Dobrawaga
 

Najgorsze napoje dla naszego organizmu

Źródło: fotolia.com © pio3
Głosów: 0
piątek, 11 września 2015


Zdarza nam się sięgnąć po jeden z tych napoi gdy jesteśmy spragnieni lub zmęczeni, ale ten artykuł powinien skłonić nas do ich unikania.

1. Napoje owocowe

Nazwa na etykiecie brzmiąca "Napój owocowy" niemal zawsze oznacza mocno posłodzoną wodę z dużym dodatkiem barwników. Zdecydowanie lepszym wyborem jest zdrowy 100% sok owocowy.

2. Kawa podana w wyszukany sposób

Zmiksowana z 2% mlekiem i cukrem filiżanka kawy mrożonej może zawierać nawet 800 kalorii i 1/3 maksymalnej dziennej dawki zatykających tętnice tłuszczy nasyconych. A oto powód, dlaczego smakuje tak słodko: przy średniej zawartości 170 gram cukru w napoju, po jego wypiciu to nie kofeina wpływa na nasze samopoczucie, a właśnie cukier. Dodajmy na górę kilka centymetrów bitej śmietany i pożegnajmy się z naszą zgrabną talią.

3. Wody smakowe

Woda z dodatkiem smakowym może zawierać trochę dodatkowych witamin, ale zwykle zawiera przede wszystkim dodatek cukru. Następnym razem przy zakupie wody przeczytaj uważnie etykietę - jeżeli znajdziesz na niej coś poza wodą i naturalnymi substancjami smakowymi, zostaw lepiej tę butelkę na półce.

4. Napoje niskokaloryczne

Napoje w wersji light mogą mieć zero kalorii, ale są również pozbawione składników odżywczych. Jeżeli będziemy je popijali cały dzień, nie sięgniemy po zdrowe napoje, których nasz organizm potrzebuje, w szczególności po wodę.

5. Koktajle mleczno-owocowe

Oczywiście owoce są dla nas zdrowe, ale litrowy koktajl owocowy może zawierać nawet 700 kalorii, głównie pochodzących z cukru. To tak jakbyśmy zjedli całego ananasa, mango i po miseczce jagód i truskawek. Co w tym złego? Kalorie, których zjemy mniej niż jesteśmy w stanie spalić odkładają się w tkance tłuszczowej.

6. Napoje dla sportowców

Kończąc typowy trening butelką napoju energetycznego dla sportowców oddajemy naszemu organizmowi wszystkie mozolnie spalone kalorie. Wiele dostępnych na rynku tego typu napojów zawiera mieszankę cukrów naturalnych i słodzików syntetycznych oraz listę trudnych do wymówienia dodatków.

7. Nadmiar alkoholu

Niewielkie ilości alkoholu mogą mieć korzystny wpływ na nasze zdrowie – obniżają ciśnienie i poprawiają spalanie cukrów. Ale jego nadmiar prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych, w tym znaczne zwiększenie ryzyka zachorowania na raka.

8. Napoje gazowane

Trudno znaleźć jakąkolwiek dobrą stronę napojów gazowanych: są naładowane cukrem, dostarczają do organizmu puste kalorie nie zaspokajając głodu. W rzeczywistości napoje gazowane są jedynym składnikiem diety, który został bezpośrednio wskazany jako powodujący plagę otyłości.

Źródło: Shape.com

Zobacz także

Facebook

Wybrane artykuły

Gimnastyka oddechowa oczyszczająca A.N. Strielnikowej (paradoksalna)

W powietrzu atmosferycznym, które wdychamy zawartość tlenu wynosi 20 % , a dwutlenku węgla to jedynie 0,03 %. Natomiast prawidłowa zawartość dwutlenku węgla we krwi powinna wynosić 6,5 do 7 %., a tlenu zaledwie 1 do 2 %. Z uwagi na deficyt dwutlenku węgla w powietrzu atmosferycznym organizm człowieka nauczył się wzbogacać je w ten gaz bezpośrednio w płucach. Prawidłowa, zgodna z fizjologią wymiana gazowa w płucach jest podstawą z...

Palenie bierne może powodować przyrost masy ciała

Słyszymy często powtarzany mit, że palenie może powstrzymać nas przed złapaniem dodatkowych kilogramów. Nowe badanie całkowicie rozwiewa wątpliwości: naukowcy odkryli, że narażenie na dym tytoniowy prowadzi do zmian metabolicznych, które faktycznie powodują przyrost masy ciała, a palenie bierne może być pod tym względem jeszcze bardziej szkodliwe.W badaniu naukowcy poddali jedną grupę myszy codziennej ekspozycji na dym tyt...

Krzem pierwiastek życia

Prawidłowa zawartość krzemu w organizmie człowieka to jeden z podstawowych warunków naszego zdrowia i odporności naszego organizmu.Dostateczny poziom krzemu umożliwia przyswajanie 70-ciu innych pierwiastków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Niedobór krzemu jest niebezpieczny dla zdrowia i życia człowieka.Rola krzemu w organizmie człowiekaPrzetwarzając energię odpowiada za komunikację i koordynacj...

Ten 'niewinny' napój zagraża twojemu życiu

Przemysł spożywczy chce byśmy wierzyli, że mleko jest napojem zdrowym i niewinnym. To trwa od czasu przyjaznego rozwoziciela mleka. Ale czytelnicy Health Watch znają prawdę. Teraz nowe badanie wykazuje, że picie mleka jest groźniejsze niż uważaliśmy. W rzeczywistości może pomóc cię zabić.Szwedzcy naukowcy chcieli dowiedzieć się czy mleko naprawdę jest "dobre dla organizmu", a szczególnie chcieli odkryć związek mi...

Dobre zdrowie jest następstwem dobrego samopoczucia, a troska o oczyszczenie organizmu to najlepszy początek.

1-2-3-4
tylko tyle kroków
dzieli CIę od
zmiany swojego
stylu życia na
zdrowy i pełen
energii.
Run

Złe nawyki ograniczaj stopniowo.
Ważne jest nie to, ile jemy, ale jak wiele żywności zostanie strawione.

Wellness to nic innego jak troszczenie się o siebie i swoje życie. Aby być wellness trzeba dokonywać potrzebnych zmian i podtrzymywać do tego swoją motywację. Dlatego znajdź to, co Cię powstrzymuje od czucia się dobrze ze samym sobą. Nie omijaj tych przeszkód - pokonuj je!

..przecież chodzi tylko o to, żeby czuć się lepiej i cieszyć się lepszym wyglądem... Czy dotyczy to również Ciebie?
Dziś masz wiele możliwości, które mogą pomagać Tobie w osiąganiu przeróżnych celów, jeśli chodzi o Twój wygląd i samopoczucie.

Na rynku masz szereg produktów i usług, dzięki którym możesz być wellness:

  • suplementy diety,
  • zdrowa żywność,
  • usługi z zakresu aktywności fizycznej i rekreacji,
  • salony piękności, gabinety odnowy biologicznej, spa itp.
  • szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna itd.