Dobrawaga
 

Dwie reguły żywieniowe dla Twojego zdrowia

Źródło: fotolia.com
Głosów: 0
wtorek, 17 lutego 2015


Wiemy wszyscy jak wielki wpływ na zdrowie ma pożywienie, które trafia do naszego żołądka. Aby cieszyć się dobrym zdrowiem należy przestrzegać dwóch podstawowych reguł:

 1. Nie spożywaj żadnej przemysłowo przetworzonej żywności, żywności produkowanej w fabrykach, zazwyczaj z substancjami dodatkowymi takimi jak cukier, sól, tłuszcz, witaminy, konserwanty, polepszacze smaku itd.

Jedz jedynie żywność wytworzoną biologicznie, tzn. bez udziału środków ochrony roślin, nawozów mineralnych, regulatorów wzrostu roślin oraz aktywnych biologicznie dodatków paszowych, żywność wytworzoną z uwzględnieniem naturalnych metod produkcji. Najlepiej kupuj bezpośrednio od producentów, którym możesz zaufać.

Posiłki przygotowuj sam: krój, gotuj, piecz, kiś. Takie jedzenie będzie zawsze bezpieczniejsze, a zarazem łatwiej trawione i bardziej pożywne.

 1. Nie wprowadzaj do organizmu żadnych zanieczyszczeń chemicznych, gdyż działają one degradująco na wszystkie formy życia:
  • substancje zaabsorbowane ze środowiska przez rośliny i zwierzęta – pozostałości nawozów sztucznych i środków ochrony roślin;
  • substancje stosowane w produkcji pasz oraz hodowli i lecznictwie zwierząt;
  • substancje wprowadzone do produktów żywnościowych, względnie powstające w nich przy procesach technologicznych, w tym migrujące z opakowań, urządzeń produkcyjnych, naczyń itp.;
  • chemiczne dodatki do żywności nienaturalne, dodawane w celu przedłużenia terminu przydatności do spożycia, w celu uzyskania odpowiedniego wrażenia smakowego, zapachu, podobnego do naturalnego, koloru czy konsystencji.

  Do najbardziej niebezpiecznych dla zdrowia należą:

  • metale ciężkie takie jak rtęć, ołów, kadm, arsen, chrom, kobalt, miedź, nikiel, cynk i molibden;
  • pestycydy czyli związki chemiczne używane do niszczenia pasożytów roślin;
  • pozostałości weterynaryjnych środków leczniczych, np. antybiotyki, preparaty hormonalne;
  • dioksyny i polichlorowane bifenyle, azotany i azotyny i inne;
  • miko toksyny czyli różne gatunki pleśni rozwijających się na żywności, jak również w paszach dla zwierząt oraz pleśnie rozwijające się na roślinach uprawnych.

  Uważnie czytaj etykiety umieszczane na opakowaniach podczas robienia zakupów, aby przekonać się czy na liście składników nie ma substancji zagrażających zdrowiu.

Zobacz także

Facebook

Wybrane artykuły

Ten 'niewinny' napój zagraża twojemu życiu

Przemysł spożywczy chce byśmy wierzyli, że mleko jest napojem zdrowym i niewinnym. To trwa od czasu przyjaznego rozwoziciela mleka. Ale czytelnicy Health Watch znają prawdę. Teraz nowe badanie wykazuje, że picie mleka jest groźniejsze niż uważaliśmy. W rzeczywistości może pomóc cię zabić.Szwedzcy naukowcy chcieli dowiedzieć się czy mleko naprawdę jest "dobre dla organizmu", a szczególnie chcieli odkryć związek mi...

Dwie reguły żywieniowe dla Twojego zdrowia

Nie spożywaj żadnej przemysłowo przetworzonej żywności, żywności produkowanej w fabrykach, zazwyczaj z substancjami dodatkowymi takimi jak cukier, sól, tłuszcz, witaminy, konserwanty, polepszacze smaku itd.Jedz jedynie żywność wytworzoną biologicznie, tzn. bez udziału środków ochrony roślin, nawozów mineralnych, regulatorów wzrostu roślin oraz aktywnych biologicznie dodatków paszowych, żywność wytworzo...

6 efektów ubocznych gumy do żucia

Wiemy, co chcesz powiedzieć. „Teraz zabierzecie mi jeszcze gumę do żucia?!” Przecież żucie gumy wydaje się być nieszkodliwym, a nawet mądrym przyzwyczajeniem. Masz ochotę na coś słodkiego? Listek gumy do żucia ma mniej niż 5 kalorii (znacznie lepiej niż czekoladowy batonik, prawda?). Zestresowany? Kilka pastylek gumy do żucia pomoże rozładować emocje. Czujesz głód? Sięgnij po gumę, zanim skończysz z paczką chips&oacut...

4 powody, aby każdego ranka pić ciepłą wodę z cytryną

4 powody, aby każdego ranka pić ciepłą wodę z cytrynąŹródło: shape.com Próbujesz ograniczyć poranną kawę? Szklanka ciepłej wody ze świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny jest idealną alternatywą, którą wielu dietetyków pije codziennie – i to nie tylko ze względu na orzeźwiający smak. Oto cztery powody, które być może skłonią Was do tego samego.1. Codzienne oczyszczanie organizmu: chociaż wydaje...

Dobre zdrowie jest następstwem dobrego samopoczucia, a troska o oczyszczenie organizmu to najlepszy początek.

1-2-3-4
tylko tyle kroków
dzieli CIę od
zmiany swojego
stylu życia na
zdrowy i pełen
energii.
Run

Złe nawyki ograniczaj stopniowo.
Ważne jest nie to, ile jemy, ale jak wiele żywności zostanie strawione.

Wellness to nic innego jak troszczenie się o siebie i swoje życie. Aby być wellness trzeba dokonywać potrzebnych zmian i podtrzymywać do tego swoją motywację. Dlatego znajdź to, co Cię powstrzymuje od czucia się dobrze ze samym sobą. Nie omijaj tych przeszkód - pokonuj je!

..przecież chodzi tylko o to, żeby czuć się lepiej i cieszyć się lepszym wyglądem... Czy dotyczy to również Ciebie?
Dziś masz wiele możliwości, które mogą pomagać Tobie w osiąganiu przeróżnych celów, jeśli chodzi o Twój wygląd i samopoczucie.

Na rynku masz szereg produktów i usług, dzięki którym możesz być wellness:

 • suplementy diety,
 • zdrowa żywność,
 • usługi z zakresu aktywności fizycznej i rekreacji,
 • salony piękności, gabinety odnowy biologicznej, spa itp.
 • szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna itd.