Dobrawaga

Czy dieta oczyszczająca pomaga bezpiecznie obniżyć wagę?

Głosów: 1
piątek, 24 maja 2013


Nastała pora roku, w której nawet najbardziej dokładnie przestrzegający zasad zdrowego odżywiania myślą na temat odchudzania. Nadchodzi lato, czas odkrywania większej ilości ciała.

Nastała pora roku, w której nawet najbardziej dokładnie przestrzegający zasad zdrowego odżywiania myślą na temat odchudzania. Nadchodzi lato, czas odkrywania większej ilości ciała. Jako dietetyk i autor artykułów o tematyce odżywiania słyszę o wielu szybko działających krótkotrwałych dietach. Ostatnio otrzymuję sporo pytań dotyczących diet oczyszczających.

 

„Czy dieta oczyszczająca pomoże mi obniżyć wagę?” Często otrzymuję takie pytanie, na które muszę niestety odpowiadać przecząco. Dieta oczyszczająca, zarówno bazująca na płynach, czy suplementach, czy zezwalająca jedynie na kilka wybranych składników pożywienia, jest po prostu intensywną dietą odchudzającą, która na podstawie ostatnich badań może podnieść poziom hormonów stresu w organizmie. Możesz poczuć się lżej ponieważ oczyszczanie opróżnia system żołądkowo – jelitowy. Jednak może to doprowadzić do odwodnienia, a stracona waga okaże się w większości wodą. Kiedy powrócisz do swoich normalnych przyzwyczajeń żywieniowych, prawdopodobnie odzyskasz utracone kilogramy.

 

Obalony został kolejny mit dotyczący diet oczyszczających. Teoria głosząca, że usuwają one toksyny z ciała nie znalazła odzwierciedlenia w badaniach naukowych. Naturalnie eliminującymi toksyny z krwi narządami są wątroba i nerki.

Dieta oczyszczająca może jednak korzystnie wpływać na psychikę, dając duży zastrzyk optymizmu – dzięki szybkim, łatwym do zaobserwowania rezultatom jej stosowania.

 

Możesz bezpiecznie wykorzystać te zalety oczyszczania: jedz trzy małe posiłki dziennie oraz dodatkowo kilka kawałków owoców jako przekąski. Ogranicz kalorie, niech pochodzą one z dań o dużej ilości składników odżywczych. Oznacz swój poziom kalorii, który dostarczy Ci wystarczającą ilość energii do aktywności fizycznej – co najmniej 1200 – 1500 kalorii dziennie. Bezpiecznie rozpoczniesz obniżanie wagi oraz przekonasz się do zalet zdrowego odżywiania.

Źródło: eatingwell.com, autor: Brierley Wright

Zobacz także

Komentarze

~zbyszek: fajny artykuł.
2013-06-07 21:54:54
Nazwa użytkownika:

Komentarz:

Dodaj komentarz

Facebook

Wybrane artykuły

Ten 'niewinny' napój zagraża twojemu życiu

Przemysł spożywczy chce byśmy wierzyli, że mleko jest napojem zdrowym i niewinnym. To trwa od czasu przyjaznego rozwoziciela mleka. Ale czytelnicy Health Watch znają prawdę. Teraz nowe badanie wykazuje, że picie mleka jest groźniejsze niż uważaliśmy. W rzeczywistości może pomóc cię zabić.Szwedzcy naukowcy chcieli dowiedzieć się czy mleko naprawdę jest "dobre dla organizmu", a szczególnie chcieli odkryć związek mi...

Dwie reguły żywieniowe dla Twojego zdrowia

Nie spożywaj żadnej przemysłowo przetworzonej żywności, żywności produkowanej w fabrykach, zazwyczaj z substancjami dodatkowymi takimi jak cukier, sól, tłuszcz, witaminy, konserwanty, polepszacze smaku itd.Jedz jedynie żywność wytworzoną biologicznie, tzn. bez udziału środków ochrony roślin, nawozów mineralnych, regulatorów wzrostu roślin oraz aktywnych biologicznie dodatków paszowych, żywność wytworzo...

6 efektów ubocznych gumy do żucia

Wiemy, co chcesz powiedzieć. „Teraz zabierzecie mi jeszcze gumę do żucia?!” Przecież żucie gumy wydaje się być nieszkodliwym, a nawet mądrym przyzwyczajeniem. Masz ochotę na coś słodkiego? Listek gumy do żucia ma mniej niż 5 kalorii (znacznie lepiej niż czekoladowy batonik, prawda?). Zestresowany? Kilka pastylek gumy do żucia pomoże rozładować emocje. Czujesz głód? Sięgnij po gumę, zanim skończysz z paczką chips&oacut...

4 powody, aby każdego ranka pić ciepłą wodę z cytryną

4 powody, aby każdego ranka pić ciepłą wodę z cytrynąŹródło: shape.com Próbujesz ograniczyć poranną kawę? Szklanka ciepłej wody ze świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny jest idealną alternatywą, którą wielu dietetyków pije codziennie – i to nie tylko ze względu na orzeźwiający smak. Oto cztery powody, które być może skłonią Was do tego samego.1. Codzienne oczyszczanie organizmu: chociaż wydaje...

Dobre zdrowie jest następstwem dobrego samopoczucia, a troska o oczyszczenie organizmu to najlepszy początek.

1-2-3-4
tylko tyle kroków
dzieli CIę od
zmiany swojego
stylu życia na
zdrowy i pełen
energii.
Run

Złe nawyki ograniczaj stopniowo.
Ważne jest nie to, ile jemy, ale jak wiele żywności zostanie strawione.

Wellness to nic innego jak troszczenie się o siebie i swoje życie. Aby być wellness trzeba dokonywać potrzebnych zmian i podtrzymywać do tego swoją motywację. Dlatego znajdź to, co Cię powstrzymuje od czucia się dobrze ze samym sobą. Nie omijaj tych przeszkód - pokonuj je!

..przecież chodzi tylko o to, żeby czuć się lepiej i cieszyć się lepszym wyglądem... Czy dotyczy to również Ciebie?
Dziś masz wiele możliwości, które mogą pomagać Tobie w osiąganiu przeróżnych celów, jeśli chodzi o Twój wygląd i samopoczucie.

Na rynku masz szereg produktów i usług, dzięki którym możesz być wellness:

  • suplementy diety,
  • zdrowa żywność,
  • usługi z zakresu aktywności fizycznej i rekreacji,
  • salony piękności, gabinety odnowy biologicznej, spa itp.
  • szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna itd.