Dobrawaga
 

Śmiertelne odchudzanie

Głosów: 2
wtorek, 25 września 2012


Śmiertelne odchudzanie

Preparaty odchudzające, sprzedawane masowo w Internecie, są groźne dla zdrowia i życia. Reporterzy "Superwizjera" dotarli do ofiar odchudzających terapii, reklamowanych jako błyskawiczne i całkowicie bezpieczne. Zlecili też badania "cudownych" pigułek, które wykazały, że zawierają one pochodne narkotyków.

W Internecie można znaleźć wiele ofert, zachwalających szybkie kuracje odchudzające. Obiecują one, że w ciągu kilku tygodni można zrzucić nawet kilkanaście kilogramów, zażywając tylko jedną tabletkę dziennie, bez konieczności przestrzegania diety i wykonywania ćwiczeń. O tym, co zawierają wyszczuplające pigułki internetowi dostawcy informują lakonicznie. Mają to być bezpieczne dla zdrowia suplementy diety i ziołowe środki, oparte na recepturach medycyny chińskiej i japońskiej.

Dostawcy są anonimowi, z klientami kontaktują się drogą mailową lub telefonicznie. Nie informują o żadnych certyfikatach, lekarskich badaniach, które gwarantowałyby nie tylko skuteczność, ale i bezpieczeństwo środków odchudzających. Dają do zrozumienia, że wstydliwego dla wielu kłopotu, jakim jest nadwaga można pozbyć się bez wizyt u specjalisty, samodzielnie, u siebie w domu, bez żadnych kontroli. Wielu w to wierzy.

Reporterzy "Superwizjera" dotarli do osób, które skusiły się na taką kurację. W niektórych przypadkach skończyło się to wizytą w szpitalu. Opowiadają one, że nawet wtedy, pomimo zagrożenia zdrowia i życia nie przyznały się lekarzom, iż zażywały specyfiki na odchudzanie. Takich przypadków, jak ustalili reporterzy "Superwizjera" jest wiele, bo ofiary fałszywej kuracji wstydzą się przyznać do tego, że uległy niesprawdzonej reklamie.

Dziennikarze "Superwizjera" zlecili laboratoryjne kilku rodzajów odchudzających specyfików, sprzedawanych w Internecie. Wyniki okazały się przerażające. Nie są to ziołowe substytuty diety. Jest w nich za to sibutramina, pochodna amfetaminy, silnie pobudzającego środku psychotropowego, od którego łatwo można się uzależnić. Stosowanie sibutraminy w lecznictwie było kiedyś dopuszczone, ale pod ścisłą kontrolą lekarzy. Obecnie wszystkie środki zawierające tę substancje są wycofane z rynku.

Handel nielegalnymi specyfikami na odchudzanie przynosi ogromne zyski, sięgające kilkuset milionów złotych. To sprawia, że zajmują się nim coraz częściej zorganizowane grupy przestępcze.

Źródło: Superwizjer

Zobacz także

Polecane książki

Tagi

Facebook

Wybrane artykuły

Jak przygotowywać zdrowe posiłki?

Wiedza na temat różnych technik gotowania pomaga w przyrządzaniu odżywczych i smacznych posiłków. Dlatego przygotowaliśmy dla Was przewodnik po stosowanych metodach przygotowywania żywności. Tłuszcz ze smażonego mięsa nie może być powtórnie użyty, gdyż stwarza ryzyko wielu chorób, a nawet działa karcinogennie (rakotwórcze)Zwykle, większość potraw przygotowuje się ze świeżych produktów. Ich ...

Jak ustrzec się raka - 10 zasad

"To niestety rak" – taka diagnoza paraliżuje, odbiera nadzieję, dla wielu oznacza po prostu wyrok śmierci. Niesłusznie! Lekarze podkreślają: śmierć niosą nowotwory zbyt późno wykryte, bardzo agresywne lub źle leczone. Zmiany rakowe wcześnie zdiagnozowane łatwo wyleczyć (wg danych WHO 30 proc. zgonów spowodowanych rakiem można uniknąć). Co więcej, my sami dbając o równowagę w naszym organizmie, możemy...

Sprawdź, co pijemy w oranżadzie

Dorosłym z kolei przypomina smak z dzieciństwa. Tymczasem okazuje się, taka oranżada jest bardzo niezdrowa, a nawet groźna dla naszych pociechOranżada to wręcz wymarzony ich napój. Tymczasem okazuje się, że jest bardzo niezdrowa. Wystarczy spojrzeć na etykietę na odwrocie. E 122, E 102 i E 124, które mogą mieć szkodliwy wpływ na aktywność i skupienie uwagi u dziecka. Do tego aspartam i benzoesan sodu. – To czysta che...

Dieta a alergie

Naukowcy twierdzą, że w "śmieciowym" jedzeniu i wysokotłuszczowej diecie, kryje się przyczyna gwałtownego rozpowszechnienia się występowania alergii.Znaleziono potwierdzenie, że dieta w krajach zachodnich bogata w czerwone mięso, cukier i tłuszcze obniża liczbę zdrowych bakterii w naszym organizmie. Bez tych mikroorganizmów, spajających system immunologiczny, dzieci są narażone na astmę, egzemę i inne rodzaje alergii. L...

Dobre zdrowie jest następstwem dobrego samopoczucia, a troska o oczyszczenie organizmu to najlepszy początek.

1-2-3-4
tylko tyle kroków
dzieli CIę od
zmiany swojego
stylu życia na
zdrowy i pełen
energii.
Run

Złe nawyki ograniczaj stopniowo.
Ważne jest nie to, ile jemy, ale jak wiele żywności zostanie strawione.

Wellness to nic innego jak troszczenie się o siebie i swoje życie. Aby być wellness trzeba dokonywać potrzebnych zmian i podtrzymywać do tego swoją motywację. Dlatego znajdź to, co Cię powstrzymuje od czucia się dobrze ze samym sobą. Nie omijaj tych przeszkód - pokonuj je!

..przecież chodzi tylko o to, żeby czuć się lepiej i cieszyć się lepszym wyglądem... Czy dotyczy to również Ciebie?
Dziś masz wiele możliwości, które mogą pomagać Tobie w osiąganiu przeróżnych celów, jeśli chodzi o Twój wygląd i samopoczucie.

Na rynku masz szereg produktów i usług, dzięki którym możesz być wellness:

  • suplementy diety,
  • zdrowa żywność,
  • usługi z zakresu aktywności fizycznej i rekreacji,
  • salony piękności, gabinety odnowy biologicznej, spa itp.
  • szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna itd.