Dobrawaga
 

Czy dieta oczyszczająca pomaga bezpiecznie obniżyć wagę?

Głosów: 1
piątek, 24 maja 2013


Nastała pora roku, w której nawet najbardziej dokładnie przestrzegający zasad zdrowego odżywiania myślą na temat odchudzania. Nadchodzi lato, czas odkrywania większej ilości ciała.

Nastała pora roku, w której nawet najbardziej dokładnie przestrzegający zasad zdrowego odżywiania myślą na temat odchudzania. Nadchodzi lato, czas odkrywania większej ilości ciała. Jako dietetyk i autor artykułów o tematyce odżywiania słyszę o wielu szybko działających krótkotrwałych dietach. Ostatnio otrzymuję sporo pytań dotyczących diet oczyszczających.

 

„Czy dieta oczyszczająca pomoże mi obniżyć wagę?” Często otrzymuję takie pytanie, na które muszę niestety odpowiadać przecząco. Dieta oczyszczająca, zarówno bazująca na płynach, czy suplementach, czy zezwalająca jedynie na kilka wybranych składników pożywienia, jest po prostu intensywną dietą odchudzającą, która na podstawie ostatnich badań może podnieść poziom hormonów stresu w organizmie. Możesz poczuć się lżej ponieważ oczyszczanie opróżnia system żołądkowo – jelitowy. Jednak może to doprowadzić do odwodnienia, a stracona waga okaże się w większości wodą. Kiedy powrócisz do swoich normalnych przyzwyczajeń żywieniowych, prawdopodobnie odzyskasz utracone kilogramy.

 

Obalony został kolejny mit dotyczący diet oczyszczających. Teoria głosząca, że usuwają one toksyny z ciała nie znalazła odzwierciedlenia w badaniach naukowych. Naturalnie eliminującymi toksyny z krwi narządami są wątroba i nerki.

Dieta oczyszczająca może jednak korzystnie wpływać na psychikę, dając duży zastrzyk optymizmu – dzięki szybkim, łatwym do zaobserwowania rezultatom jej stosowania.

 

Możesz bezpiecznie wykorzystać te zalety oczyszczania: jedz trzy małe posiłki dziennie oraz dodatkowo kilka kawałków owoców jako przekąski. Ogranicz kalorie, niech pochodzą one z dań o dużej ilości składników odżywczych. Oznacz swój poziom kalorii, który dostarczy Ci wystarczającą ilość energii do aktywności fizycznej – co najmniej 1200 – 1500 kalorii dziennie. Bezpiecznie rozpoczniesz obniżanie wagi oraz przekonasz się do zalet zdrowego odżywiania.

Źródło: eatingwell.com, autor: Brierley Wright

Zobacz także

Facebook

Wybrane artykuły

Jak przygotowywać zdrowe posiłki?

Wiedza na temat różnych technik gotowania pomaga w przyrządzaniu odżywczych i smacznych posiłków. Dlatego przygotowaliśmy dla Was przewodnik po stosowanych metodach przygotowywania żywności. Tłuszcz ze smażonego mięsa nie może być powtórnie użyty, gdyż stwarza ryzyko wielu chorób, a nawet działa karcinogennie (rakotwórcze)Zwykle, większość potraw przygotowuje się ze świeżych produktów. Ich ...

Jak ustrzec się raka - 10 zasad

"To niestety rak" – taka diagnoza paraliżuje, odbiera nadzieję, dla wielu oznacza po prostu wyrok śmierci. Niesłusznie! Lekarze podkreślają: śmierć niosą nowotwory zbyt późno wykryte, bardzo agresywne lub źle leczone. Zmiany rakowe wcześnie zdiagnozowane łatwo wyleczyć (wg danych WHO 30 proc. zgonów spowodowanych rakiem można uniknąć). Co więcej, my sami dbając o równowagę w naszym organizmie, możemy...

Sprawdź, co pijemy w oranżadzie

Dorosłym z kolei przypomina smak z dzieciństwa. Tymczasem okazuje się, taka oranżada jest bardzo niezdrowa, a nawet groźna dla naszych pociechOranżada to wręcz wymarzony ich napój. Tymczasem okazuje się, że jest bardzo niezdrowa. Wystarczy spojrzeć na etykietę na odwrocie. E 122, E 102 i E 124, które mogą mieć szkodliwy wpływ na aktywność i skupienie uwagi u dziecka. Do tego aspartam i benzoesan sodu. – To czysta che...

Dieta a alergie

Naukowcy twierdzą, że w "śmieciowym" jedzeniu i wysokotłuszczowej diecie, kryje się przyczyna gwałtownego rozpowszechnienia się występowania alergii.Znaleziono potwierdzenie, że dieta w krajach zachodnich bogata w czerwone mięso, cukier i tłuszcze obniża liczbę zdrowych bakterii w naszym organizmie. Bez tych mikroorganizmów, spajających system immunologiczny, dzieci są narażone na astmę, egzemę i inne rodzaje alergii. L...

Dobre zdrowie jest następstwem dobrego samopoczucia, a troska o oczyszczenie organizmu to najlepszy początek.

1-2-3-4
tylko tyle kroków
dzieli CIę od
zmiany swojego
stylu życia na
zdrowy i pełen
energii.
Run

Złe nawyki ograniczaj stopniowo.
Ważne jest nie to, ile jemy, ale jak wiele żywności zostanie strawione.

Wellness to nic innego jak troszczenie się o siebie i swoje życie. Aby być wellness trzeba dokonywać potrzebnych zmian i podtrzymywać do tego swoją motywację. Dlatego znajdź to, co Cię powstrzymuje od czucia się dobrze ze samym sobą. Nie omijaj tych przeszkód - pokonuj je!

..przecież chodzi tylko o to, żeby czuć się lepiej i cieszyć się lepszym wyglądem... Czy dotyczy to również Ciebie?
Dziś masz wiele możliwości, które mogą pomagać Tobie w osiąganiu przeróżnych celów, jeśli chodzi o Twój wygląd i samopoczucie.

Na rynku masz szereg produktów i usług, dzięki którym możesz być wellness:

  • suplementy diety,
  • zdrowa żywność,
  • usługi z zakresu aktywności fizycznej i rekreacji,
  • salony piękności, gabinety odnowy biologicznej, spa itp.
  • szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna itd.