Dobrawaga
 

Czy dieta oczyszczająca pomaga bezpiecznie obniżyć wagę?

Głosów: 1
piątek, 24 maja 2013


Nastała pora roku, w której nawet najbardziej dokładnie przestrzegający zasad zdrowego odżywiania myślą na temat odchudzania. Nadchodzi lato, czas odkrywania większej ilości ciała.

Nastała pora roku, w której nawet najbardziej dokładnie przestrzegający zasad zdrowego odżywiania myślą na temat odchudzania. Nadchodzi lato, czas odkrywania większej ilości ciała. Jako dietetyk i autor artykułów o tematyce odżywiania słyszę o wielu szybko działających krótkotrwałych dietach. Ostatnio otrzymuję sporo pytań dotyczących diet oczyszczających.

 

„Czy dieta oczyszczająca pomoże mi obniżyć wagę?” Często otrzymuję takie pytanie, na które muszę niestety odpowiadać przecząco. Dieta oczyszczająca, zarówno bazująca na płynach, czy suplementach, czy zezwalająca jedynie na kilka wybranych składników pożywienia, jest po prostu intensywną dietą odchudzającą, która na podstawie ostatnich badań może podnieść poziom hormonów stresu w organizmie. Możesz poczuć się lżej ponieważ oczyszczanie opróżnia system żołądkowo – jelitowy. Jednak może to doprowadzić do odwodnienia, a stracona waga okaże się w większości wodą. Kiedy powrócisz do swoich normalnych przyzwyczajeń żywieniowych, prawdopodobnie odzyskasz utracone kilogramy.

 

Obalony został kolejny mit dotyczący diet oczyszczających. Teoria głosząca, że usuwają one toksyny z ciała nie znalazła odzwierciedlenia w badaniach naukowych. Naturalnie eliminującymi toksyny z krwi narządami są wątroba i nerki.

Dieta oczyszczająca może jednak korzystnie wpływać na psychikę, dając duży zastrzyk optymizmu – dzięki szybkim, łatwym do zaobserwowania rezultatom jej stosowania.

 

Możesz bezpiecznie wykorzystać te zalety oczyszczania: jedz trzy małe posiłki dziennie oraz dodatkowo kilka kawałków owoców jako przekąski. Ogranicz kalorie, niech pochodzą one z dań o dużej ilości składników odżywczych. Oznacz swój poziom kalorii, który dostarczy Ci wystarczającą ilość energii do aktywności fizycznej – co najmniej 1200 – 1500 kalorii dziennie. Bezpiecznie rozpoczniesz obniżanie wagi oraz przekonasz się do zalet zdrowego odżywiania.

Źródło: eatingwell.com, autor: Brierley Wright

Zobacz także

Facebook

Wybrane artykuły

Jeszcze inaczej o dietach

Jeszcze inaczej o dietachMedycyna klasyczna każdy model odżywiania nazywa dietą, nawet dla ludzi wolnych od chorób. Ale nie ma się, czemu dziwić, bowiem propaganda medyczna, w dążeniu do kreowania pacjentów, na każdym polu stara się przekazać swoje przesłanie, że nie ma ludzi zdrowych, są tylko źle zdiagnozowani, których należy leczyć. I tak chorym zaleca się diety „specjalistyczne”, wzorowane na specjal...

Medytacja zmienia strukturę mózgu

Richard Davidson, neurobiolog z Uniwersytetu Wisconsin-Madison przeprowadził badania na grupie buddyjskich mnichów i znalazł dowód na to, że medytacja nie tylko usprawnia funkcjonowanie mózgu, ale również na stałe zmienia jego strukturę.Naukowe spojrzenie na medytację dla wielu osób wciąż pozostaje mało wiarygodne, kojarzy się ona bowiem z duchową praktyką buddyjską. Co prawda, badacze twierdzą, że nau...

O perypetiach zdrowotnych Williama Dufty'ego

W dzieciństwie nagradzany słodyczami - przecież tak się postępuje na całym świecie - w szkole zamiast drugiego śniadania zajadał batoniki czekoladowe (proszę się przyjrzeć naszym sklepikom szkolnym!). Pił stale „pożywne" mleko z maltozą (malted milk). Był typowym przykładem amerykańskiego dziecka a później młodego chłopca. Typowe były też jego dolegliwości. W pierwszym rzędzie uporczywy trądzik młodzieńczy na całym cie...

Jak często powinniśmy jeść – mój plan posiłków

Jesteś podjadaczem? Przechodzisz przez cały dzień częstując się tu i ówdzie ciastkiem i innymi przekąskami, garścią chipsów, czekoladą. Niedawno tak wyglądał także mój dzień. Jadłam bezmyślnie, ponieważ nigdy nie czułam potrzeby, żeby posiłki usystematyzować. Najwięcej podjadałam wieczorami. Obecnie nie zachowuję się beztrosko w sprawach związanych z jedzeniem. Czytam napisy na opakowaniach, staram się wybierać produkty ekologiczne i...

Dobre zdrowie jest następstwem dobrego samopoczucia, a troska o oczyszczenie organizmu to najlepszy początek.

1-2-3-4
tylko tyle kroków
dzieli CIę od
zmiany swojego
stylu życia na
zdrowy i pełen
energii.
Run

Złe nawyki ograniczaj stopniowo.
Ważne jest nie to, ile jemy, ale jak wiele żywności zostanie strawione.

Wellness to nic innego jak troszczenie się o siebie i swoje życie. Aby być wellness trzeba dokonywać potrzebnych zmian i podtrzymywać do tego swoją motywację. Dlatego znajdź to, co Cię powstrzymuje od czucia się dobrze ze samym sobą. Nie omijaj tych przeszkód - pokonuj je!

..przecież chodzi tylko o to, żeby czuć się lepiej i cieszyć się lepszym wyglądem... Czy dotyczy to również Ciebie?
Dziś masz wiele możliwości, które mogą pomagać Tobie w osiąganiu przeróżnych celów, jeśli chodzi o Twój wygląd i samopoczucie.

Na rynku masz szereg produktów i usług, dzięki którym możesz być wellness:

  • suplementy diety,
  • zdrowa żywność,
  • usługi z zakresu aktywności fizycznej i rekreacji,
  • salony piękności, gabinety odnowy biologicznej, spa itp.
  • szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna itd.