Dobrawaga
 

Czy dieta oczyszczająca pomaga bezpiecznie obniżyć wagę?

Głosów: 1
piątek, 24 maja 2013


Nastała pora roku, w której nawet najbardziej dokładnie przestrzegający zasad zdrowego odżywiania myślą na temat odchudzania. Nadchodzi lato, czas odkrywania większej ilości ciała.

Nastała pora roku, w której nawet najbardziej dokładnie przestrzegający zasad zdrowego odżywiania myślą na temat odchudzania. Nadchodzi lato, czas odkrywania większej ilości ciała. Jako dietetyk i autor artykułów o tematyce odżywiania słyszę o wielu szybko działających krótkotrwałych dietach. Ostatnio otrzymuję sporo pytań dotyczących diet oczyszczających.

 

„Czy dieta oczyszczająca pomoże mi obniżyć wagę?” Często otrzymuję takie pytanie, na które muszę niestety odpowiadać przecząco. Dieta oczyszczająca, zarówno bazująca na płynach, czy suplementach, czy zezwalająca jedynie na kilka wybranych składników pożywienia, jest po prostu intensywną dietą odchudzającą, która na podstawie ostatnich badań może podnieść poziom hormonów stresu w organizmie. Możesz poczuć się lżej ponieważ oczyszczanie opróżnia system żołądkowo – jelitowy. Jednak może to doprowadzić do odwodnienia, a stracona waga okaże się w większości wodą. Kiedy powrócisz do swoich normalnych przyzwyczajeń żywieniowych, prawdopodobnie odzyskasz utracone kilogramy.

 

Obalony został kolejny mit dotyczący diet oczyszczających. Teoria głosząca, że usuwają one toksyny z ciała nie znalazła odzwierciedlenia w badaniach naukowych. Naturalnie eliminującymi toksyny z krwi narządami są wątroba i nerki.

Dieta oczyszczająca może jednak korzystnie wpływać na psychikę, dając duży zastrzyk optymizmu – dzięki szybkim, łatwym do zaobserwowania rezultatom jej stosowania.

 

Możesz bezpiecznie wykorzystać te zalety oczyszczania: jedz trzy małe posiłki dziennie oraz dodatkowo kilka kawałków owoców jako przekąski. Ogranicz kalorie, niech pochodzą one z dań o dużej ilości składników odżywczych. Oznacz swój poziom kalorii, który dostarczy Ci wystarczającą ilość energii do aktywności fizycznej – co najmniej 1200 – 1500 kalorii dziennie. Bezpiecznie rozpoczniesz obniżanie wagi oraz przekonasz się do zalet zdrowego odżywiania.

Źródło: eatingwell.com, autor: Brierley Wright

Zobacz także

Facebook

Wybrane artykuły

Funkcje wapnia w organizmie

Wapń to jeden z makroelementów, o którego wartości powinien wiedzieć każdy z nas. Należy do soli mineralnych, które nie tylko regulują metabolizm organizmu, ale również budują, przede wszystkim kości oraz zęby. Całkowita zawartość wapnia w organizmie wynosi 1,4-1,6% masy ciała, czyli ponad 1,0-1,2 kg.Wapń występujący w zębach i kościach odpowiada głównie za ich mechaniczną wytrzymałość. Proces uwapnian...

Jak walczyć z otyłością najmłodszych

Waga ciała Twojego dziecka jest bardzo istotnym elementem decydującym o jego obecnym i przyszłym stanie zdrowia.Dzieci z nadwagą częściej mają również problemy z nadwagą w wieku dorosłym, wtedy pojawiają się różne związane z tym problemy zdrowotne.Jeżeli Twoje dziecko ma nadwagę, najwyższa pora na działanie.Pomóż dziecku schudnąćDobrą wiadomość – istnieją proste kroki, które możesz wykonać w celu przywr...

Zamień na zdrowsze!

Dobór zdrowszych potraw może być łatwiejszy niż sądzisz. Zmieniając tylko kilka nawyków żywieniowych uzyskasz znaczącą poprawę swojej diety. Wprowadzenie małych zmian do codziennej diety jest najzdrowszym i najłatwiejszym sposobem na obniżenie wagi ciała. Twoim pierwszym krokiem powinno być spożywanie mniejszej ilości potraw wysokokalorycznych, tłuszczu, soli i cukrów, zamieniając je na coś zdrowszego, włącznie z warzywami i owocami...

Bieganie nie zawsze pomaga w odchudzaniu – 5 przyczyn

1. Twój trening jest zawsze taki sam Twoje ciało jest doskonałym urządzeniem. Jest zaprojektowane do maksymalizacji wydajności. Oznacza to, że jeżeli powtarzasz wielokrotnie tę samą czynność, staje się ona dla Ciebie coraz łatwiejsza. Dotyczy to także treningów biegowych. Nie tylko będą one Cię kosztowały coraz mniej wysiłku, ale twój metabolizm „nauczy się” tego typu wysiłku i będzie minimalizował wydatek kaloryczny. Z tego pow...

Dobre zdrowie jest następstwem dobrego samopoczucia, a troska o oczyszczenie organizmu to najlepszy początek.

1-2-3-4
tylko tyle kroków
dzieli CIę od
zmiany swojego
stylu życia na
zdrowy i pełen
energii.
Run

Złe nawyki ograniczaj stopniowo.
Ważne jest nie to, ile jemy, ale jak wiele żywności zostanie strawione.

Wellness to nic innego jak troszczenie się o siebie i swoje życie. Aby być wellness trzeba dokonywać potrzebnych zmian i podtrzymywać do tego swoją motywację. Dlatego znajdź to, co Cię powstrzymuje od czucia się dobrze ze samym sobą. Nie omijaj tych przeszkód - pokonuj je!

..przecież chodzi tylko o to, żeby czuć się lepiej i cieszyć się lepszym wyglądem... Czy dotyczy to również Ciebie?
Dziś masz wiele możliwości, które mogą pomagać Tobie w osiąganiu przeróżnych celów, jeśli chodzi o Twój wygląd i samopoczucie.

Na rynku masz szereg produktów i usług, dzięki którym możesz być wellness:

  • suplementy diety,
  • zdrowa żywność,
  • usługi z zakresu aktywności fizycznej i rekreacji,
  • salony piękności, gabinety odnowy biologicznej, spa itp.
  • szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna itd.