troszczenie się o siebie i swoje życie. Aby być wellness trzeba dokonywać potrzebnych zmian i podtrzymywać do tego swoją motywację. Dlatego znajdź to, co Cię powstrzymuje od czucia się dobrze ze samym sobą. Nie omijaj tych przeszkód - pokonuj je!

..przecież chodzi tylko o to, żeby czuć się lepiej i cieszyć się lepszym wyglądem... Czy dotyczy to również Ciebie?
Dziś masz wiele możliwości, które mogą pomagać Tobie w osiąganiu przeróżnych celów, jeśli chodzi o Twój wygląd i samopoczucie.

Na rynku masz szereg produktów i usług, dzięki którym możesz być wellness:

  • suplementy diety,
  • zdrowa żywność,
  • usługi z zakresu aktywności fizycznej i rekreacji,
  • salony piękności, gabinety odnowy biologicznej, spa itp.
  • szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna itd.