Dobrawaga
 

Dbaj o zdrowie swojego dziecka – wskazówki, o których warto pamiętać.

Głosów: 0
piątek, 25 października 2013


Zadbajmy o przyszłość naszych dzieci. Jeżeli chcesz, żeby Twoje dziecko rosło zdrowe, zadowolone i pełne energii, staraj się...

Zadbajmy o przyszłość naszych dzieci. Jeżeli chcesz, żeby Twoje dziecko rosło zdrowe, zadowolone i pełne energii,
staraj się przestrzegać podanych wskazówek.

Dawaj swojemu dziecku zdrowe śniadanie

Powinniśmy zachęcać dzieci do jedzenia zdrowych śniadań każdego dnia. Dzięki temu będą mogły skupić swoją uwagę na zajęciach szkolnych, ponieważ nie będą się czuły głodne. Zdrowe śniadanie powinno zawierać ziarna, mleko, soki i owoce.

Stań się dla dziecka przykładem

Jeżeli chcemy, żeby dzieci jadły zdrowo, musimy służyć im przykładem. Nakładaj więc na swój talerz ziarna, warzywa, owoce i orzechy. Twoje dziecko będzie wybierało te same potrawy.

Pamiętaj o aktywności fizycznej

Poświęcanie większości czasu na naukę i zapominanie o zabawie powoduje, że dzieci stają się znudzone i ospałe. Nie naciskaj więc na dziecko, żeby uczyło się zbyt długo. Zamiast tego zapewnij mu ciekawe zajęcia na zewnątrz, które zachęcą go do podejmowania aktywności fizycznej.

Ciągłe jedzenie nie jest dobre

Zamiast próbować cały czas dokarmiać dziecko, wprowadź 5-6 małych posiłków każdego dnia. Powinny one zawierać świeże owoce i warzywa. Ciągłe jedzenie osłabia układ pokarmowy dziecka i prowadzi do nadwagi.

Woda jest ważna

Musisz namówić swoje dziecko do picia wystarczającej ilości wody codziennie. Zapobiegnie to odwodnieniu organizmu i pomoże w usuwaniu toksyn.

Ustrzeż swoje dziecko przed gadżetomanią

Nie wprowadzaj małemu dziecku rozrywek związanych z telefonem komórkowym, czy komputerem. Przez takie zabawy dzieci stają się kanapowcami. W zamian zaproponuj sport lub zabawę na powietrzu.

Szczotkowanie jest ważne

Pamiętaj, że dziecko powinno szczotkować zęby dwa razy dziennie – rano i przed pójściem spać. Jest to ważne dla zapewnienia higieny jamy ustnej i zapobiega próchnicy.

Ostrożnie z tłuszczami

Jedzenie dużych ilości tłustych potraw jest bardzo niekorzystne dla zdrowia dzieci. Unikaj więc w jadłospisie swojego dziecka takich potraw jak frytki, kiełbasa, hamburgery. Używaj niedużej ilości masła. Pamiętaj, że kluczem jest umiar.

Źródło: healthmeup.com

Zobacz także

Facebook

Wybrane artykuły

Jak przygotowywać zdrowe posiłki?

Wiedza na temat różnych technik gotowania pomaga w przyrządzaniu odżywczych i smacznych posiłków. Dlatego przygotowaliśmy dla Was przewodnik po stosowanych metodach przygotowywania żywności. Tłuszcz ze smażonego mięsa nie może być powtórnie użyty, gdyż stwarza ryzyko wielu chorób, a nawet działa karcinogennie (rakotwórcze)Zwykle, większość potraw przygotowuje się ze świeżych produktów. Ich ...

Jak ustrzec się raka - 10 zasad

"To niestety rak" – taka diagnoza paraliżuje, odbiera nadzieję, dla wielu oznacza po prostu wyrok śmierci. Niesłusznie! Lekarze podkreślają: śmierć niosą nowotwory zbyt późno wykryte, bardzo agresywne lub źle leczone. Zmiany rakowe wcześnie zdiagnozowane łatwo wyleczyć (wg danych WHO 30 proc. zgonów spowodowanych rakiem można uniknąć). Co więcej, my sami dbając o równowagę w naszym organizmie, możemy...

Sprawdź, co pijemy w oranżadzie

Dorosłym z kolei przypomina smak z dzieciństwa. Tymczasem okazuje się, taka oranżada jest bardzo niezdrowa, a nawet groźna dla naszych pociechOranżada to wręcz wymarzony ich napój. Tymczasem okazuje się, że jest bardzo niezdrowa. Wystarczy spojrzeć na etykietę na odwrocie. E 122, E 102 i E 124, które mogą mieć szkodliwy wpływ na aktywność i skupienie uwagi u dziecka. Do tego aspartam i benzoesan sodu. – To czysta che...

Dieta a alergie

Naukowcy twierdzą, że w "śmieciowym" jedzeniu i wysokotłuszczowej diecie, kryje się przyczyna gwałtownego rozpowszechnienia się występowania alergii.Znaleziono potwierdzenie, że dieta w krajach zachodnich bogata w czerwone mięso, cukier i tłuszcze obniża liczbę zdrowych bakterii w naszym organizmie. Bez tych mikroorganizmów, spajających system immunologiczny, dzieci są narażone na astmę, egzemę i inne rodzaje alergii. L...

Dobre zdrowie jest następstwem dobrego samopoczucia, a troska o oczyszczenie organizmu to najlepszy początek.

1-2-3-4
tylko tyle kroków
dzieli CIę od
zmiany swojego
stylu życia na
zdrowy i pełen
energii.
Run

Złe nawyki ograniczaj stopniowo.
Ważne jest nie to, ile jemy, ale jak wiele żywności zostanie strawione.

Wellness to nic innego jak troszczenie się o siebie i swoje życie. Aby być wellness trzeba dokonywać potrzebnych zmian i podtrzymywać do tego swoją motywację. Dlatego znajdź to, co Cię powstrzymuje od czucia się dobrze ze samym sobą. Nie omijaj tych przeszkód - pokonuj je!

..przecież chodzi tylko o to, żeby czuć się lepiej i cieszyć się lepszym wyglądem... Czy dotyczy to również Ciebie?
Dziś masz wiele możliwości, które mogą pomagać Tobie w osiąganiu przeróżnych celów, jeśli chodzi o Twój wygląd i samopoczucie.

Na rynku masz szereg produktów i usług, dzięki którym możesz być wellness:

  • suplementy diety,
  • zdrowa żywność,
  • usługi z zakresu aktywności fizycznej i rekreacji,
  • salony piękności, gabinety odnowy biologicznej, spa itp.
  • szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna itd.