Dobrawaga
 

Zarządzanie podjadaniem

Głosów: 0
piątek, 15 lutego 2013


Nadwaga nie pojawia się nagle i nie wiadomo skąd - to powolny proces. Całymi tygodniami, miesiącami i latami organizm "rośnie" w rezultacie trzech powiązanych ze sobą nawyki:

Regularne unikanie ruchu/ sportu
Wyboru niekorzystnych dla zdrowia pokarmów
Spożywanie większej ilości pokarmów niż organizm potrzebuje.
Wybór niekorzystnych dla zdrowia pokarmów

Wybór niekorzystnych dla zdrowia pokarmów

Wszyscy wiemy czego nie powinniśmy jeść - codziennie przypomina nam o tym prasa, telewizja i radio, informując, które produkty są zdrowe, a które szkodzą.

Problem polega jednak na tym, że to, co "niezdrowe" zwykle smakuje o wiele lepiej niż to, co "zdrowe"!

Czekolada kontra marchewka? Chipsy kontra seler? Tort kontra sałatka?

Nie ma porównania! Zdrowy rozsadek zwykle przegrywa z krótkotrwałą przyjemnością. Niezdrowe jedzenie ma tendencje do pojawiania się "znikąd" i powoduje momenty słabości - z okazji wizyty u przyjaciół, kiedy nie możemy oprzeć się ciasteczkom i paluszkom, podczas wyprawy na zakupy, gdy nagły głód zaspokajamy hamburgerem z frytkami lub wtedy, gdy chipsy i słodycze zastępują nie zjedzony z braku czasu obiad. Pojawia się też w chwilach nudy, w trakcie wolnego kwadransa czy półgodzinnej przerwy, kiedy jakieś "małe co nieco" ma nam wypełnić czas (i żołądek!).Więcej pokarmów niż organizm potrzebuje

To, czego organizm nie zużyje natychmiast jest magazynowane na później - w formie TŁUSZCZU.W przeciwieństwie do samochodu, ludzie nie mają kontrolki "BAK PEŁNY" - mają jednak talię,  której obwód się powiększa.

Regularne unikanie ruchu/sportu

W miarę jak nabieramy ciała, coraz więcej wysiłku i energii potrzebujemy, żeby się ruszyć. Istnieje wiele powodów, dla których nie liczymy: długie godziny pracy, późne posiłki, wygodna sofa!

Najwyższy czas spojrzeć prawdzie w oczy

Czy w tych okolicznościach możemy winić nasz organizm o to, że traci swoją naturalną formę? Natura nie przewidziała "dodatkowego bagażu" i ustaliła proste warunki, w których pozostajemy szczupli i sprawni. Jeśli ich nie przestrzegamy, stajemy się grubsi... coraz grubsi.

Trzeba zatem spojrzeć prawdzie w oczy i przyznać, że  złamaliśmy prawa natury. Teraz musimy spróbować odwrócić ten proces i odzyskać naszą naturalna sylwetkę.

Prawidłowe zaspokajanie głodu

Pożywne śniadanie stanowi dobry początek dnia. Lekki posiłek około południa uzupełnia nasze potrzeby na całe popołudnie, a lekki wieczorny posiłek sprawia, że nasz przewód pokarmowy nie musi "walczyć z ciężkim jedzeniem podczas snu. Pozostają jednak jeszcze przekąski między posiłkami. Możesz zamienić te momenty słabości na okazje do pełnowartościowego odżywienia organizmu i pozbyć się kalorii zmagazynowanych pod postacią tłuszczu. Wszyscy powinniśmy kontrolować ilość spożywanego cukru, tłuszczu, soli i środków chemicznych oraz spróbować zmniejszyć ich spożycie do minimum.

Zastąpienie niezdrowego jedzenia i przekąsek, przekąskami zrównoważonymi, bogatymi w składniki odżywcze sprawi, że nie tylko zrzucimy zbędne kilogramy, ale zyskamy długotrwałe dobre samopoczucie.

Daj swemu organizmowi to, czego potrzebuje...

Głód jest sygnałem, za pomocą którego nasz organizm próbuje nas powiadomić, że musimy uzupełnić składniki odżywcze. Niestety, sygnał ten nie jest precyzyjny - nie wiemy czy potrzeba nam np. więcej wapnia czy witaminy C. To byłoby zbyt proste! Głód pojawia się nagle, a burczenie w brzuchu sprawia, że wyruszamy na poszukiwanie czegoś do zjedzenia - czegokolwiek. Problemy pojawiają się wtedy, gdy głód zaspokajamy w niewłaściwy sposób - regularnie wybierając niezdrowe pokarmy.

Co to jest zdrowa przekąska?

Idealna przekąska nie powinna zawierać (lub jedynie w minimalnej ilości) cukru, soli, białej mąki i tłuszczów nasyconych. Wybierając przekąski pamiętaj, by zawsze sprawdzić listę składników na opakowaniu - jeśli znajduje się na niej wiele nieznanych Ci substancji, istnieje duże prawdopodobieństwo, że produkt zawiera dużo sztucznych dodatków i konserwantów. Takich przekąsek należy unikać, wybierając raczej produkty zawierające głównie naturalne składniki.

Jakich przekąsek unikać?

Większości! Gotowe do spożycia, markowe przekąski powstają przy użyciu specjalnie opracowanych "polepszaczy", które mają im nadać intensywny smak i wspaniały zapach, tak by zachęcić klientów do ponownego ich kupna. Ponadto zawierają one cukier, tłuszcz, mąkę, sól i niezdrowe dodatki - Twój organizm nie potrzebuje takiego jedzenia!

Idealna przekąska

Jeśli starasz się zmienić na lepsze swoje nawyki żywieniowe Koktajl Odżywczy Herbalife jest dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. To najszybszy posiłek!

Koktajl odżywczy Formuła 1  to spalane w całości i łatwo przyswajalne paliwo, które zostało opracowane jako zbilansowane źródło białek, węglowodanów, tłuszczów, witamin, składników mineralnych i błonnika tak, by zapewnić Twojemu organizmowi wszystko, czego potrzebuje do optymalnego funkcjonowania.

Koktajl dostępny jest w pięciu  wspaniałych smakach: waniliowym,  truskawkowym, tropikalnym, ciasteczek z kremem  i czekoladowym.  Możesz zatem eksperymentować bez końca dobierając różne składniki do tworzenia własnych przepisów na koktajle, dostarczając podniebieniu wciąż nowych wrażeń.

Nie możesz obejść się bez czekolady?

Nie można od siebie wymagać całkowitej rezygnacji z kulinarnych przyjemności, zwłaszcza że odrobina tego, na co akurat mamy ochotę znakomicie poprawia nasz humor.

Z Koktajlem odżywczym Herbalife  codziennie możesz sprawić sobie nieco przyjemności, bez wyrzutów sumienia i obaw o utratę linii.

Do przygotowywanego koktajlu dodaj po prostu odrobinę kakao lub czekolady w proszku. Kontrola podjadania jest łatwa, gdy dysponujesz najlepszymi narzędziami, które sprawia, że przekąski będą smakowały wspaniale. Jedyne co możesz teraz stracić to KILOGRAMY!

Zobacz także

Facebook

Wybrane artykuły

Gimnastyka oddechowa oczyszczająca A.N. Strielnikowej (paradoksalna)

W powietrzu atmosferycznym, które wdychamy zawartość tlenu wynosi 20 % , a dwutlenku węgla to jedynie 0,03 %. Natomiast prawidłowa zawartość dwutlenku węgla we krwi powinna wynosić 6,5 do 7 %., a tlenu zaledwie 1 do 2 %. Z uwagi na deficyt dwutlenku węgla w powietrzu atmosferycznym organizm człowieka nauczył się wzbogacać je w ten gaz bezpośrednio w płucach. Prawidłowa, zgodna z fizjologią wymiana gazowa w płucach jest podstawą z...

Palenie bierne może powodować przyrost masy ciała

Słyszymy często powtarzany mit, że palenie może powstrzymać nas przed złapaniem dodatkowych kilogramów. Nowe badanie całkowicie rozwiewa wątpliwości: naukowcy odkryli, że narażenie na dym tytoniowy prowadzi do zmian metabolicznych, które faktycznie powodują przyrost masy ciała, a palenie bierne może być pod tym względem jeszcze bardziej szkodliwe.W badaniu naukowcy poddali jedną grupę myszy codziennej ekspozycji na dym tyt...

Krzem pierwiastek życia

Prawidłowa zawartość krzemu w organizmie człowieka to jeden z podstawowych warunków naszego zdrowia i odporności naszego organizmu.Dostateczny poziom krzemu umożliwia przyswajanie 70-ciu innych pierwiastków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Niedobór krzemu jest niebezpieczny dla zdrowia i życia człowieka.Rola krzemu w organizmie człowiekaPrzetwarzając energię odpowiada za komunikację i koordynacj...

Ten 'niewinny' napój zagraża twojemu życiu

Przemysł spożywczy chce byśmy wierzyli, że mleko jest napojem zdrowym i niewinnym. To trwa od czasu przyjaznego rozwoziciela mleka. Ale czytelnicy Health Watch znają prawdę. Teraz nowe badanie wykazuje, że picie mleka jest groźniejsze niż uważaliśmy. W rzeczywistości może pomóc cię zabić.Szwedzcy naukowcy chcieli dowiedzieć się czy mleko naprawdę jest "dobre dla organizmu", a szczególnie chcieli odkryć związek mi...

Dobre zdrowie jest następstwem dobrego samopoczucia, a troska o oczyszczenie organizmu to najlepszy początek.

1-2-3-4
tylko tyle kroków
dzieli CIę od
zmiany swojego
stylu życia na
zdrowy i pełen
energii.
Run

Złe nawyki ograniczaj stopniowo.
Ważne jest nie to, ile jemy, ale jak wiele żywności zostanie strawione.

Wellness to nic innego jak troszczenie się o siebie i swoje życie. Aby być wellness trzeba dokonywać potrzebnych zmian i podtrzymywać do tego swoją motywację. Dlatego znajdź to, co Cię powstrzymuje od czucia się dobrze ze samym sobą. Nie omijaj tych przeszkód - pokonuj je!

..przecież chodzi tylko o to, żeby czuć się lepiej i cieszyć się lepszym wyglądem... Czy dotyczy to również Ciebie?
Dziś masz wiele możliwości, które mogą pomagać Tobie w osiąganiu przeróżnych celów, jeśli chodzi o Twój wygląd i samopoczucie.

Na rynku masz szereg produktów i usług, dzięki którym możesz być wellness:

  • suplementy diety,
  • zdrowa żywność,
  • usługi z zakresu aktywności fizycznej i rekreacji,
  • salony piękności, gabinety odnowy biologicznej, spa itp.
  • szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna itd.