Dobrawaga
 

6 efektów ubocznych gumy do żucia

Źródło: fotolia.com ©sharpshutter22
Głosów: 0
poniedziałek, 16 marca 2015


Wiemy, co chcesz powiedzieć. „Teraz zabierzecie mi jeszcze gumę do żucia?!” Przecież żucie gumy wydaje się być nieszkodliwym, a nawet mądrym przyzwyczajeniem. Masz ochotę na coś słodkiego? Listek gumy do żucia ma mniej niż 5 kalorii (znacznie lepiej niż czekoladowy batonik, prawda?). Zestresowany? Kilka pastylek gumy do żucia pomoże rozładować emocje. Czujesz głód? Sięgnij po gumę, zanim skończysz z paczką chipsów w ręce.

W takim razie co jest nie tak?

Będziesz jeść mniej owoców, a więcej fast foodów

Żucie gumy przed posiłkiem często jest polecane jako sposób na zmniejszenie głodu i jedzenie mniejszych posiłków. Jednak wyniki ostatnich badań opublikowane w czasopiśmie Eating Behaviors obalają ten pogląd. Żucie gumy nie tylko nie ma żadnego wpływu na ilość konsumowanych kalorii, a nawyk żucia gumy o smaku miętowym zmniejsza dodatkowo spożycie zdrowej żywności (owoce i warzywa) i zwiększa prawdopodobieństwo wyboru jedzenia śmieciowego - fast foodów, takich jak chipsy i słodycze. Naukowcy uważają, że miętowy smak gumy dawał owocom i warzywom gorzki posmak.

Zamiast gumy do żucia spróbuj przed posiłkiem wypić filiżankę zielonej herbaty, aby ograniczyć swój apetyt.

Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego

Żucie gumy może wywołać objawy zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego, takie jak ból szczęki w obrębie mięśni i stawów, które łączą dolną szczękę z czaszką. U wielu osób dochodzi do naciągnięcia mięśni szczęki, głowy i szyi, co może wywołać bóle głowy i uszu.

Lepiej zrobisz zaspokajając swoją potrzebę żucia jedząc jabłko, które dodatkowo obniża ryzyko chorób układu krążenia.

Rozwijające się problemy gastryczne

Zespół jelita drażliwego jest zaburzeniem gastrycznym charakteryzującym się bólem brzucha, skurczami i zmianami w funkcjonowaniu jelit. Zdaniem lekarzy guma do żucia może przyczynić się do pojawienia się zespołu jelita drażliwego. Powodem jest nadmiar powietrza połykany podczas żucia, a także sztuczne środki słodzące, które często znajdują się w gumach, takie jak sorbitol i mannitol.

Próchnica zębów

Możesz uniknąć szkodliwego działania sztucznych środków słodzących i wybrać gumy słodzone cukrem. Niestety czekają Cię wtedy częstsze wizyty u dentysty. Guma słodzona cukrem oznacza dla Twoich zębów długotrwałą kąpiel w syropie cukrowym i jest przyczyną próchnicy.

Uwalnianie rtęci to organizmu

Niektóre plomby znane jako dentystyczne wypełnienia amalgamatowe składają się z rtęci, srebra i cyny. Guma do żucia może uwolnić zawartą w nich rtęć i wprowadzić ją do Twojego organizmu. Wysoki poziom rtęci w organizmie może spowodować problemy neurologiczne, a także przewlekłe zaburzenia psychiczne. Na szczęście ilość rtęci zawarta w plombach nie powinna Cię skrzywdzić, ale czy na pewno chcesz ją połykać?

Źródło: prevention.com

Zobacz także

Facebook

Wybrane artykuły

Ten 'niewinny' napój zagraża twojemu życiu

Przemysł spożywczy chce byśmy wierzyli, że mleko jest napojem zdrowym i niewinnym. To trwa od czasu przyjaznego rozwoziciela mleka. Ale czytelnicy Health Watch znają prawdę. Teraz nowe badanie wykazuje, że picie mleka jest groźniejsze niż uważaliśmy. W rzeczywistości może pomóc cię zabić.Szwedzcy naukowcy chcieli dowiedzieć się czy mleko naprawdę jest "dobre dla organizmu", a szczególnie chcieli odkryć związek mi...

Dwie reguły żywieniowe dla Twojego zdrowia

Nie spożywaj żadnej przemysłowo przetworzonej żywności, żywności produkowanej w fabrykach, zazwyczaj z substancjami dodatkowymi takimi jak cukier, sól, tłuszcz, witaminy, konserwanty, polepszacze smaku itd.Jedz jedynie żywność wytworzoną biologicznie, tzn. bez udziału środków ochrony roślin, nawozów mineralnych, regulatorów wzrostu roślin oraz aktywnych biologicznie dodatków paszowych, żywność wytworzo...

6 efektów ubocznych gumy do żucia

Wiemy, co chcesz powiedzieć. „Teraz zabierzecie mi jeszcze gumę do żucia?!” Przecież żucie gumy wydaje się być nieszkodliwym, a nawet mądrym przyzwyczajeniem. Masz ochotę na coś słodkiego? Listek gumy do żucia ma mniej niż 5 kalorii (znacznie lepiej niż czekoladowy batonik, prawda?). Zestresowany? Kilka pastylek gumy do żucia pomoże rozładować emocje. Czujesz głód? Sięgnij po gumę, zanim skończysz z paczką chips&oacut...

4 powody, aby każdego ranka pić ciepłą wodę z cytryną

4 powody, aby każdego ranka pić ciepłą wodę z cytrynąŹródło: shape.com Próbujesz ograniczyć poranną kawę? Szklanka ciepłej wody ze świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny jest idealną alternatywą, którą wielu dietetyków pije codziennie – i to nie tylko ze względu na orzeźwiający smak. Oto cztery powody, które być może skłonią Was do tego samego.1. Codzienne oczyszczanie organizmu: chociaż wydaje...

Dobre zdrowie jest następstwem dobrego samopoczucia, a troska o oczyszczenie organizmu to najlepszy początek.

1-2-3-4
tylko tyle kroków
dzieli CIę od
zmiany swojego
stylu życia na
zdrowy i pełen
energii.
Run

Złe nawyki ograniczaj stopniowo.
Ważne jest nie to, ile jemy, ale jak wiele żywności zostanie strawione.

Wellness to nic innego jak troszczenie się o siebie i swoje życie. Aby być wellness trzeba dokonywać potrzebnych zmian i podtrzymywać do tego swoją motywację. Dlatego znajdź to, co Cię powstrzymuje od czucia się dobrze ze samym sobą. Nie omijaj tych przeszkód - pokonuj je!

..przecież chodzi tylko o to, żeby czuć się lepiej i cieszyć się lepszym wyglądem... Czy dotyczy to również Ciebie?
Dziś masz wiele możliwości, które mogą pomagać Tobie w osiąganiu przeróżnych celów, jeśli chodzi o Twój wygląd i samopoczucie.

Na rynku masz szereg produktów i usług, dzięki którym możesz być wellness:

  • suplementy diety,
  • zdrowa żywność,
  • usługi z zakresu aktywności fizycznej i rekreacji,
  • salony piękności, gabinety odnowy biologicznej, spa itp.
  • szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna itd.