Dobrawaga
 

Śmiertelne odchudzanie

Głosów: 2
wtorek, 25 września 2012


Śmiertelne odchudzanie

Preparaty odchudzające, sprzedawane masowo w Internecie, są groźne dla zdrowia i życia. Reporterzy "Superwizjera" dotarli do ofiar odchudzających terapii, reklamowanych jako błyskawiczne i całkowicie bezpieczne. Zlecili też badania "cudownych" pigułek, które wykazały, że zawierają one pochodne narkotyków.

W Internecie można znaleźć wiele ofert, zachwalających szybkie kuracje odchudzające. Obiecują one, że w ciągu kilku tygodni można zrzucić nawet kilkanaście kilogramów, zażywając tylko jedną tabletkę dziennie, bez konieczności przestrzegania diety i wykonywania ćwiczeń. O tym, co zawierają wyszczuplające pigułki internetowi dostawcy informują lakonicznie. Mają to być bezpieczne dla zdrowia suplementy diety i ziołowe środki, oparte na recepturach medycyny chińskiej i japońskiej.

Dostawcy są anonimowi, z klientami kontaktują się drogą mailową lub telefonicznie. Nie informują o żadnych certyfikatach, lekarskich badaniach, które gwarantowałyby nie tylko skuteczność, ale i bezpieczeństwo środków odchudzających. Dają do zrozumienia, że wstydliwego dla wielu kłopotu, jakim jest nadwaga można pozbyć się bez wizyt u specjalisty, samodzielnie, u siebie w domu, bez żadnych kontroli. Wielu w to wierzy.

Reporterzy "Superwizjera" dotarli do osób, które skusiły się na taką kurację. W niektórych przypadkach skończyło się to wizytą w szpitalu. Opowiadają one, że nawet wtedy, pomimo zagrożenia zdrowia i życia nie przyznały się lekarzom, iż zażywały specyfiki na odchudzanie. Takich przypadków, jak ustalili reporterzy "Superwizjera" jest wiele, bo ofiary fałszywej kuracji wstydzą się przyznać do tego, że uległy niesprawdzonej reklamie.

Dziennikarze "Superwizjera" zlecili laboratoryjne kilku rodzajów odchudzających specyfików, sprzedawanych w Internecie. Wyniki okazały się przerażające. Nie są to ziołowe substytuty diety. Jest w nich za to sibutramina, pochodna amfetaminy, silnie pobudzającego środku psychotropowego, od którego łatwo można się uzależnić. Stosowanie sibutraminy w lecznictwie było kiedyś dopuszczone, ale pod ścisłą kontrolą lekarzy. Obecnie wszystkie środki zawierające tę substancje są wycofane z rynku.

Handel nielegalnymi specyfikami na odchudzanie przynosi ogromne zyski, sięgające kilkuset milionów złotych. To sprawia, że zajmują się nim coraz częściej zorganizowane grupy przestępcze.

Źródło: Superwizjer

Zobacz także

Polecane książki

Tagi

Facebook

Wybrane artykuły

Na problemy z dietą – zdjęcie pizzy?

Naukowcy ze szwajcarskiego Nestlé Research Centre przeprowadzili ciekawy eksperyment, który może pomóc osobom próbującym przestrzegać wielu rygorystycznych wymogów różnych diet. To dobra wiadomość dla tych, którzy chcą jeść zdrowo, ale odrzuca ich na widok sałatek i innych zdrowych przekąsek. Grupa badawcza sprawdziła swój pomysł na grupie 14 wolontariuszy. Do ich językó...

Nadwaga z recesji

Polacy należą do wąskiej czołówki najszczuplejszych narodów w Europie – tak wynika ze statystyk opublikowanych w Brukseli przez Komisję Europejską pod koniec 2006 r. Szczuplejsi od nas są tylko Francuzi i Włosi. Do zgrabnej czołówki należą jeszcze Austriacy, Holendrzy i Słowacy, którym również udaje się utrzymać przeciętną wagę w zdrowych proporcjach. Niestety, w pozostałych 19 krajach unijnych i...

Mleko nasz "wybawca" i inne ciekawostki

Moja historia z mlekiem zaczęła się dosyć dziwnie. Otóż jako niemowlę stale bywałem głodny. Ssałem zatem pierś w celu zaspokojenia pierwotnej potrzeby potocznie określanej głodem. Nieprawdaż, dosyć niespotykana historia?! A teraz bardziej poważnie… PRACA W MLECZARNI Jest rok 2007 i zdałem maturę, szukam pracy na wakacje. No i jest, trafiłem do OSM (Okręgowej spółdzielni Mleczarskiej – gdyby ktoś nie z...

Odżywianie kłamstwem

“Szaleństwo diety nisko-tłuszczowych jest z nami od dwóch dekad, jednak Amerykanie wciąż przybierają na wadze. Dlaczego? Powód jest prosty: diety nisko-tłuszczowe po prostu nie działają.” (Kevin Vigilante, Mary Flynn, “Low-Fat Lies, High-Fat Frauds”, 1999)Pojęcie „dieta” pochodzi z łaciny i greki, jej znaczenie to rutyna, nawyk – droga życia. Lecz nowoczesne pojęcie tego terminu zm...

Dobre zdrowie jest następstwem dobrego samopoczucia, a troska o oczyszczenie organizmu to najlepszy początek.

1-2-3-4
tylko tyle kroków
dzieli CIę od
zmiany swojego
stylu życia na
zdrowy i pełen
energii.
Run

Złe nawyki ograniczaj stopniowo.
Ważne jest nie to, ile jemy, ale jak wiele żywności zostanie strawione.

Wellness to nic innego jak troszczenie się o siebie i swoje życie. Aby być wellness trzeba dokonywać potrzebnych zmian i podtrzymywać do tego swoją motywację. Dlatego znajdź to, co Cię powstrzymuje od czucia się dobrze ze samym sobą. Nie omijaj tych przeszkód - pokonuj je!

..przecież chodzi tylko o to, żeby czuć się lepiej i cieszyć się lepszym wyglądem... Czy dotyczy to również Ciebie?
Dziś masz wiele możliwości, które mogą pomagać Tobie w osiąganiu przeróżnych celów, jeśli chodzi o Twój wygląd i samopoczucie.

Na rynku masz szereg produktów i usług, dzięki którym możesz być wellness:

  • suplementy diety,
  • zdrowa żywność,
  • usługi z zakresu aktywności fizycznej i rekreacji,
  • salony piękności, gabinety odnowy biologicznej, spa itp.
  • szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna itd.