Dobrawaga
 

Najgorsze napoje dla naszego organizmu

Źródło: fotolia.com © pio3
Głosów: 0
piątek, 11 września 2015


Zdarza nam się sięgnąć po jeden z tych napoi gdy jesteśmy spragnieni lub zmęczeni, ale ten artykuł powinien skłonić nas do ich unikania.

1. Napoje owocowe

Nazwa na etykiecie brzmiąca "Napój owocowy" niemal zawsze oznacza mocno posłodzoną wodę z dużym dodatkiem barwników. Zdecydowanie lepszym wyborem jest zdrowy 100% sok owocowy.

2. Kawa podana w wyszukany sposób

Zmiksowana z 2% mlekiem i cukrem filiżanka kawy mrożonej może zawierać nawet 800 kalorii i 1/3 maksymalnej dziennej dawki zatykających tętnice tłuszczy nasyconych. A oto powód, dlaczego smakuje tak słodko: przy średniej zawartości 170 gram cukru w napoju, po jego wypiciu to nie kofeina wpływa na nasze samopoczucie, a właśnie cukier. Dodajmy na górę kilka centymetrów bitej śmietany i pożegnajmy się z naszą zgrabną talią.

3. Wody smakowe

Woda z dodatkiem smakowym może zawierać trochę dodatkowych witamin, ale zwykle zawiera przede wszystkim dodatek cukru. Następnym razem przy zakupie wody przeczytaj uważnie etykietę - jeżeli znajdziesz na niej coś poza wodą i naturalnymi substancjami smakowymi, zostaw lepiej tę butelkę na półce.

4. Napoje niskokaloryczne

Napoje w wersji light mogą mieć zero kalorii, ale są również pozbawione składników odżywczych. Jeżeli będziemy je popijali cały dzień, nie sięgniemy po zdrowe napoje, których nasz organizm potrzebuje, w szczególności po wodę.

5. Koktajle mleczno-owocowe

Oczywiście owoce są dla nas zdrowe, ale litrowy koktajl owocowy może zawierać nawet 700 kalorii, głównie pochodzących z cukru. To tak jakbyśmy zjedli całego ananasa, mango i po miseczce jagód i truskawek. Co w tym złego? Kalorie, których zjemy mniej niż jesteśmy w stanie spalić odkładają się w tkance tłuszczowej.

6. Napoje dla sportowców

Kończąc typowy trening butelką napoju energetycznego dla sportowców oddajemy naszemu organizmowi wszystkie mozolnie spalone kalorie. Wiele dostępnych na rynku tego typu napojów zawiera mieszankę cukrów naturalnych i słodzików syntetycznych oraz listę trudnych do wymówienia dodatków.

7. Nadmiar alkoholu

Niewielkie ilości alkoholu mogą mieć korzystny wpływ na nasze zdrowie – obniżają ciśnienie i poprawiają spalanie cukrów. Ale jego nadmiar prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych, w tym znaczne zwiększenie ryzyka zachorowania na raka.

8. Napoje gazowane

Trudno znaleźć jakąkolwiek dobrą stronę napojów gazowanych: są naładowane cukrem, dostarczają do organizmu puste kalorie nie zaspokajając głodu. W rzeczywistości napoje gazowane są jedynym składnikiem diety, który został bezpośrednio wskazany jako powodujący plagę otyłości.

Źródło: Shape.com

Zobacz także

Facebook

Wybrane artykuły

Zamień na zdrowsze!

Dobór zdrowszych potraw może być łatwiejszy niż sądzisz. Zmieniając tylko kilka nawyków żywieniowych uzyskasz znaczącą poprawę swojej diety. Wprowadzenie małych zmian do codziennej diety jest najzdrowszym i najłatwiejszym sposobem na obniżenie wagi ciała. Twoim pierwszym krokiem powinno być spożywanie mniejszej ilości potraw wysokokalorycznych, tłuszczu, soli i cukrów, zamieniając je na coś zdrowszego, włącznie z warzywami i owocami...

Bieganie nie zawsze pomaga w odchudzaniu – 5 przyczyn

1. Twój trening jest zawsze taki sam Twoje ciało jest doskonałym urządzeniem. Jest zaprojektowane do maksymalizacji wydajności. Oznacza to, że jeżeli powtarzasz wielokrotnie tę samą czynność, staje się ona dla Ciebie coraz łatwiejsza. Dotyczy to także treningów biegowych. Nie tylko będą one Cię kosztowały coraz mniej wysiłku, ale twój metabolizm „nauczy się” tego typu wysiłku i będzie minimalizował wydatek kaloryczny. Z tego pow...

Dbaj o zdrowie swojego dziecka – wskazówki, o których warto pamiętać.

Zadbajmy o przyszłość naszych dzieci. Jeżeli chcesz, żeby Twoje dziecko rosło zdrowe, zadowolone i pełne energii, staraj się przestrzegać podanych wskazówek. Dawaj swojemu dziecku zdrowe śniadanie Powinniśmy zachęcać dzieci do jedzenia zdrowych śniadań każdego dnia. Dzięki temu będą mogły skupić swoją uwagę na zajęciach szkolnych, ponieważ nie będą się czuły głodne. Zdrowe śniadanie powinno zawierać ziarna, mleko, soki i owoce...

Mobilne odchudzanie...

Źródło: healthmeup.com Lose it! (iPhone) Skuteczne odchudzanie wymaga przygotowania celów i strategii. Aplikacja Lose it! nam w tym pomoże, a dodatkowo przypilnuje naszego budżetu. Dodatkowo Lose it! pomaga w osiąganiu celów dotyczących godzin snu i nawodnienia organizmu, a także funkcjonuje jako krokomierz. Możesz także mierzyć ilość przyjmowanych składników pokarmowych i proporcje swojego ciała. Simple Weight Loss R...

Dobre zdrowie jest następstwem dobrego samopoczucia, a troska o oczyszczenie organizmu to najlepszy początek.

1-2-3-4
tylko tyle kroków
dzieli CIę od
zmiany swojego
stylu życia na
zdrowy i pełen
energii.
Run

Złe nawyki ograniczaj stopniowo.
Ważne jest nie to, ile jemy, ale jak wiele żywności zostanie strawione.

Wellness to nic innego jak troszczenie się o siebie i swoje życie. Aby być wellness trzeba dokonywać potrzebnych zmian i podtrzymywać do tego swoją motywację. Dlatego znajdź to, co Cię powstrzymuje od czucia się dobrze ze samym sobą. Nie omijaj tych przeszkód - pokonuj je!

..przecież chodzi tylko o to, żeby czuć się lepiej i cieszyć się lepszym wyglądem... Czy dotyczy to również Ciebie?
Dziś masz wiele możliwości, które mogą pomagać Tobie w osiąganiu przeróżnych celów, jeśli chodzi o Twój wygląd i samopoczucie.

Na rynku masz szereg produktów i usług, dzięki którym możesz być wellness:

  • suplementy diety,
  • zdrowa żywność,
  • usługi z zakresu aktywności fizycznej i rekreacji,
  • salony piękności, gabinety odnowy biologicznej, spa itp.
  • szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna itd.