Dobrawaga
 

Czy dieta oczyszczająca pomaga bezpiecznie obniżyć wagę?

Głosów: 1
piątek, 24 maja 2013


Nastała pora roku, w której nawet najbardziej dokładnie przestrzegający zasad zdrowego odżywiania myślą na temat odchudzania. Nadchodzi lato, czas odkrywania większej ilości ciała.

Nastała pora roku, w której nawet najbardziej dokładnie przestrzegający zasad zdrowego odżywiania myślą na temat odchudzania. Nadchodzi lato, czas odkrywania większej ilości ciała. Jako dietetyk i autor artykułów o tematyce odżywiania słyszę o wielu szybko działających krótkotrwałych dietach. Ostatnio otrzymuję sporo pytań dotyczących diet oczyszczających.

 

„Czy dieta oczyszczająca pomoże mi obniżyć wagę?” Często otrzymuję takie pytanie, na które muszę niestety odpowiadać przecząco. Dieta oczyszczająca, zarówno bazująca na płynach, czy suplementach, czy zezwalająca jedynie na kilka wybranych składników pożywienia, jest po prostu intensywną dietą odchudzającą, która na podstawie ostatnich badań może podnieść poziom hormonów stresu w organizmie. Możesz poczuć się lżej ponieważ oczyszczanie opróżnia system żołądkowo – jelitowy. Jednak może to doprowadzić do odwodnienia, a stracona waga okaże się w większości wodą. Kiedy powrócisz do swoich normalnych przyzwyczajeń żywieniowych, prawdopodobnie odzyskasz utracone kilogramy.

 

Obalony został kolejny mit dotyczący diet oczyszczających. Teoria głosząca, że usuwają one toksyny z ciała nie znalazła odzwierciedlenia w badaniach naukowych. Naturalnie eliminującymi toksyny z krwi narządami są wątroba i nerki.

Dieta oczyszczająca może jednak korzystnie wpływać na psychikę, dając duży zastrzyk optymizmu – dzięki szybkim, łatwym do zaobserwowania rezultatom jej stosowania.

 

Możesz bezpiecznie wykorzystać te zalety oczyszczania: jedz trzy małe posiłki dziennie oraz dodatkowo kilka kawałków owoców jako przekąski. Ogranicz kalorie, niech pochodzą one z dań o dużej ilości składników odżywczych. Oznacz swój poziom kalorii, który dostarczy Ci wystarczającą ilość energii do aktywności fizycznej – co najmniej 1200 – 1500 kalorii dziennie. Bezpiecznie rozpoczniesz obniżanie wagi oraz przekonasz się do zalet zdrowego odżywiania.

Źródło: eatingwell.com, autor: Brierley Wright

Zobacz także

Facebook

Wybrane artykuły

Jak jeść, aby uniknąć miażdżycy

Aby uciec przed atakującą podstępnie miażdżycą należy jeść mniej kalorycznie, spokojnie i bez stresu. Specjaliści od żywienia zapewniają, że najskuteczniejszym sposobem profilaktyki zapobiegającej rozwojowi miażdżycy jest odżywianie się zgodnie z tzw. „piramidą zdrowego żywienia". Miażdżyca to choroba podstępna. Jest przypadłością, która nie daje objawów bólowych. Oczywiście do czasu. Gdy wskutek jej rozwoju dochodzi do zamykania światł...

Jak prawidłowo łączyć posiłki

Podstawą zachowania dobrego stanu zdrowia jest prawidłowy styl życia, w którym kluczową rolę odgrywa racjonalny sposób żywienia.  Zasady prawidłowego komponowania posiłków są bardzo proste. Jeść smacznie, niskokalorycznie i zdrowo. Wszystkie te aspekty ciężko połączyć w całość. Często co apetycznie wygląda na talerzu i na dodatek jest dietetyczne, nie zawsze bywa dobrym połączeniem dla naszego organizmu. Powode...

Recepta na zdrowy sen

Nigdy nie powinniśmy kłaść się do łóżka z laptopem lub komórką, bo to znacznie pogorszy jakość snu, a nazajutrz będziemy zmęczeni.Jest sobota, 3.21 nad ranem. Cyferki na elektronicznym budziku roztaczają wściekle zieloną poświatę, a muzyka z baru, z którego wyszłam cztery godziny temu, wciąż rozbrzmiewa mi w uszach. Czerwona dioda miga na moim BlackBerry, a ikonka nieprzeczytanej wiadomości na ekranie iPhone’a...

Zamiast diety... jogging!

Spójrzmy prawdzie w oczy: mało kto lubi biegać. A jednak autorka kontrowersyjnej książki przekonuje, że jogging jest kluczem do zdrowia, szczęścia i nawet lepszego życia miłosnego. Może więc czas porzucić modne diety i osiągnąć formę w tradycyjny, choć niełatwy sposób?Boję się spotkania z Ruth Field. Przeczytałam jej książkę "Run Fat Bitch Run" i postąpiłam według kilku zawartych w niej instrukcji. Książka jest w...

Dobre zdrowie jest następstwem dobrego samopoczucia, a troska o oczyszczenie organizmu to najlepszy początek.

1-2-3-4
tylko tyle kroków
dzieli CIę od
zmiany swojego
stylu życia na
zdrowy i pełen
energii.
Run

Złe nawyki ograniczaj stopniowo.
Ważne jest nie to, ile jemy, ale jak wiele żywności zostanie strawione.

Wellness to nic innego jak troszczenie się o siebie i swoje życie. Aby być wellness trzeba dokonywać potrzebnych zmian i podtrzymywać do tego swoją motywację. Dlatego znajdź to, co Cię powstrzymuje od czucia się dobrze ze samym sobą. Nie omijaj tych przeszkód - pokonuj je!

..przecież chodzi tylko o to, żeby czuć się lepiej i cieszyć się lepszym wyglądem... Czy dotyczy to również Ciebie?
Dziś masz wiele możliwości, które mogą pomagać Tobie w osiąganiu przeróżnych celów, jeśli chodzi o Twój wygląd i samopoczucie.

Na rynku masz szereg produktów i usług, dzięki którym możesz być wellness:

  • suplementy diety,
  • zdrowa żywność,
  • usługi z zakresu aktywności fizycznej i rekreacji,
  • salony piękności, gabinety odnowy biologicznej, spa itp.
  • szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna itd.