Dobrawaga
 

Śmiertelne odchudzanie

Głosów: 2
wtorek, 25 września 2012


Śmiertelne odchudzanie

Preparaty odchudzające, sprzedawane masowo w Internecie, są groźne dla zdrowia i życia. Reporterzy "Superwizjera" dotarli do ofiar odchudzających terapii, reklamowanych jako błyskawiczne i całkowicie bezpieczne. Zlecili też badania "cudownych" pigułek, które wykazały, że zawierają one pochodne narkotyków.

W Internecie można znaleźć wiele ofert, zachwalających szybkie kuracje odchudzające. Obiecują one, że w ciągu kilku tygodni można zrzucić nawet kilkanaście kilogramów, zażywając tylko jedną tabletkę dziennie, bez konieczności przestrzegania diety i wykonywania ćwiczeń. O tym, co zawierają wyszczuplające pigułki internetowi dostawcy informują lakonicznie. Mają to być bezpieczne dla zdrowia suplementy diety i ziołowe środki, oparte na recepturach medycyny chińskiej i japońskiej.

Dostawcy są anonimowi, z klientami kontaktują się drogą mailową lub telefonicznie. Nie informują o żadnych certyfikatach, lekarskich badaniach, które gwarantowałyby nie tylko skuteczność, ale i bezpieczeństwo środków odchudzających. Dają do zrozumienia, że wstydliwego dla wielu kłopotu, jakim jest nadwaga można pozbyć się bez wizyt u specjalisty, samodzielnie, u siebie w domu, bez żadnych kontroli. Wielu w to wierzy.

Reporterzy "Superwizjera" dotarli do osób, które skusiły się na taką kurację. W niektórych przypadkach skończyło się to wizytą w szpitalu. Opowiadają one, że nawet wtedy, pomimo zagrożenia zdrowia i życia nie przyznały się lekarzom, iż zażywały specyfiki na odchudzanie. Takich przypadków, jak ustalili reporterzy "Superwizjera" jest wiele, bo ofiary fałszywej kuracji wstydzą się przyznać do tego, że uległy niesprawdzonej reklamie.

Dziennikarze "Superwizjera" zlecili laboratoryjne kilku rodzajów odchudzających specyfików, sprzedawanych w Internecie. Wyniki okazały się przerażające. Nie są to ziołowe substytuty diety. Jest w nich za to sibutramina, pochodna amfetaminy, silnie pobudzającego środku psychotropowego, od którego łatwo można się uzależnić. Stosowanie sibutraminy w lecznictwie było kiedyś dopuszczone, ale pod ścisłą kontrolą lekarzy. Obecnie wszystkie środki zawierające tę substancje są wycofane z rynku.

Handel nielegalnymi specyfikami na odchudzanie przynosi ogromne zyski, sięgające kilkuset milionów złotych. To sprawia, że zajmują się nim coraz częściej zorganizowane grupy przestępcze.

Źródło: Superwizjer

Zobacz także

Polecane książki

Tagi

Facebook

Wybrane artykuły

Żywność masowego rażenia

Sprawa jest śmiertelnie poważna.W amerykańskim przemyśle spożywczym liczą się dwie rzeczy – pokarm i konsument. Pierwszy jest przetworzony, więc tani, a drugi gruby, więc łasy. Oto prawdziwa sztuka tuczuWedług danych rządu Stanów Zjednoczonych raczkujące dziś pokolenie Amerykanów będzie pierwszym od stulecia, które pożyje krócej od swoich rodziców. Powód: otyłość. Co&nb...

Utopieni w toksycznej zupie

Dostałem od przyjaciół artykuł, który ujawnia zagrożenia, które dotykają nas i naszych najbliższych. Jestem zdania, że najbardziej zabija nas niewiedza, dlatego że w bardzo prosty sposób możemy uniknąć wielu zagrożeń – jest tylko jeden warunek! Musimy wiedzieć co nam zagraża!Żadnego plastikowego produktu, na którym są następujące oznaczenia, nie pozwalajmy dzieciom dotykać ani brać do ust.Serdecz...

Hodowla zlecona

Ten sposób pozyskiwania zdrowej żywności wymaga znacznego zaangażowania i dużej odpowiedzialności osób zdecydowanych na zlecanie tego tupu usługi rolnikom.Zapewne już spotkaliście się z tematem hoteli dla koni. W takich miejscach zapewniana jest opieka dla zwierząt, przechowywanych i doglądanych za ustaloną opłatą. Osoby, które są niewątpliwie miłośnikami zwierzą, chcą posiadać własne zwierze, ale nie koniecznie pos...

Odżywianie a Twój wiek biologiczny

Jak dieta i styl życia mogą spowolnić proces starzeniaW naszej kulturze starszy wiek nieodłącznie kojarzy się z demencją, inwalidztwem i chorobą. Jednocześnie wszechobecny kult młodości panujący dzisiaj powoduje, że prasa, telewizja i znane osobistości promują coraz to nowsze cudowne specyfiki odmładzające, których skuteczność najczęściej pozostawia wiele do życzenia. Najnowsze badania medyczne dowodzą jednak, że najlepszym &bdqu...

Dobre zdrowie jest następstwem dobrego samopoczucia, a troska o oczyszczenie organizmu to najlepszy początek.

1-2-3-4
tylko tyle kroków
dzieli CIę od
zmiany swojego
stylu życia na
zdrowy i pełen
energii.
Run

Złe nawyki ograniczaj stopniowo.
Ważne jest nie to, ile jemy, ale jak wiele żywności zostanie strawione.

Wellness to nic innego jak troszczenie się o siebie i swoje życie. Aby być wellness trzeba dokonywać potrzebnych zmian i podtrzymywać do tego swoją motywację. Dlatego znajdź to, co Cię powstrzymuje od czucia się dobrze ze samym sobą. Nie omijaj tych przeszkód - pokonuj je!

..przecież chodzi tylko o to, żeby czuć się lepiej i cieszyć się lepszym wyglądem... Czy dotyczy to również Ciebie?
Dziś masz wiele możliwości, które mogą pomagać Tobie w osiąganiu przeróżnych celów, jeśli chodzi o Twój wygląd i samopoczucie.

Na rynku masz szereg produktów i usług, dzięki którym możesz być wellness:

  • suplementy diety,
  • zdrowa żywność,
  • usługi z zakresu aktywności fizycznej i rekreacji,
  • salony piękności, gabinety odnowy biologicznej, spa itp.
  • szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna itd.