Dobrawaga

Zarządzanie podjadaniem

Głosów: 0
piątek, 15 lutego 2013


Nadwaga nie pojawia się nagle i nie wiadomo skąd - to powolny proces. Całymi tygodniami, miesiącami i latami organizm "rośnie" w rezultacie trzech powiązanych ze sobą nawyki:

Regularne unikanie ruchu/ sportu
Wyboru niekorzystnych dla zdrowia pokarmów
Spożywanie większej ilości pokarmów niż organizm potrzebuje.
Wybór niekorzystnych dla zdrowia pokarmów

Wybór niekorzystnych dla zdrowia pokarmów

Wszyscy wiemy czego nie powinniśmy jeść - codziennie przypomina nam o tym prasa, telewizja i radio, informując, które produkty są zdrowe, a które szkodzą.

Problem polega jednak na tym, że to, co "niezdrowe" zwykle smakuje o wiele lepiej niż to, co "zdrowe"!

Czekolada kontra marchewka? Chipsy kontra seler? Tort kontra sałatka?

Nie ma porównania! Zdrowy rozsadek zwykle przegrywa z krótkotrwałą przyjemnością. Niezdrowe jedzenie ma tendencje do pojawiania się "znikąd" i powoduje momenty słabości - z okazji wizyty u przyjaciół, kiedy nie możemy oprzeć się ciasteczkom i paluszkom, podczas wyprawy na zakupy, gdy nagły głód zaspokajamy hamburgerem z frytkami lub wtedy, gdy chipsy i słodycze zastępują nie zjedzony z braku czasu obiad. Pojawia się też w chwilach nudy, w trakcie wolnego kwadransa czy półgodzinnej przerwy, kiedy jakieś "małe co nieco" ma nam wypełnić czas (i żołądek!).Więcej pokarmów niż organizm potrzebuje

To, czego organizm nie zużyje natychmiast jest magazynowane na później - w formie TŁUSZCZU.W przeciwieństwie do samochodu, ludzie nie mają kontrolki "BAK PEŁNY" - mają jednak talię,  której obwód się powiększa.

Regularne unikanie ruchu/sportu

W miarę jak nabieramy ciała, coraz więcej wysiłku i energii potrzebujemy, żeby się ruszyć. Istnieje wiele powodów, dla których nie liczymy: długie godziny pracy, późne posiłki, wygodna sofa!

Najwyższy czas spojrzeć prawdzie w oczy

Czy w tych okolicznościach możemy winić nasz organizm o to, że traci swoją naturalną formę? Natura nie przewidziała "dodatkowego bagażu" i ustaliła proste warunki, w których pozostajemy szczupli i sprawni. Jeśli ich nie przestrzegamy, stajemy się grubsi... coraz grubsi.

Trzeba zatem spojrzeć prawdzie w oczy i przyznać, że  złamaliśmy prawa natury. Teraz musimy spróbować odwrócić ten proces i odzyskać naszą naturalna sylwetkę.

Prawidłowe zaspokajanie głodu

Pożywne śniadanie stanowi dobry początek dnia. Lekki posiłek około południa uzupełnia nasze potrzeby na całe popołudnie, a lekki wieczorny posiłek sprawia, że nasz przewód pokarmowy nie musi "walczyć z ciężkim jedzeniem podczas snu. Pozostają jednak jeszcze przekąski między posiłkami. Możesz zamienić te momenty słabości na okazje do pełnowartościowego odżywienia organizmu i pozbyć się kalorii zmagazynowanych pod postacią tłuszczu. Wszyscy powinniśmy kontrolować ilość spożywanego cukru, tłuszczu, soli i środków chemicznych oraz spróbować zmniejszyć ich spożycie do minimum.

Zastąpienie niezdrowego jedzenia i przekąsek, przekąskami zrównoważonymi, bogatymi w składniki odżywcze sprawi, że nie tylko zrzucimy zbędne kilogramy, ale zyskamy długotrwałe dobre samopoczucie.

Daj swemu organizmowi to, czego potrzebuje...

Głód jest sygnałem, za pomocą którego nasz organizm próbuje nas powiadomić, że musimy uzupełnić składniki odżywcze. Niestety, sygnał ten nie jest precyzyjny - nie wiemy czy potrzeba nam np. więcej wapnia czy witaminy C. To byłoby zbyt proste! Głód pojawia się nagle, a burczenie w brzuchu sprawia, że wyruszamy na poszukiwanie czegoś do zjedzenia - czegokolwiek. Problemy pojawiają się wtedy, gdy głód zaspokajamy w niewłaściwy sposób - regularnie wybierając niezdrowe pokarmy.

Co to jest zdrowa przekąska?

Idealna przekąska nie powinna zawierać (lub jedynie w minimalnej ilości) cukru, soli, białej mąki i tłuszczów nasyconych. Wybierając przekąski pamiętaj, by zawsze sprawdzić listę składników na opakowaniu - jeśli znajduje się na niej wiele nieznanych Ci substancji, istnieje duże prawdopodobieństwo, że produkt zawiera dużo sztucznych dodatków i konserwantów. Takich przekąsek należy unikać, wybierając raczej produkty zawierające głównie naturalne składniki.

Jakich przekąsek unikać?

Większości! Gotowe do spożycia, markowe przekąski powstają przy użyciu specjalnie opracowanych "polepszaczy", które mają im nadać intensywny smak i wspaniały zapach, tak by zachęcić klientów do ponownego ich kupna. Ponadto zawierają one cukier, tłuszcz, mąkę, sól i niezdrowe dodatki - Twój organizm nie potrzebuje takiego jedzenia!

Idealna przekąska

Jeśli starasz się zmienić na lepsze swoje nawyki żywieniowe Koktajl Odżywczy Herbalife jest dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. To najszybszy posiłek!

Koktajl odżywczy Formuła 1  to spalane w całości i łatwo przyswajalne paliwo, które zostało opracowane jako zbilansowane źródło białek, węglowodanów, tłuszczów, witamin, składników mineralnych i błonnika tak, by zapewnić Twojemu organizmowi wszystko, czego potrzebuje do optymalnego funkcjonowania.

Koktajl dostępny jest w pięciu  wspaniałych smakach: waniliowym,  truskawkowym, tropikalnym, ciasteczek z kremem  i czekoladowym.  Możesz zatem eksperymentować bez końca dobierając różne składniki do tworzenia własnych przepisów na koktajle, dostarczając podniebieniu wciąż nowych wrażeń.

Nie możesz obejść się bez czekolady?

Nie można od siebie wymagać całkowitej rezygnacji z kulinarnych przyjemności, zwłaszcza że odrobina tego, na co akurat mamy ochotę znakomicie poprawia nasz humor.

Z Koktajlem odżywczym Herbalife  codziennie możesz sprawić sobie nieco przyjemności, bez wyrzutów sumienia i obaw o utratę linii.

Do przygotowywanego koktajlu dodaj po prostu odrobinę kakao lub czekolady w proszku. Kontrola podjadania jest łatwa, gdy dysponujesz najlepszymi narzędziami, które sprawia, że przekąski będą smakowały wspaniale. Jedyne co możesz teraz stracić to KILOGRAMY!

Zobacz także

Komentarze

Brak komentarzy.
Badź pierwszy - dodaj komentarz!
Nazwa użytkownika:

Komentarz:

Dodaj komentarz

Facebook

Wybrane artykuły

Aktywność fizyczna receptą na długowieczność

Dopóki jesteśmy zdrowi nie zastanawiamy się nad rolą ćwiczeń fizycznych i jaki jest ich wpływ na nasz organizm.Dlaczego należy dbać o własne mięśnie, dlaczego nasz organizm potrzebuje odpowiednich ćwiczeń?Czy brak ruchu przyspiesza procesy starzenia organizmu? Odpowiedź jest oczywista.Bezwzględnie dla każdego z nas ćwiczenia fizyczne mają bezpośredni związek z podstawowymi funkcjami życiowymi, wynikającymi z fizjologicznych właśc...

Odbudowa równowagi wodno – elektrolitowej organizmu

Czy picie napoju elektrolitowego po treningu jest niezbędne? Wszystko zależy od długości treningu i jego intensywności. Jednak treningi większości z nas nie są wystarczająco intensywne, aby konieczne było popijanie go drogim napojem specjalistycznym. Popularny napój Gatorade, od którego rozpoczęła się moda na elektrolity, został stworzony na Uniwersytecie stanu Floryda z przeznaczeniem do nawodnienia i zasilenia elektrolit...

Wibrogimnastyka

Nie na darmo kompleks porannych ćwiczeń fizycznych nazywa się zaprawą. Jest to rzeczywiście zaprawa rześkością, świeżością i aktywnością na cały dzień. Nawet ludzie wytrenowani, mocni fizycznie, zajmujący się intensywną pracą umysłową po kilku godzinach pracy zaczynają odczuwać ociężałość umysłową. Ich mózg jest zmęczony.Autor proponuje proste ćwiczenie, które mogą wykonywać nawet ludzie, którym zabroniono biegać cz...

Najmądrzejszy sposób korzystania z budzika

W opinii ekspertów największym problemem związanym z przyciskiem drzemki jest stworzenie niespójności pory pobudki. Wpływa on również szkodliwie na jakość snu. Kilkukrotne naprzemienne budzenie się i zasypianie rozbija sen powodując, że naszemu organizmowi brakuje czasu na przywrócenie głębokiego regenerującego rytmu. Powtarzające się wciskanie przycisku drzemki można porównać do snu osób cierpi...

Dobre zdrowie jest następstwem dobrego samopoczucia, a troska o oczyszczenie organizmu to najlepszy początek.

1-2-3-4
tylko tyle kroków
dzieli CIę od
zmiany swojego
stylu życia na
zdrowy i pełen
energii.
Run

Złe nawyki ograniczaj stopniowo.
Ważne jest nie to, ile jemy, ale jak wiele żywności zostanie strawione.

Wellness to nic innego jak troszczenie się o siebie i swoje życie. Aby być wellness trzeba dokonywać potrzebnych zmian i podtrzymywać do tego swoją motywację. Dlatego znajdź to, co Cię powstrzymuje od czucia się dobrze ze samym sobą. Nie omijaj tych przeszkód - pokonuj je!

..przecież chodzi tylko o to, żeby czuć się lepiej i cieszyć się lepszym wyglądem... Czy dotyczy to również Ciebie?
Dziś masz wiele możliwości, które mogą pomagać Tobie w osiąganiu przeróżnych celów, jeśli chodzi o Twój wygląd i samopoczucie.

Na rynku masz szereg produktów i usług, dzięki którym możesz być wellness:

  • suplementy diety,
  • zdrowa żywność,
  • usługi z zakresu aktywności fizycznej i rekreacji,
  • salony piękności, gabinety odnowy biologicznej, spa itp.
  • szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna itd.