Dobrawaga
 

7 produktów, które pomogą nam się wysypiać

Źródło: fotolia.com
Głosów: 0
środa, 03 czerwca 2015


Zmęczony i zestresowany? Witaj w klubie.

Zmęczony i zestresowany? Witaj w klubie. Około 40% z nas każdego roku boryka się z problemami związanymi z bezsennością. Nie ważne, czy sen zakłóca nam zmiana czasu, stresująca praca czy problemy osobiste - zmęczenie wywołane niewyspaniem jest trudne do zniesienia. Może doprowadzić nas do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca czy depresja. Jednak zanim sięgniesz po najnowsze leki przepisane przez lekarza, wypróbuj kilku porad związanych z żywieniem.

Wiśnie

Przeprowadzono badanie, podczas którego uczestnicy przez dwa tygodnie codziennie wypijali rano i wieczorem 250ml cierpkiego soku wiśniowego. Większość uczestników odnotowała poprawę snu. Dlaczego wiśnie działają korzystnie na jakość snu? Są to owoce bogate w melatoninę, hormon który sprawia, że czujemy się senni.

Ryby i owoce morza

Mięso ryb jest bogatym źródłem tryptofanu, naturalnego środka uspokajającego. Najwięcej znajdziemy go w krewetkach, tuńczyku, dorszu i halibucie. Jednak ponieważ nie wszystkie owoce morza są zdrowym wyborem (wiele gatunków jest silnie zanieczyszczonych), bezpiecznym wyborem będzie popularny dorsz atlantycki.

Melisa

To pachnące cytryną zioło od wieków pomagało ludziom w zasypianiu. Najbardziej skuteczne jest w połączeniu z innym ziołem - walerianą. W jednym z badań opublikowanych w czasopiśmie "Phytotherapy Research" 81% ludzi z niewielkimi zaburzeniami snu, którzy przyjmowali kombinację tych ziół, zgłaszali wyraźnie lepszy sen niż grupa przyjmująca placebo.

Rumianek

Kolejne zioło, działające równie dobrze jak melisa, stosowane na bezsenność od tysięcy lat. W badaniu przeprowadzonym na zwierzętach uspokoiło ono myszy tak samo skutecznie, jak silne medyczne środki uspokajające. Gotowe herbaty z rumianku sprzedawane są w każdym supermarkecie, więc jest to jedno z najłatwiejszych do zdobycia środków na bezsenność.

Banany

Ten superowoc napakowany jest potasem i magnezem, minerałami rozluźniającymi mięśnie. Niedobory magnezu powiązane są z nocnymi skurczami mięśni i zespołem niespokojnych nóg - zaburzeniami, które z pewnością mogą zakłócić nam sen. Zjedz jednego banana dziennie aby uniknąć tych problemów.

Szpinak

Oprócz tego, że jest bogatym źródłem potasu i magnezu, szpinak zawiera również sporo wapnia, minerału który odgrywa dużą rolę w jakości snu. Wapń pomaga organizmowi wytwarzać melatoninę. Tą samą korzystną właściwość zawierają inne zielone rośliny liściaste.

Migdały

Są jeszcze jednym źródłem wapnia, a także bardzo bogatym źródłem magnezu. Każdego dnia zjedz garść migdałów i przekonaj się, czy pomogą Ci zasnąć.

Źródło: prevention.com

Zobacz także

Facebook

Wybrane artykuły

Zamień na zdrowsze!

Dobór zdrowszych potraw może być łatwiejszy niż sądzisz. Zmieniając tylko kilka nawyków żywieniowych uzyskasz znaczącą poprawę swojej diety. Wprowadzenie małych zmian do codziennej diety jest najzdrowszym i najłatwiejszym sposobem na obniżenie wagi ciała. Twoim pierwszym krokiem powinno być spożywanie mniejszej ilości potraw wysokokalorycznych, tłuszczu, soli i cukrów, zamieniając je na coś zdrowszego, włącznie z warzywami i owocami...

Bieganie nie zawsze pomaga w odchudzaniu – 5 przyczyn

1. Twój trening jest zawsze taki sam Twoje ciało jest doskonałym urządzeniem. Jest zaprojektowane do maksymalizacji wydajności. Oznacza to, że jeżeli powtarzasz wielokrotnie tę samą czynność, staje się ona dla Ciebie coraz łatwiejsza. Dotyczy to także treningów biegowych. Nie tylko będą one Cię kosztowały coraz mniej wysiłku, ale twój metabolizm „nauczy się” tego typu wysiłku i będzie minimalizował wydatek kaloryczny. Z tego pow...

Dbaj o zdrowie swojego dziecka – wskazówki, o których warto pamiętać.

Zadbajmy o przyszłość naszych dzieci. Jeżeli chcesz, żeby Twoje dziecko rosło zdrowe, zadowolone i pełne energii, staraj się przestrzegać podanych wskazówek. Dawaj swojemu dziecku zdrowe śniadanie Powinniśmy zachęcać dzieci do jedzenia zdrowych śniadań każdego dnia. Dzięki temu będą mogły skupić swoją uwagę na zajęciach szkolnych, ponieważ nie będą się czuły głodne. Zdrowe śniadanie powinno zawierać ziarna, mleko, soki i owoce...

Mobilne odchudzanie...

Źródło: healthmeup.com Lose it! (iPhone) Skuteczne odchudzanie wymaga przygotowania celów i strategii. Aplikacja Lose it! nam w tym pomoże, a dodatkowo przypilnuje naszego budżetu. Dodatkowo Lose it! pomaga w osiąganiu celów dotyczących godzin snu i nawodnienia organizmu, a także funkcjonuje jako krokomierz. Możesz także mierzyć ilość przyjmowanych składników pokarmowych i proporcje swojego ciała. Simple Weight Loss R...

Dobre zdrowie jest następstwem dobrego samopoczucia, a troska o oczyszczenie organizmu to najlepszy początek.

1-2-3-4
tylko tyle kroków
dzieli CIę od
zmiany swojego
stylu życia na
zdrowy i pełen
energii.
Run

Złe nawyki ograniczaj stopniowo.
Ważne jest nie to, ile jemy, ale jak wiele żywności zostanie strawione.

Wellness to nic innego jak troszczenie się o siebie i swoje życie. Aby być wellness trzeba dokonywać potrzebnych zmian i podtrzymywać do tego swoją motywację. Dlatego znajdź to, co Cię powstrzymuje od czucia się dobrze ze samym sobą. Nie omijaj tych przeszkód - pokonuj je!

..przecież chodzi tylko o to, żeby czuć się lepiej i cieszyć się lepszym wyglądem... Czy dotyczy to również Ciebie?
Dziś masz wiele możliwości, które mogą pomagać Tobie w osiąganiu przeróżnych celów, jeśli chodzi o Twój wygląd i samopoczucie.

Na rynku masz szereg produktów i usług, dzięki którym możesz być wellness:

  • suplementy diety,
  • zdrowa żywność,
  • usługi z zakresu aktywności fizycznej i rekreacji,
  • salony piękności, gabinety odnowy biologicznej, spa itp.
  • szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna itd.