Dobrawaga
 

Wibrogimnastyka

Głosów: 1
wtorek, 25 marca 2014


Drgania organizmu to efektywna pomoc w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób organów wewnętrznych, środek zapobiegający zakrzepowemu zapaleniu żył, a nawet...

Nie na darmo kompleks porannych ćwiczeń fizycznych nazywa się zaprawą. Jest to rzeczywiście zaprawa rześkością, świeżością i aktywnością na cały dzień. Nawet ludzie wytrenowani, mocni fizycznie, zajmujący się intensywną pracą umysłową po kilku godzinach pracy zaczynają odczuwać ociężałość umysłową. Ich mózg jest zmęczony.

Autor proponuje proste ćwiczenie, które mogą wykonywać nawet ludzie, którym zabroniono biegać czy nawet szybko chodzić.

Gdy staniemy na palcach tak, żeby pięty unieść nad ziemią tylko na 1 cm i mocno opuścimy stopy na podłogę, to odczujemy uderzenie, wstrząs. Nastąpi przy tym zjawisko takie jak przy biegu czy chodzeniu: dzięki zastawkom w żyłach krew otrzymuje dodatkowy impuls przepływu do góry.

To ćwiczenie autor nazwał „wibrogimnastyką”. Takie ruchy ciała należy wykonywać bez pośpiechu, nie częściej niż raz na sekundę. Po trzydziestu ćwiczeniach – wstrząsach należy zrobić przerwę 5 – 10 sekund. Nie należy unosić pięt ponad 1 cm nad podłogę. Ćwiczenie przez to nie stanie się efektywniejsze, a tylko wywoła niepotrzebne zmęczenie stóp. Zbyt częste wstrząsy są również niekorzystne. Między zastawkami żył w kończynach nie zdąży zebrać się dostateczna porcja krwi i wstrząs nie przemieści jej na następne „piętro” żyły.

Przy każdym ćwiczeniu należy zrobić nie więcej niż 60 ruchów. Trzeba je wykonywać twardo, ale nie za ostro, żeby niepotrzebnie nie wstrząsać głowy. Wstrząsy powinny być takie, jakie natura przewidziała w czasie biegu. Dlatego wibrogimnastyka nie przedstawia żadnego niebezpieczeństwa dla kręgosłupa.

Autor proponuje w ciągu dnia powtarzać ćwiczenie 3 do 5 razy po jednej minucie. Po wibrogimnastyce ustępuje ociężałość umysłowa spowodowana napływem krwi w ciągu długotrwałej i intensywnej pracy umysłowej. Wyjaśnia się to tym, że siły inercyjne energicznie przenoszą krew żylną z głowy do serca.

Zdaniem autora wibrogimnastykę śmiało można zaliczyć do gimnastyki leczniczej. Przy systematycznym wykonywaniu takich ćwiczeń zastawki żylne przestają być „spokojnymi zatokami”. Wstrząsanie organizmu pobudza bardziej energiczne pulsowanie krwi w żyłach, usuwa zgromadzony szlam i skrzepy koło zastawek żylnych. A więc drgania organizmu – to efektywna pomoc w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób organów wewnętrznych, środek zapobiegający zakrzepowemu zapaleniu żył, a nawet zawałowi (mikro-zakrzepowemu zapaleniu żył mięśnia sercowego).

Autor: Aleksander A. Mikulin

Zobacz także

Facebook

Wybrane artykuły

Globalne piętno otyłości

Negatywna ocena ludzi z nadwagą i otyłością staje się międzynarodową normą. Dzieje się tak nawet w rejonach świata i społecznościach, gdzie większe gabaryty były kiedyś, zgodnie z tradycją, cenione. Do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu Stanowego Arizony po przeprowadzeniu wywiadów z Meksykanami, Argentyńczykami, Paragwajczykami, Amerykanami, Brytyjczykami, a także obywatelami Portoryko, Samoa Amerykańskiego i ...

Profilaktyka nowotworów

Związki zawarte w śliwkach i brzoskwiniach niszczą komórki agresywnego raka piersi, oszczędzając zarazem komórki zdrowe - wynika z amerykańskich badań laboratoryjnych, o których informuje internetowy serwis EurekAlert. Naukowcy z ośrodka badawczego Texas AgriLife Research w College Station w Teksasie sprawdzali wpływ ekstraktu z ciemnej odmiany śliwek oraz ekstraktu z brzoskwiń na dwa rodzaje komórek raka pie...

Tłuszcze nasycone a choroba Alzheimera

Według najnowszych badań, nadmierne spożywanie czerwonego mięsa, masła oraz innych produktów zawierających tłuszcze nasycone może zwiększyć ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera.   Naukowcy współpracujący z Uniwersytetem Harvarda zauważyli, że starsze kobiety, które spożywały dużo tłuszczów nasyconych, miały słabszą pamięć. Natomiast te z pań, które zjadały więcej jednonienasyconych kwasó...

Program 'Wiem, co wybieram'

Wyniki badań zaprezentowane dzisiaj przez przedstawicieli Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie potwierdzają wyniki holenderskich badań z 2009 roku i dowodzą, że wybór produktów opatrzonych logo „Wiem, co wybieram” może mieć znaczny i pozytywny wpływ na zbilansowanie codziennej diety.Szczegółowe badania skuteczności znaku przeprowadzone w 2010 r. wśród 150 mieszkańców Wa...

Dobre zdrowie jest następstwem dobrego samopoczucia, a troska o oczyszczenie organizmu to najlepszy początek.

1-2-3-4
tylko tyle kroków
dzieli CIę od
zmiany swojego
stylu życia na
zdrowy i pełen
energii.
Run

Złe nawyki ograniczaj stopniowo.
Ważne jest nie to, ile jemy, ale jak wiele żywności zostanie strawione.

Wellness to nic innego jak troszczenie się o siebie i swoje życie. Aby być wellness trzeba dokonywać potrzebnych zmian i podtrzymywać do tego swoją motywację. Dlatego znajdź to, co Cię powstrzymuje od czucia się dobrze ze samym sobą. Nie omijaj tych przeszkód - pokonuj je!

..przecież chodzi tylko o to, żeby czuć się lepiej i cieszyć się lepszym wyglądem... Czy dotyczy to również Ciebie?
Dziś masz wiele możliwości, które mogą pomagać Tobie w osiąganiu przeróżnych celów, jeśli chodzi o Twój wygląd i samopoczucie.

Na rynku masz szereg produktów i usług, dzięki którym możesz być wellness:

  • suplementy diety,
  • zdrowa żywność,
  • usługi z zakresu aktywności fizycznej i rekreacji,
  • salony piękności, gabinety odnowy biologicznej, spa itp.
  • szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna itd.