Dobrawaga
 

3 napoje, które pomagają chronić naszą skórę

Głosów: 0
poniedziałek, 22 lipca 2013


Poznaj sposoby na ochronę swojej skóry przed słońcem i przedwczesnym procesem starzenia. Eksperci zalecają aplikowanie grubej warstwy kremu z filtrem min. SPF 30. Pomocą dla kremu z filtrem są napoje, które dostarczają składników odżywczych dla skóry.

1. Zielona herbata

Najnowsze badania wskazują na całkiem nowy powód, który powinien nas skłonić do picia zielonej herbaty. Wśród kobiet, które wypijały 4 kubki zielonej herbaty dziennie przez 12 tygodni, o 25% zmniejszyło się ryzyko poparzeń słonecznych. Dodatkowo skóra badanych wyglądała młodziej - poprawiła się jej gęstość i elastyczność.

Przyczyną tego są katechiny - silne przeciwutleniacze, które znajdują się w zielonej herbacie. Chronią skórę absorbując promieniowanie UV.

 

2. Kawa

Poranna kawa ma więcej zalet, niż tylko zastrzyk energii. Przeprowadzone w 2011 roku badania Harvard Medical School wykazały, że wśród ludzi pijących kawę regularnie, zmniejsza się ryzyko zapadalności na niektóre rodzaje raka skóry. Ryzyko było najmniejsze wśród tych spośród badanych, którzy wypijali najwięcej kawy – 3 filiżanki dziennie. Badacze uważają, że kofeina zawarta w kawie pomaga zredukować potencjalnie rakowe komórki uszkodzone promieniowaniem UV, stymulując je do naturalnego obumierania.

 

3. Czerwone wino

Pomimo tego, że w lecie chętniej sięgamy po białe wino, wstępne badania Uniwersytetu w Barcelonie odsłaniają nowy powód skłaniający do wyboru czerwonego. Zawarte nim przeciwutleniacze - proantocyjany, mogą chronić przed reakcjami utleniającymi w skórze. Reakcje utleniające, często narastające podczas opalania, uszkadzają i niszczą komórki, co w efekcie prowadzi do oparzeń słonecznych, zmarszczek i zwiększonego ryzyka zachorowania na raka skóry.

Zanim jednak nalejesz sobie kolejną lampkę wina, pamiętaj że rekomendowana ilość wina to jedna lampka dziennie dla kobiet, dwie dla mężczyzn.

Źródło: http://www.eatingwell.com, Autor: Hillary Gilson

Zobacz także

Facebook

Wybrane artykuły

Dieta wpływa na IQ dziecka

Dieta obfitująca w wysokoprzetworzone pokarmy może nieco obniżać iloraz inteligencji dzieci. Naukowcy podejrzewają, że ma to związek z jej wpływem na rozwój mózgu.Specjaliści z Uniwersytetu Bristolskiego czterokrotnie (w wieku 3, 4, 7 i 8,5 roku) odnotowywali zwyczaje żywieniowe 3966 maluchów, które brały udział w badaniu podłużnym rodziców i ich dzieci w hrabstwie Avon. Na tej podstawie wyodrębnili 3 ...

Ograniczenie spożycia słodzonych napojów

Chcąc zrzucić zbędne kilogramy na wiosnę należy pamiętać, że większe znaczenie od tego, co jemy może mieć to, co pijemy. Niewinny soczek lub koktajl może dostarczyć nam wielu niechcianych kalorii - dowodzą badania opublikowane na łamach American Journal Of Clinical Nutrition. Amerykańscy naukowcy z Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health zbadali zależność między rodzajem spożywanych kalorii a utratą wagi. W badaniach wzięło udzi...

Od czego najlepiej zacząć odchudzanie?

Tydzień pierwszy: trans bazowyTo jest podstawowe ćwiczenie, które będzie wykonywane także przed wszystkimi transami tematycznymi. Zadbaj o to, żeby w następnych minutach nikt ci nie przeszkadzał. Usiądź na wygodnym krześle albo w fotelu i pozwól, aby następujące zdania intensywnie na ciebie działały:"Biorę kilka powolnych, świadomych oddechów (wykonaj: wdech – wydech; wdech – wydech). Mówię d...

Mity wegetarianizmu – cz. 1

Badania medyczne dowodzą, że wegetariańska dieta nie jest w stanie dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych mu składników, w związku z czym nie gwarantuje dobrego zdrowia.EWOLUCJA MITUWraz z niczym niezastąpionymi i nienaukowymi, rozpowszechnianymi w ostatnich dekadach lękami przed tłuszczami nasyconymi i cholesterolem, pojawił się pogląd, że wegetarianizm [1] stanowi znacznie zdrowszą dla ludzi opcję. Eksperci od spraw zdro...

Dobre zdrowie jest następstwem dobrego samopoczucia, a troska o oczyszczenie organizmu to najlepszy początek.

1-2-3-4
tylko tyle kroków
dzieli CIę od
zmiany swojego
stylu życia na
zdrowy i pełen
energii.
Run

Złe nawyki ograniczaj stopniowo.
Ważne jest nie to, ile jemy, ale jak wiele żywności zostanie strawione.

Wellness to nic innego jak troszczenie się o siebie i swoje życie. Aby być wellness trzeba dokonywać potrzebnych zmian i podtrzymywać do tego swoją motywację. Dlatego znajdź to, co Cię powstrzymuje od czucia się dobrze ze samym sobą. Nie omijaj tych przeszkód - pokonuj je!

..przecież chodzi tylko o to, żeby czuć się lepiej i cieszyć się lepszym wyglądem... Czy dotyczy to również Ciebie?
Dziś masz wiele możliwości, które mogą pomagać Tobie w osiąganiu przeróżnych celów, jeśli chodzi o Twój wygląd i samopoczucie.

Na rynku masz szereg produktów i usług, dzięki którym możesz być wellness:

  • suplementy diety,
  • zdrowa żywność,
  • usługi z zakresu aktywności fizycznej i rekreacji,
  • salony piękności, gabinety odnowy biologicznej, spa itp.
  • szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna itd.