Dobrawaga
 

Jak często powinniśmy jeść – mój plan posiłków

Głosów: 0
piątek, 13 września 2013


Jesteś podjadaczem? Przechodzisz przez cały dzień częstując się tu i ówdzie ciastkiem i innymi przekąskami, garścią chipsów, czekoladą. Niedawno tak wyglądał także mój dzień.

Jesteś podjadaczem? Przechodzisz przez cały dzień częstując się tu i ówdzie ciastkiem i innymi przekąskami, garścią chipsów, czekoladą. Niedawno tak wyglądał także mój dzień. Jadłam bezmyślnie, ponieważ nigdy nie czułam potrzeby, żeby posiłki usystematyzować. Najwięcej podjadałam wieczorami.

Obecnie nie zachowuję się beztrosko w sprawach związanych z jedzeniem. Czytam napisy na opakowaniach, staram się wybierać produkty ekologiczne i dokonywać wybory najmądrzejsze z możliwych. Jedna z najlepszych zmian, jaką dokonałam jest planowanie posiłków zgodnie z przedstawionym poniżej schematem. Bardzo istotne jest przestrzeganie dokładnych godzin posiłków. Przykładowo jeżeli spóźnię się z jedzeniem po treningu, uczucie głodu jest tak silne, że kończy się często dokonywaniem złych wyborów potraw i przejadaniem się.

Śniadanie: 7:30. Dobrym początkiem dnia jest posiłek wysokobiałkowy, zapewnia uczucie sytości na następne kilka godzin.

Przekąska po treningu: 10:30. O tej porze pojawia się zwykle uczucie głodu, więc wybieram jakieś warzywo i przekąskę białkową (np. koktajl mleczny).

Lunch: 12.00. Nigdy nie mam dość sałatek. Mieszam różne rodzaje zieleniny, dodaję do tego na przykład duszoną wołowinę lub różne rodzaje sera.

Przekąska: 15.00-16.00. W tych godzinach zasobny energii obniżają się, dodatkowo dzieci wracają ze szkoły więc razem z nimi jem mały posiłek: najczęściej jabłko lub inne owoce.

Obiad: 18.30. Przygotowuję różnego rodzaju ryby lub mięsa, podawane z ryżem i warzywami.

Przekąska: 20:30. Najważniejszą sprawą przy tym posiłku jest unikanie cukru, ponieważ zakłóca on sen. W zamian wybieram garść orzechów, serek wiejski, lub jajko.

Odkąd przestrzegam mojego programu żywieniowego rzadziej zdarza mi się nadmiernie sobie folgować lub też znosić wyrzuty sumienia spowodowane czymś, czego nie powinnam robić. Na pewno pomaga mi to osiągnąć moje cele związane z odchudzaniem.

Źródło: shape.com Autor: Beth Blair

Zobacz także

Facebook

Wybrane artykuły

Globalne piętno otyłości

Negatywna ocena ludzi z nadwagą i otyłością staje się międzynarodową normą. Dzieje się tak nawet w rejonach świata i społecznościach, gdzie większe gabaryty były kiedyś, zgodnie z tradycją, cenione. Do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu Stanowego Arizony po przeprowadzeniu wywiadów z Meksykanami, Argentyńczykami, Paragwajczykami, Amerykanami, Brytyjczykami, a także obywatelami Portoryko, Samoa Amerykańskiego i ...

Profilaktyka nowotworów

Związki zawarte w śliwkach i brzoskwiniach niszczą komórki agresywnego raka piersi, oszczędzając zarazem komórki zdrowe - wynika z amerykańskich badań laboratoryjnych, o których informuje internetowy serwis EurekAlert. Naukowcy z ośrodka badawczego Texas AgriLife Research w College Station w Teksasie sprawdzali wpływ ekstraktu z ciemnej odmiany śliwek oraz ekstraktu z brzoskwiń na dwa rodzaje komórek raka pie...

Tłuszcze nasycone a choroba Alzheimera

Według najnowszych badań, nadmierne spożywanie czerwonego mięsa, masła oraz innych produktów zawierających tłuszcze nasycone może zwiększyć ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera.   Naukowcy współpracujący z Uniwersytetem Harvarda zauważyli, że starsze kobiety, które spożywały dużo tłuszczów nasyconych, miały słabszą pamięć. Natomiast te z pań, które zjadały więcej jednonienasyconych kwasó...

Program 'Wiem, co wybieram'

Wyniki badań zaprezentowane dzisiaj przez przedstawicieli Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie potwierdzają wyniki holenderskich badań z 2009 roku i dowodzą, że wybór produktów opatrzonych logo „Wiem, co wybieram” może mieć znaczny i pozytywny wpływ na zbilansowanie codziennej diety.Szczegółowe badania skuteczności znaku przeprowadzone w 2010 r. wśród 150 mieszkańców Wa...

Dobre zdrowie jest następstwem dobrego samopoczucia, a troska o oczyszczenie organizmu to najlepszy początek.

1-2-3-4
tylko tyle kroków
dzieli CIę od
zmiany swojego
stylu życia na
zdrowy i pełen
energii.
Run

Złe nawyki ograniczaj stopniowo.
Ważne jest nie to, ile jemy, ale jak wiele żywności zostanie strawione.

Wellness to nic innego jak troszczenie się o siebie i swoje życie. Aby być wellness trzeba dokonywać potrzebnych zmian i podtrzymywać do tego swoją motywację. Dlatego znajdź to, co Cię powstrzymuje od czucia się dobrze ze samym sobą. Nie omijaj tych przeszkód - pokonuj je!

..przecież chodzi tylko o to, żeby czuć się lepiej i cieszyć się lepszym wyglądem... Czy dotyczy to również Ciebie?
Dziś masz wiele możliwości, które mogą pomagać Tobie w osiąganiu przeróżnych celów, jeśli chodzi o Twój wygląd i samopoczucie.

Na rynku masz szereg produktów i usług, dzięki którym możesz być wellness:

  • suplementy diety,
  • zdrowa żywność,
  • usługi z zakresu aktywności fizycznej i rekreacji,
  • salony piękności, gabinety odnowy biologicznej, spa itp.
  • szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna itd.