Dobrawaga
 

Jak walczyć z otyłością najmłodszych

Głosów: 1
poniedziałek, 23 września 2013


Jeżeli właśnie dowiedziałeś się, że Twoje dziecko ma nadwagę, istnieją proste kroki, które możesz podjąć w celu przywrócenia optymalnej wagi.

Waga ciała Twojego dziecka jest bardzo istotnym elementem decydującym o jego obecnym i przyszłym stanie zdrowia.

Dzieci z nadwagą częściej mają również problemy z nadwagą w wieku dorosłym, wtedy pojawiają się różne związane z tym problemy zdrowotne.

Jeżeli Twoje dziecko ma nadwagę, najwyższa pora na działanie.

Pomóż dziecku schudnąć

Dobrą wiadomość – istnieją proste kroki, które możesz wykonać w celu przywrócenia wagi dziecka na prawidłową ścieżkę.

Dzieci rosną, więc zwykle nie jest konieczne obniżanie ich wagi. Lepszym rozwiązaniem jest pilnowanie, aby obecna waga się nie zwiększała w miarę wzrostu dziecka. Doprowadzi do tego zdrowa, właściwie zbalansowana dieta i aktywność fizyczna na odpowiednim poziomie.

Zdrowa rodzina

Wprowadzenie zmian do stylu życia całej Twojej rodziny może znacznie poprawić wagę dziecka. Kiedy zmiany wprowadza cała rodzina, działają one najlepiej i są najłatwiejsze do akceptacji.

Pierwsze kroki do zdrowszej diety to jedzenie regularnych posiłków, wspólnie i bez rozpraszania uwagi dziecka (na przykład telewizorem). Gotuj samemu i zdrowo, zamiast polegać na gotowych potrawach – obniżysz poziom tłuszczu i cukru w posiłkach.

Jeżeli Twoja rodzina je przekąski i posiłki, które mają wysoki udział tłuszczów lub cukrów, takie jak czekolada, herbatniki, słodkie i gazowane napoje, dąż do zamienienia ich na zdrowsze alternatywy, takie jak owoce.

Kolejnym istotnym elementem osiągnięcia zdrowej wagi dziecka jest aktywność fizyczna.

Rekomendowana ilość aktywności fizycznej jest uzależniona od wieku dziecka, a dzieci z nadwagą powinny dodatkowo zwiększyć ilość aktywności. Warto wiedzieć, że do aktywności fizycznej dzieci wlicza się również takie czynności jak pozostawanie w pozycji stojącej, wolny spacer, czy nawet zabawy wymagające niewielkiej ilości ruchu. Staraj się zminimalizować czas, w którym dzieci oglądają telewizję, grają w gry komputerowe i podróżują samochodem.

Rekomendowana ilość aktywności fizycznej:

  • dla dzieci poniżej 5 lat -> 180 minut dziennie
  • dla dzieci i młodzieży od 5 do 18 lat -> 60 minut dziennie

Ważne jest także, aby pomóc dzieciom kreować obraz właściwego wyglądu ciała oraz poczucie własnej wartości.

Nawyki z dzieciństwa pozostaną, gdy dzieci dorosną, więc chwal i nagradzaj dzieci, gdy jedzą zdrowe potrawy lub gdy aktywnie spędzają czas.

Jak szkoła może pomóc Twojemu dziecku

Szkoła, do której uczęszcza Twoje dziecko powinna pomóc Ci w osiągnięciu jego właściwej wagi.

Wszystkie szkoły powinny dostarczać możliwości wyboru aktywności fizycznej, a także zdrowych posiłków. Jeżeli dziecko ma nadwagę, porozmawiaj z wychowawcą, aby upewnić się, że szkoła będzie Cię wspierać w tych działaniach.

Źródło: nhs.uk

Zobacz także

Facebook

Wybrane artykuły

Żywność masowego rażenia

Sprawa jest śmiertelnie poważna.W amerykańskim przemyśle spożywczym liczą się dwie rzeczy – pokarm i konsument. Pierwszy jest przetworzony, więc tani, a drugi gruby, więc łasy. Oto prawdziwa sztuka tuczuWedług danych rządu Stanów Zjednoczonych raczkujące dziś pokolenie Amerykanów będzie pierwszym od stulecia, które pożyje krócej od swoich rodziców. Powód: otyłość. Co&nb...

Utopieni w toksycznej zupie

Dostałem od przyjaciół artykuł, który ujawnia zagrożenia, które dotykają nas i naszych najbliższych. Jestem zdania, że najbardziej zabija nas niewiedza, dlatego że w bardzo prosty sposób możemy uniknąć wielu zagrożeń – jest tylko jeden warunek! Musimy wiedzieć co nam zagraża!Żadnego plastikowego produktu, na którym są następujące oznaczenia, nie pozwalajmy dzieciom dotykać ani brać do ust.Serdecz...

Hodowla zlecona

Ten sposób pozyskiwania zdrowej żywności wymaga znacznego zaangażowania i dużej odpowiedzialności osób zdecydowanych na zlecanie tego tupu usługi rolnikom.Zapewne już spotkaliście się z tematem hoteli dla koni. W takich miejscach zapewniana jest opieka dla zwierząt, przechowywanych i doglądanych za ustaloną opłatą. Osoby, które są niewątpliwie miłośnikami zwierzą, chcą posiadać własne zwierze, ale nie koniecznie pos...

Odżywianie a Twój wiek biologiczny

Jak dieta i styl życia mogą spowolnić proces starzeniaW naszej kulturze starszy wiek nieodłącznie kojarzy się z demencją, inwalidztwem i chorobą. Jednocześnie wszechobecny kult młodości panujący dzisiaj powoduje, że prasa, telewizja i znane osobistości promują coraz to nowsze cudowne specyfiki odmładzające, których skuteczność najczęściej pozostawia wiele do życzenia. Najnowsze badania medyczne dowodzą jednak, że najlepszym &bdqu...

Dobre zdrowie jest następstwem dobrego samopoczucia, a troska o oczyszczenie organizmu to najlepszy początek.

1-2-3-4
tylko tyle kroków
dzieli CIę od
zmiany swojego
stylu życia na
zdrowy i pełen
energii.
Run

Złe nawyki ograniczaj stopniowo.
Ważne jest nie to, ile jemy, ale jak wiele żywności zostanie strawione.

Wellness to nic innego jak troszczenie się o siebie i swoje życie. Aby być wellness trzeba dokonywać potrzebnych zmian i podtrzymywać do tego swoją motywację. Dlatego znajdź to, co Cię powstrzymuje od czucia się dobrze ze samym sobą. Nie omijaj tych przeszkód - pokonuj je!

..przecież chodzi tylko o to, żeby czuć się lepiej i cieszyć się lepszym wyglądem... Czy dotyczy to również Ciebie?
Dziś masz wiele możliwości, które mogą pomagać Tobie w osiąganiu przeróżnych celów, jeśli chodzi o Twój wygląd i samopoczucie.

Na rynku masz szereg produktów i usług, dzięki którym możesz być wellness:

  • suplementy diety,
  • zdrowa żywność,
  • usługi z zakresu aktywności fizycznej i rekreacji,
  • salony piękności, gabinety odnowy biologicznej, spa itp.
  • szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna itd.