Dobrawaga
 

Jak walczyć z otyłością najmłodszych

Głosów: 1
poniedziałek, 23 września 2013


Jeżeli właśnie dowiedziałeś się, że Twoje dziecko ma nadwagę, istnieją proste kroki, które możesz podjąć w celu przywrócenia optymalnej wagi.

Waga ciała Twojego dziecka jest bardzo istotnym elementem decydującym o jego obecnym i przyszłym stanie zdrowia.

Dzieci z nadwagą częściej mają również problemy z nadwagą w wieku dorosłym, wtedy pojawiają się różne związane z tym problemy zdrowotne.

Jeżeli Twoje dziecko ma nadwagę, najwyższa pora na działanie.

Pomóż dziecku schudnąć

Dobrą wiadomość – istnieją proste kroki, które możesz wykonać w celu przywrócenia wagi dziecka na prawidłową ścieżkę.

Dzieci rosną, więc zwykle nie jest konieczne obniżanie ich wagi. Lepszym rozwiązaniem jest pilnowanie, aby obecna waga się nie zwiększała w miarę wzrostu dziecka. Doprowadzi do tego zdrowa, właściwie zbalansowana dieta i aktywność fizyczna na odpowiednim poziomie.

Zdrowa rodzina

Wprowadzenie zmian do stylu życia całej Twojej rodziny może znacznie poprawić wagę dziecka. Kiedy zmiany wprowadza cała rodzina, działają one najlepiej i są najłatwiejsze do akceptacji.

Pierwsze kroki do zdrowszej diety to jedzenie regularnych posiłków, wspólnie i bez rozpraszania uwagi dziecka (na przykład telewizorem). Gotuj samemu i zdrowo, zamiast polegać na gotowych potrawach – obniżysz poziom tłuszczu i cukru w posiłkach.

Jeżeli Twoja rodzina je przekąski i posiłki, które mają wysoki udział tłuszczów lub cukrów, takie jak czekolada, herbatniki, słodkie i gazowane napoje, dąż do zamienienia ich na zdrowsze alternatywy, takie jak owoce.

Kolejnym istotnym elementem osiągnięcia zdrowej wagi dziecka jest aktywność fizyczna.

Rekomendowana ilość aktywności fizycznej jest uzależniona od wieku dziecka, a dzieci z nadwagą powinny dodatkowo zwiększyć ilość aktywności. Warto wiedzieć, że do aktywności fizycznej dzieci wlicza się również takie czynności jak pozostawanie w pozycji stojącej, wolny spacer, czy nawet zabawy wymagające niewielkiej ilości ruchu. Staraj się zminimalizować czas, w którym dzieci oglądają telewizję, grają w gry komputerowe i podróżują samochodem.

Rekomendowana ilość aktywności fizycznej:

  • dla dzieci poniżej 5 lat -> 180 minut dziennie
  • dla dzieci i młodzieży od 5 do 18 lat -> 60 minut dziennie

Ważne jest także, aby pomóc dzieciom kreować obraz właściwego wyglądu ciała oraz poczucie własnej wartości.

Nawyki z dzieciństwa pozostaną, gdy dzieci dorosną, więc chwal i nagradzaj dzieci, gdy jedzą zdrowe potrawy lub gdy aktywnie spędzają czas.

Jak szkoła może pomóc Twojemu dziecku

Szkoła, do której uczęszcza Twoje dziecko powinna pomóc Ci w osiągnięciu jego właściwej wagi.

Wszystkie szkoły powinny dostarczać możliwości wyboru aktywności fizycznej, a także zdrowych posiłków. Jeżeli dziecko ma nadwagę, porozmawiaj z wychowawcą, aby upewnić się, że szkoła będzie Cię wspierać w tych działaniach.

Źródło: nhs.uk

Zobacz także

Facebook

Wybrane artykuły

Jak przygotowywać zdrowe posiłki?

Wiedza na temat różnych technik gotowania pomaga w przyrządzaniu odżywczych i smacznych posiłków. Dlatego przygotowaliśmy dla Was przewodnik po stosowanych metodach przygotowywania żywności. Tłuszcz ze smażonego mięsa nie może być powtórnie użyty, gdyż stwarza ryzyko wielu chorób, a nawet działa karcinogennie (rakotwórcze)Zwykle, większość potraw przygotowuje się ze świeżych produktów. Ich ...

Jak ustrzec się raka - 10 zasad

"To niestety rak" – taka diagnoza paraliżuje, odbiera nadzieję, dla wielu oznacza po prostu wyrok śmierci. Niesłusznie! Lekarze podkreślają: śmierć niosą nowotwory zbyt późno wykryte, bardzo agresywne lub źle leczone. Zmiany rakowe wcześnie zdiagnozowane łatwo wyleczyć (wg danych WHO 30 proc. zgonów spowodowanych rakiem można uniknąć). Co więcej, my sami dbając o równowagę w naszym organizmie, możemy...

Sprawdź, co pijemy w oranżadzie

Dorosłym z kolei przypomina smak z dzieciństwa. Tymczasem okazuje się, taka oranżada jest bardzo niezdrowa, a nawet groźna dla naszych pociechOranżada to wręcz wymarzony ich napój. Tymczasem okazuje się, że jest bardzo niezdrowa. Wystarczy spojrzeć na etykietę na odwrocie. E 122, E 102 i E 124, które mogą mieć szkodliwy wpływ na aktywność i skupienie uwagi u dziecka. Do tego aspartam i benzoesan sodu. – To czysta che...

Dieta a alergie

Naukowcy twierdzą, że w "śmieciowym" jedzeniu i wysokotłuszczowej diecie, kryje się przyczyna gwałtownego rozpowszechnienia się występowania alergii.Znaleziono potwierdzenie, że dieta w krajach zachodnich bogata w czerwone mięso, cukier i tłuszcze obniża liczbę zdrowych bakterii w naszym organizmie. Bez tych mikroorganizmów, spajających system immunologiczny, dzieci są narażone na astmę, egzemę i inne rodzaje alergii. L...

Dobre zdrowie jest następstwem dobrego samopoczucia, a troska o oczyszczenie organizmu to najlepszy początek.

1-2-3-4
tylko tyle kroków
dzieli CIę od
zmiany swojego
stylu życia na
zdrowy i pełen
energii.
Run

Złe nawyki ograniczaj stopniowo.
Ważne jest nie to, ile jemy, ale jak wiele żywności zostanie strawione.

Wellness to nic innego jak troszczenie się o siebie i swoje życie. Aby być wellness trzeba dokonywać potrzebnych zmian i podtrzymywać do tego swoją motywację. Dlatego znajdź to, co Cię powstrzymuje od czucia się dobrze ze samym sobą. Nie omijaj tych przeszkód - pokonuj je!

..przecież chodzi tylko o to, żeby czuć się lepiej i cieszyć się lepszym wyglądem... Czy dotyczy to również Ciebie?
Dziś masz wiele możliwości, które mogą pomagać Tobie w osiąganiu przeróżnych celów, jeśli chodzi o Twój wygląd i samopoczucie.

Na rynku masz szereg produktów i usług, dzięki którym możesz być wellness:

  • suplementy diety,
  • zdrowa żywność,
  • usługi z zakresu aktywności fizycznej i rekreacji,
  • salony piękności, gabinety odnowy biologicznej, spa itp.
  • szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna itd.