Dobrawaga
 

Dbaj o zdrowie swojego dziecka – wskazówki, o których warto pamiętać.

Głosów: 0
piątek, 25 października 2013


Zadbajmy o przyszłość naszych dzieci. Jeżeli chcesz, żeby Twoje dziecko rosło zdrowe, zadowolone i pełne energii, staraj się...

Zadbajmy o przyszłość naszych dzieci. Jeżeli chcesz, żeby Twoje dziecko rosło zdrowe, zadowolone i pełne energii,
staraj się przestrzegać podanych wskazówek.

Dawaj swojemu dziecku zdrowe śniadanie

Powinniśmy zachęcać dzieci do jedzenia zdrowych śniadań każdego dnia. Dzięki temu będą mogły skupić swoją uwagę na zajęciach szkolnych, ponieważ nie będą się czuły głodne. Zdrowe śniadanie powinno zawierać ziarna, mleko, soki i owoce.

Stań się dla dziecka przykładem

Jeżeli chcemy, żeby dzieci jadły zdrowo, musimy służyć im przykładem. Nakładaj więc na swój talerz ziarna, warzywa, owoce i orzechy. Twoje dziecko będzie wybierało te same potrawy.

Pamiętaj o aktywności fizycznej

Poświęcanie większości czasu na naukę i zapominanie o zabawie powoduje, że dzieci stają się znudzone i ospałe. Nie naciskaj więc na dziecko, żeby uczyło się zbyt długo. Zamiast tego zapewnij mu ciekawe zajęcia na zewnątrz, które zachęcą go do podejmowania aktywności fizycznej.

Ciągłe jedzenie nie jest dobre

Zamiast próbować cały czas dokarmiać dziecko, wprowadź 5-6 małych posiłków każdego dnia. Powinny one zawierać świeże owoce i warzywa. Ciągłe jedzenie osłabia układ pokarmowy dziecka i prowadzi do nadwagi.

Woda jest ważna

Musisz namówić swoje dziecko do picia wystarczającej ilości wody codziennie. Zapobiegnie to odwodnieniu organizmu i pomoże w usuwaniu toksyn.

Ustrzeż swoje dziecko przed gadżetomanią

Nie wprowadzaj małemu dziecku rozrywek związanych z telefonem komórkowym, czy komputerem. Przez takie zabawy dzieci stają się kanapowcami. W zamian zaproponuj sport lub zabawę na powietrzu.

Szczotkowanie jest ważne

Pamiętaj, że dziecko powinno szczotkować zęby dwa razy dziennie – rano i przed pójściem spać. Jest to ważne dla zapewnienia higieny jamy ustnej i zapobiega próchnicy.

Ostrożnie z tłuszczami

Jedzenie dużych ilości tłustych potraw jest bardzo niekorzystne dla zdrowia dzieci. Unikaj więc w jadłospisie swojego dziecka takich potraw jak frytki, kiełbasa, hamburgery. Używaj niedużej ilości masła. Pamiętaj, że kluczem jest umiar.

Źródło: healthmeup.com

Zobacz także

Facebook

Wybrane artykuły

Ten 'niewinny' napój zagraża twojemu życiu

Przemysł spożywczy chce byśmy wierzyli, że mleko jest napojem zdrowym i niewinnym. To trwa od czasu przyjaznego rozwoziciela mleka. Ale czytelnicy Health Watch znają prawdę. Teraz nowe badanie wykazuje, że picie mleka jest groźniejsze niż uważaliśmy. W rzeczywistości może pomóc cię zabić.Szwedzcy naukowcy chcieli dowiedzieć się czy mleko naprawdę jest "dobre dla organizmu", a szczególnie chcieli odkryć związek mi...

Dwie reguły żywieniowe dla Twojego zdrowia

Nie spożywaj żadnej przemysłowo przetworzonej żywności, żywności produkowanej w fabrykach, zazwyczaj z substancjami dodatkowymi takimi jak cukier, sól, tłuszcz, witaminy, konserwanty, polepszacze smaku itd.Jedz jedynie żywność wytworzoną biologicznie, tzn. bez udziału środków ochrony roślin, nawozów mineralnych, regulatorów wzrostu roślin oraz aktywnych biologicznie dodatków paszowych, żywność wytworzo...

6 efektów ubocznych gumy do żucia

Wiemy, co chcesz powiedzieć. „Teraz zabierzecie mi jeszcze gumę do żucia?!” Przecież żucie gumy wydaje się być nieszkodliwym, a nawet mądrym przyzwyczajeniem. Masz ochotę na coś słodkiego? Listek gumy do żucia ma mniej niż 5 kalorii (znacznie lepiej niż czekoladowy batonik, prawda?). Zestresowany? Kilka pastylek gumy do żucia pomoże rozładować emocje. Czujesz głód? Sięgnij po gumę, zanim skończysz z paczką chips&oacut...

4 powody, aby każdego ranka pić ciepłą wodę z cytryną

4 powody, aby każdego ranka pić ciepłą wodę z cytrynąŹródło: shape.com Próbujesz ograniczyć poranną kawę? Szklanka ciepłej wody ze świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny jest idealną alternatywą, którą wielu dietetyków pije codziennie – i to nie tylko ze względu na orzeźwiający smak. Oto cztery powody, które być może skłonią Was do tego samego.1. Codzienne oczyszczanie organizmu: chociaż wydaje...

Dobre zdrowie jest następstwem dobrego samopoczucia, a troska o oczyszczenie organizmu to najlepszy początek.

1-2-3-4
tylko tyle kroków
dzieli CIę od
zmiany swojego
stylu życia na
zdrowy i pełen
energii.
Run

Złe nawyki ograniczaj stopniowo.
Ważne jest nie to, ile jemy, ale jak wiele żywności zostanie strawione.

Wellness to nic innego jak troszczenie się o siebie i swoje życie. Aby być wellness trzeba dokonywać potrzebnych zmian i podtrzymywać do tego swoją motywację. Dlatego znajdź to, co Cię powstrzymuje od czucia się dobrze ze samym sobą. Nie omijaj tych przeszkód - pokonuj je!

..przecież chodzi tylko o to, żeby czuć się lepiej i cieszyć się lepszym wyglądem... Czy dotyczy to również Ciebie?
Dziś masz wiele możliwości, które mogą pomagać Tobie w osiąganiu przeróżnych celów, jeśli chodzi o Twój wygląd i samopoczucie.

Na rynku masz szereg produktów i usług, dzięki którym możesz być wellness:

  • suplementy diety,
  • zdrowa żywność,
  • usługi z zakresu aktywności fizycznej i rekreacji,
  • salony piękności, gabinety odnowy biologicznej, spa itp.
  • szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna itd.