Dobrawaga
 

Super łatwy przewodnik po odchudzaniu i zdrowym trybie życia

Głosów: 0
piątek, 18 lipca 2014


Badania na temat zdrowia, diety, fitness i utraty masy ciała stale się rozwijają (tak jak być powinno). Jak zauważysz, odnotowaliśmy wiele sprzecznych badań, ponieważ sądzimy, że ważne jest być dobrze poinformowanym!

Kolejny dzień przynosi wyniki kolejnych badań naukowych, które pokazują, że żyjesz źle. Z jednej strony atakuje Cię badanie sugerujące, że żywność ekologiczna naprawdę jest zdrowsza niż ta zwyczajna, z drugiej strony inne badanie dowodzi, że jesteś kretynem dopłacając do żywności ekologicznej. Jednak za chwilę oba badania przestają mieć znaczenie, ponieważ nie przynoszą korzyści dla zdrowia. Najnowsze pokazuje wyraźnie – GMO dla każdego!

Nie ma wątpliwości: badania są niezrozumiałe, wzajemnie sobie zaprzeczające. Jeżeli więc szukasz łatwego do wykonania, praktycznego przewodnika po odchudzaniu, nie musisz dalej szukać, mamy dla Ciebie gotowe rozwiązanie. Zastosuj się tylko do poniższych rad, a będziesz miał gwarancję szczęśliwego, zdrowego i długiego życia oraz utrzymania zakładanej wagi na zawsze. Bułka z masłem.

 1. Nie wyziębiaj się. Naukowcy sugerują, że ludzie, którzy utrzymują temperaturę w domu powyżej 23°C wydają się być szczuplejsi niż ci, którzy tego nie robią.
 2. Nie przegrzewaj się. Zaczekaj, zimno pomoże Ci spalić więcej tłuszczu. Gorąca atmosfera może w rzeczywistości sprawiać, że tyjesz. Jeżeli jest jedna rzecz, którą powinieneś zrobić dzisiaj, to obniż natychmiast temperaturę w domu!
 3. Nie siadaj. Kiedykolwiek. Siadanie wiąże się ze zwiększonym ryzykiem udaru, chorób serca, cukrzycy, otyłości i przedwczesnej śmierci. Nigdy nie pozwól swoim pośladkom dotknąć krzesła.
 4. Ćwicz, ale nie za dużo. Niedawno opublikowane badania pokazują, że regularne ćwiczenia mogą przeciwdziałać niektórym złym skutkom całodziennego siedzenia. To idealny moment na ćwiczenia kardio, takie jak bieganie. Tak – bieganie jest dobre! Nie biegaj jednak cały czas, ponieważ przekroczenie pewnego progu powoduje, że stajemy się mniej zdrowi.
 5. Odpuść sobie śniadanie. Zapomnij o wszystkim, co słyszałaś o śniadaniu, jako najważniejszym posiłku całego dnia. W rzeczywistości jedzenie śniadań może spowodować skonsumowanie większej ilości kalorii, niż Ci się wydaje i prowadzi do otyłości.
 6. Po zastanowieniu, jedz śniadania. Hę? No widzisz, ludzie którzy jedzą śniadania ważą mniej, niż Ci, którzy nie jedzą. Ale upewnij się, że jesz właściwe śniadanie, w przeciwnym razie nie kłopocz się.
 7. Pij alkohol. Z umiarem spożywany alkohol może być zdrowy na serce i spowalnia proces starzenia. Może nawet pomóc wydłużyć nam życie!
 8. Nie pij, nigdy! Odłóż to piwo! Czy chcesz zniszczyć sobie wątrobę? Nie wiesz, że alkohol odpowiada za największą liczbę zgonów na świecie?
 9. Stosuj dietę jaką chcesz. To brak ruchu, a nie zła dieta prowadzi do otyłości - tak mówią najnowsze badania. Wyrzuć swój kalkulator kalorii i sięgnij po przekąskę. (Upewnij się tylko w międzyczasie, że nie robisz opisanych w innych badaniach 10 błędów żywieniowych, które powodują otyłość).
 10. Nie jedz niczego. Nie ważne, po prostu nie jedz.

Zastrzeżenie: oczywiście badania na temat zdrowia, diety, fitness i utraty masy ciała stale się rozwijają (tak jak być powinno). Jak zauważysz, odnotowaliśmy wiele sprzecznych badań, ponieważ sądzimy, że ważne jest być dobrze poinformowanym! Powyższy artykuł został napisany, aby podkreślić, że nawet autorzy poradników o zdrowym odżywianiu i zdrowym trybie życia mogą czuć się sfrustrowani ciągłym dopływem sprzecznych badań i nie może on być traktowany jako coś więcej niż tylko żart.

Źródło: Źródło: shape.com

Zobacz także

Facebook

Wybrane artykuły

Dbaj o zdrowie swojego dziecka – wskazówki, o których warto pamiętać.

Zadbajmy o przyszłość naszych dzieci. Jeżeli chcesz, żeby Twoje dziecko rosło zdrowe, zadowolone i pełne energii, staraj się przestrzegać podanych wskazówek. Dawaj swojemu dziecku zdrowe śniadanie Powinniśmy zachęcać dzieci do jedzenia zdrowych śniadań każdego dnia. Dzięki temu będą mogły skupić swoją uwagę na zajęciach szkolnych, ponieważ nie będą się czuły głodne. Zdrowe śniadanie powinno zawierać ziarna, mleko, soki i owoce...

Mobilne odchudzanie...

Źródło: healthmeup.com Lose it! (iPhone) Skuteczne odchudzanie wymaga przygotowania celów i strategii. Aplikacja Lose it! nam w tym pomoże, a dodatkowo przypilnuje naszego budżetu. Dodatkowo Lose it! pomaga w osiąganiu celów dotyczących godzin snu i nawodnienia organizmu, a także funkcjonuje jako krokomierz. Możesz także mierzyć ilość przyjmowanych składników pokarmowych i proporcje swojego ciała. Simple Weight Loss R...

Napoje energetyczne - czy są zdrowe?

Odczuwasz potrzebę drzemki w środku dnia? Na pewno nie jesteś w tym odosobniony, szczególnie w obecnej porze roku. Być może sięgasz wtedy po napój energetyczny, który stawia Cię na nogi. Radzimy jednak – powstrzymaj się. Nowe badania wskazują, że te tak popularne napoje mogą mieć negatywny wpływ na kondycję Twojego serca. Badania zostały zaprezentowane na dorocznym spotkaniu Towarzystwa Radiologicznego Ameryki Północnej. Grupa z...

O potrawach odtruwających organizm słów kilka

Czy istnieją potrawy prawdziwie odtruwające? Nasz świat jest pełen chemicznych i naturalnych toksyn (przykładowo kofeina), z którymi nasz organizm musi sobie radzić, aby podtrzymać optymalne funkcjonowanie. Na szczęście możesz sobie pomóc w tym procesie spożywając wybrane potrawy.Warzywa kapustowate, takie jak brokuły, kapusta, kalafior i brukselka zawierają silne antyoksydanty, które pomagają komórkom walczy...

Dobre zdrowie jest następstwem dobrego samopoczucia, a troska o oczyszczenie organizmu to najlepszy początek.

1-2-3-4
tylko tyle kroków
dzieli CIę od
zmiany swojego
stylu życia na
zdrowy i pełen
energii.
Run

Złe nawyki ograniczaj stopniowo.
Ważne jest nie to, ile jemy, ale jak wiele żywności zostanie strawione.

Wellness to nic innego jak troszczenie się o siebie i swoje życie. Aby być wellness trzeba dokonywać potrzebnych zmian i podtrzymywać do tego swoją motywację. Dlatego znajdź to, co Cię powstrzymuje od czucia się dobrze ze samym sobą. Nie omijaj tych przeszkód - pokonuj je!

..przecież chodzi tylko o to, żeby czuć się lepiej i cieszyć się lepszym wyglądem... Czy dotyczy to również Ciebie?
Dziś masz wiele możliwości, które mogą pomagać Tobie w osiąganiu przeróżnych celów, jeśli chodzi o Twój wygląd i samopoczucie.

Na rynku masz szereg produktów i usług, dzięki którym możesz być wellness:

 • suplementy diety,
 • zdrowa żywność,
 • usługi z zakresu aktywności fizycznej i rekreacji,
 • salony piękności, gabinety odnowy biologicznej, spa itp.
 • szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna itd.