Dobrawaga
 

Pielęgnacja skóry z XXI wieku

Głosów: 0
niedziela, 04 listopada 2012


Pielęgnacja skóry z XXI wieku

Twoja skóra to największy organ ciała, który odnawia się całkowicie co 7-10 tygodni i służy Ci w bardzo różny sposób:

 • chroni znajdujące się pod nią tkanki i organy
 • zapobiega przenikaniu większości mikrobów i chemikaliów
 • melanina znajdująca się w warstwie pigmentowej chroni przed szkodliwymi promieniami UV
 • dzięki poceniu się, skóra reguluje temperaturę ciała
 • działa jak, wyrafinowany zmysł dotyku
 • produkuje ważne substancje chemiczne, np. witamina D
 • niektóre toksyny są eliminowane z naszego organizmu przez skórę

{xtypo_info}FAKT
W latach 30-tych opalona, brązowa skóra stała się bardzo modna i pożądana. Piękna opalenizna miała świadczyć o dobrobycie - mieli ją Ci, którzy mogli sobie pozwolić na regularne, egzotyczne wakacje lub Ci, którzy nie musieli w ogóle pracować!Niestety, piękna brązowa skóra, podobnie jak alkohol, nikotyna, brak snu i nieodpowiednie odżywianie powodują powstawanie zmarszczek, zanim się one jeszcze pojawią.{/xtypo_info}

 

Zadbaj dobrze o swoją skórę tego lata...

 

Twoja skóra to doskonały Miernik Zdrowia...

Co Twoja skóra chce Ci powiedzieć?

 

 • Matowy kolor – brak nawilżania i nasyconych kwasów tłuszczowych
 • Krosty – niewłaściwe odżywianie, nietolerancja niektórych pokarmów
 • Suchość, łuszczenie – brak nasyconych kwasów tłuszczowych i płynów
 • Ciemne kręgi pod oczami – niewystarczająca ilość snu, złe trawienie
 • Pomarańczowa skórka – nagromadzenie toksyn, zatrzymywanie wody

 

Zadbaj o swoją skórę – od wewnątrz

Zacznij od właściwego odżywiania. Jeżeli chcesz mieć miękką, delikatną, czystą skórę, musisz jeść naturalne, “czyste” pokarmy.

Pokarmy nieodpowiednie – przetworzone, smażone, w puszkach, gotowe, solone, słodzone, tłuste zawierają niepożądane składniki chemiczne i konserwanty, które wymagają niezmiernie dużo pracy, aby je usunąć z organizmu. Nieodpowiednie odżywianie to brzydka skóra! To proste!

Pij przynajmniej dwa litry wody dziennie – czyli osiem dużych szklanek.

Będąc największym organem, Twoja skóra potrzebuje dużo wody, by utrzymać elastyczność, miękkość i gładkość. Kawa i herbata to czynniki odwadniające, a więc nie możesz ich zaliczać jako spożytej wody! Zamiast nich pij dwie lub trzy szklanki wody z Napojem Aloesowo-Ziołowym.

Każdego dnia jedz minimum pięć porcji świeżych, sezonowych warzyw i owoców.

Świeże pokarmy są niezbędne dla sprawnego funkcjonowania układu pokarmowego, zawierają niezbędne składniki odżywcze, płyny i błonnik, dzięki czemu usprawniają działanie jelit. Jeżeli jelita wolno pracują ze względu na brak świeżych owoców, Twoja skóra będzie wyglądała na matową i bladą.

Krążenie i wchłanianie tlenu poprawisz idąc 3 razy w tygodniu na 25-40 minutowy spacer.

Twój organizm jest przeznaczony do ruchu. Regularne ćwiczenia pomagają w utrzymaniu dobrej kondycji. Zwiększone pocenie pomaga w eliminacji toksyn z organizmu – lepiej gdy są na zewnątrz, jak wewnątrz! Pływanie, jazda na rowerze i wiosłowanie to również dobre metody. Jeżeli nie lubisz chodzenia – wybierz coś, co będzie sprawiać Ci przyjemność!

Ogranicz kawę do minimum (nie więcej jak dwie filiżanki dziennie)

Kawa to czynnik odwadniający, im mniej jej pijesz, tym większą troskę wykazujesz swojej skórze. Jeżeli potrzebujesz dodatkowej energii, wypróbuj jako alternatywę naszą herbatkę Thermojetics!

Dla dobra Twojej skóry, ogranicz spożycie cukru do minimum

Spożywanie cukru wymaga dodatkowego podkreślenia, gdyż jest on “anty-odżywczy”, a Twój organizm musi wykorzystać cenne składniki odżywcze, by go wyeliminować! Jeżeli potrzebujesz czegoś słodkiego, przygotuj sobie pół porcji koktajlu z Nutritional Protein Drink Mix.

Ogranicz alkohol

Alkohol to jeden z największych wrogów Twojej skóry – jest czynnikiem odwadniającym i zawiera zespół toksyn. Jeżeli pijesz alkohol, zawsze wypijaj dwa razy większą ilość wody, by wspomóc jego usuwanie z organizmu.

 

Alkohol zawiera mnóstwo kalorii i stanowi ciężkie wyzwanie dla naszego organizmu, który musi wydalić toksyny. Aby zminimalizować szkody w organizmie, trzymaj się naszej metody „jeden na jeden”: po każdej wypitej jednostce alkoholu należy wypić szklankę wody. Przy zastosowaniu tego prostego sposobu, trudno Ci będzie wypić zbyt dużo alkoholu, natomiast woda pomoże wypłukać toksyny z organizmu, dzięki czemu zmniejszy się prawdopodobieństwo wystąpienia kaca.

 

Podejmij decyzję o rzuceniu palenia i trzymaj się jej!

Palenie powoduje pojawienie się przedwczesnych zmarszczek. Palenie odwadnia skórę i pozbawia organizm cennych antyoksydantów.

Źródło: Herbalife Wydanie 0 9 8 – u l o t k a p o l s k a

Zobacz także

Facebook

Wybrane artykuły

Ten 'niewinny' napój zagraża twojemu życiu

Przemysł spożywczy chce byśmy wierzyli, że mleko jest napojem zdrowym i niewinnym. To trwa od czasu przyjaznego rozwoziciela mleka. Ale czytelnicy Health Watch znają prawdę. Teraz nowe badanie wykazuje, że picie mleka jest groźniejsze niż uważaliśmy. W rzeczywistości może pomóc cię zabić.Szwedzcy naukowcy chcieli dowiedzieć się czy mleko naprawdę jest "dobre dla organizmu", a szczególnie chcieli odkryć związek mi...

Dwie reguły żywieniowe dla Twojego zdrowia

Nie spożywaj żadnej przemysłowo przetworzonej żywności, żywności produkowanej w fabrykach, zazwyczaj z substancjami dodatkowymi takimi jak cukier, sól, tłuszcz, witaminy, konserwanty, polepszacze smaku itd.Jedz jedynie żywność wytworzoną biologicznie, tzn. bez udziału środków ochrony roślin, nawozów mineralnych, regulatorów wzrostu roślin oraz aktywnych biologicznie dodatków paszowych, żywność wytworzo...

6 efektów ubocznych gumy do żucia

Wiemy, co chcesz powiedzieć. „Teraz zabierzecie mi jeszcze gumę do żucia?!” Przecież żucie gumy wydaje się być nieszkodliwym, a nawet mądrym przyzwyczajeniem. Masz ochotę na coś słodkiego? Listek gumy do żucia ma mniej niż 5 kalorii (znacznie lepiej niż czekoladowy batonik, prawda?). Zestresowany? Kilka pastylek gumy do żucia pomoże rozładować emocje. Czujesz głód? Sięgnij po gumę, zanim skończysz z paczką chips&oacut...

4 powody, aby każdego ranka pić ciepłą wodę z cytryną

4 powody, aby każdego ranka pić ciepłą wodę z cytrynąŹródło: shape.com Próbujesz ograniczyć poranną kawę? Szklanka ciepłej wody ze świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny jest idealną alternatywą, którą wielu dietetyków pije codziennie – i to nie tylko ze względu na orzeźwiający smak. Oto cztery powody, które być może skłonią Was do tego samego.1. Codzienne oczyszczanie organizmu: chociaż wydaje...

Dobre zdrowie jest następstwem dobrego samopoczucia, a troska o oczyszczenie organizmu to najlepszy początek.

1-2-3-4
tylko tyle kroków
dzieli CIę od
zmiany swojego
stylu życia na
zdrowy i pełen
energii.
Run

Złe nawyki ograniczaj stopniowo.
Ważne jest nie to, ile jemy, ale jak wiele żywności zostanie strawione.

Wellness to nic innego jak troszczenie się o siebie i swoje życie. Aby być wellness trzeba dokonywać potrzebnych zmian i podtrzymywać do tego swoją motywację. Dlatego znajdź to, co Cię powstrzymuje od czucia się dobrze ze samym sobą. Nie omijaj tych przeszkód - pokonuj je!

..przecież chodzi tylko o to, żeby czuć się lepiej i cieszyć się lepszym wyglądem... Czy dotyczy to również Ciebie?
Dziś masz wiele możliwości, które mogą pomagać Tobie w osiąganiu przeróżnych celów, jeśli chodzi o Twój wygląd i samopoczucie.

Na rynku masz szereg produktów i usług, dzięki którym możesz być wellness:

 • suplementy diety,
 • zdrowa żywność,
 • usługi z zakresu aktywności fizycznej i rekreacji,
 • salony piękności, gabinety odnowy biologicznej, spa itp.
 • szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna itd.