Dobrawaga
 

Super łatwy przewodnik po odchudzaniu i zdrowym trybie życia

Głosów: 0
piątek, 18 lipca 2014


Badania na temat zdrowia, diety, fitness i utraty masy ciała stale się rozwijają (tak jak być powinno). Jak zauważysz, odnotowaliśmy wiele sprzecznych badań, ponieważ sądzimy, że ważne jest być dobrze poinformowanym!

Kolejny dzień przynosi wyniki kolejnych badań naukowych, które pokazują, że żyjesz źle. Z jednej strony atakuje Cię badanie sugerujące, że żywność ekologiczna naprawdę jest zdrowsza niż ta zwyczajna, z drugiej strony inne badanie dowodzi, że jesteś kretynem dopłacając do żywności ekologicznej. Jednak za chwilę oba badania przestają mieć znaczenie, ponieważ nie przynoszą korzyści dla zdrowia. Najnowsze pokazuje wyraźnie – GMO dla każdego!

Nie ma wątpliwości: badania są niezrozumiałe, wzajemnie sobie zaprzeczające. Jeżeli więc szukasz łatwego do wykonania, praktycznego przewodnika po odchudzaniu, nie musisz dalej szukać, mamy dla Ciebie gotowe rozwiązanie. Zastosuj się tylko do poniższych rad, a będziesz miał gwarancję szczęśliwego, zdrowego i długiego życia oraz utrzymania zakładanej wagi na zawsze. Bułka z masłem.

 1. Nie wyziębiaj się. Naukowcy sugerują, że ludzie, którzy utrzymują temperaturę w domu powyżej 23°C wydają się być szczuplejsi niż ci, którzy tego nie robią.
 2. Nie przegrzewaj się. Zaczekaj, zimno pomoże Ci spalić więcej tłuszczu. Gorąca atmosfera może w rzeczywistości sprawiać, że tyjesz. Jeżeli jest jedna rzecz, którą powinieneś zrobić dzisiaj, to obniż natychmiast temperaturę w domu!
 3. Nie siadaj. Kiedykolwiek. Siadanie wiąże się ze zwiększonym ryzykiem udaru, chorób serca, cukrzycy, otyłości i przedwczesnej śmierci. Nigdy nie pozwól swoim pośladkom dotknąć krzesła.
 4. Ćwicz, ale nie za dużo. Niedawno opublikowane badania pokazują, że regularne ćwiczenia mogą przeciwdziałać niektórym złym skutkom całodziennego siedzenia. To idealny moment na ćwiczenia kardio, takie jak bieganie. Tak – bieganie jest dobre! Nie biegaj jednak cały czas, ponieważ przekroczenie pewnego progu powoduje, że stajemy się mniej zdrowi.
 5. Odpuść sobie śniadanie. Zapomnij o wszystkim, co słyszałaś o śniadaniu, jako najważniejszym posiłku całego dnia. W rzeczywistości jedzenie śniadań może spowodować skonsumowanie większej ilości kalorii, niż Ci się wydaje i prowadzi do otyłości.
 6. Po zastanowieniu, jedz śniadania. Hę? No widzisz, ludzie którzy jedzą śniadania ważą mniej, niż Ci, którzy nie jedzą. Ale upewnij się, że jesz właściwe śniadanie, w przeciwnym razie nie kłopocz się.
 7. Pij alkohol. Z umiarem spożywany alkohol może być zdrowy na serce i spowalnia proces starzenia. Może nawet pomóc wydłużyć nam życie!
 8. Nie pij, nigdy! Odłóż to piwo! Czy chcesz zniszczyć sobie wątrobę? Nie wiesz, że alkohol odpowiada za największą liczbę zgonów na świecie?
 9. Stosuj dietę jaką chcesz. To brak ruchu, a nie zła dieta prowadzi do otyłości - tak mówią najnowsze badania. Wyrzuć swój kalkulator kalorii i sięgnij po przekąskę. (Upewnij się tylko w międzyczasie, że nie robisz opisanych w innych badaniach 10 błędów żywieniowych, które powodują otyłość).
 10. Nie jedz niczego. Nie ważne, po prostu nie jedz.

Zastrzeżenie: oczywiście badania na temat zdrowia, diety, fitness i utraty masy ciała stale się rozwijają (tak jak być powinno). Jak zauważysz, odnotowaliśmy wiele sprzecznych badań, ponieważ sądzimy, że ważne jest być dobrze poinformowanym! Powyższy artykuł został napisany, aby podkreślić, że nawet autorzy poradników o zdrowym odżywianiu i zdrowym trybie życia mogą czuć się sfrustrowani ciągłym dopływem sprzecznych badań i nie może on być traktowany jako coś więcej niż tylko żart.

Źródło: Źródło: shape.com

Zobacz także

Facebook

Wybrane artykuły

Jak przygotowywać zdrowe posiłki?

Wiedza na temat różnych technik gotowania pomaga w przyrządzaniu odżywczych i smacznych posiłków. Dlatego przygotowaliśmy dla Was przewodnik po stosowanych metodach przygotowywania żywności. Tłuszcz ze smażonego mięsa nie może być powtórnie użyty, gdyż stwarza ryzyko wielu chorób, a nawet działa karcinogennie (rakotwórcze)Zwykle, większość potraw przygotowuje się ze świeżych produktów. Ich ...

Jak ustrzec się raka - 10 zasad

"To niestety rak" – taka diagnoza paraliżuje, odbiera nadzieję, dla wielu oznacza po prostu wyrok śmierci. Niesłusznie! Lekarze podkreślają: śmierć niosą nowotwory zbyt późno wykryte, bardzo agresywne lub źle leczone. Zmiany rakowe wcześnie zdiagnozowane łatwo wyleczyć (wg danych WHO 30 proc. zgonów spowodowanych rakiem można uniknąć). Co więcej, my sami dbając o równowagę w naszym organizmie, możemy...

Sprawdź, co pijemy w oranżadzie

Dorosłym z kolei przypomina smak z dzieciństwa. Tymczasem okazuje się, taka oranżada jest bardzo niezdrowa, a nawet groźna dla naszych pociechOranżada to wręcz wymarzony ich napój. Tymczasem okazuje się, że jest bardzo niezdrowa. Wystarczy spojrzeć na etykietę na odwrocie. E 122, E 102 i E 124, które mogą mieć szkodliwy wpływ na aktywność i skupienie uwagi u dziecka. Do tego aspartam i benzoesan sodu. – To czysta che...

Dieta a alergie

Naukowcy twierdzą, że w "śmieciowym" jedzeniu i wysokotłuszczowej diecie, kryje się przyczyna gwałtownego rozpowszechnienia się występowania alergii.Znaleziono potwierdzenie, że dieta w krajach zachodnich bogata w czerwone mięso, cukier i tłuszcze obniża liczbę zdrowych bakterii w naszym organizmie. Bez tych mikroorganizmów, spajających system immunologiczny, dzieci są narażone na astmę, egzemę i inne rodzaje alergii. L...

Dobre zdrowie jest następstwem dobrego samopoczucia, a troska o oczyszczenie organizmu to najlepszy początek.

1-2-3-4
tylko tyle kroków
dzieli CIę od
zmiany swojego
stylu życia na
zdrowy i pełen
energii.
Run

Złe nawyki ograniczaj stopniowo.
Ważne jest nie to, ile jemy, ale jak wiele żywności zostanie strawione.

Wellness to nic innego jak troszczenie się o siebie i swoje życie. Aby być wellness trzeba dokonywać potrzebnych zmian i podtrzymywać do tego swoją motywację. Dlatego znajdź to, co Cię powstrzymuje od czucia się dobrze ze samym sobą. Nie omijaj tych przeszkód - pokonuj je!

..przecież chodzi tylko o to, żeby czuć się lepiej i cieszyć się lepszym wyglądem... Czy dotyczy to również Ciebie?
Dziś masz wiele możliwości, które mogą pomagać Tobie w osiąganiu przeróżnych celów, jeśli chodzi o Twój wygląd i samopoczucie.

Na rynku masz szereg produktów i usług, dzięki którym możesz być wellness:

 • suplementy diety,
 • zdrowa żywność,
 • usługi z zakresu aktywności fizycznej i rekreacji,
 • salony piękności, gabinety odnowy biologicznej, spa itp.
 • szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna itd.