Dobrawaga
 

3 napoje, które pomagają chronić naszą skórę

Głosów: 0
poniedziałek, 22 lipca 2013


Poznaj sposoby na ochronę swojej skóry przed słońcem i przedwczesnym procesem starzenia. Eksperci zalecają aplikowanie grubej warstwy kremu z filtrem min. SPF 30. Pomocą dla kremu z filtrem są napoje, które dostarczają składników odżywczych dla skóry.

1. Zielona herbata

Najnowsze badania wskazują na całkiem nowy powód, który powinien nas skłonić do picia zielonej herbaty. Wśród kobiet, które wypijały 4 kubki zielonej herbaty dziennie przez 12 tygodni, o 25% zmniejszyło się ryzyko poparzeń słonecznych. Dodatkowo skóra badanych wyglądała młodziej - poprawiła się jej gęstość i elastyczność.

Przyczyną tego są katechiny - silne przeciwutleniacze, które znajdują się w zielonej herbacie. Chronią skórę absorbując promieniowanie UV.

 

2. Kawa

Poranna kawa ma więcej zalet, niż tylko zastrzyk energii. Przeprowadzone w 2011 roku badania Harvard Medical School wykazały, że wśród ludzi pijących kawę regularnie, zmniejsza się ryzyko zapadalności na niektóre rodzaje raka skóry. Ryzyko było najmniejsze wśród tych spośród badanych, którzy wypijali najwięcej kawy – 3 filiżanki dziennie. Badacze uważają, że kofeina zawarta w kawie pomaga zredukować potencjalnie rakowe komórki uszkodzone promieniowaniem UV, stymulując je do naturalnego obumierania.

 

3. Czerwone wino

Pomimo tego, że w lecie chętniej sięgamy po białe wino, wstępne badania Uniwersytetu w Barcelonie odsłaniają nowy powód skłaniający do wyboru czerwonego. Zawarte nim przeciwutleniacze - proantocyjany, mogą chronić przed reakcjami utleniającymi w skórze. Reakcje utleniające, często narastające podczas opalania, uszkadzają i niszczą komórki, co w efekcie prowadzi do oparzeń słonecznych, zmarszczek i zwiększonego ryzyka zachorowania na raka skóry.

Zanim jednak nalejesz sobie kolejną lampkę wina, pamiętaj że rekomendowana ilość wina to jedna lampka dziennie dla kobiet, dwie dla mężczyzn.

Źródło: http://www.eatingwell.com, Autor: Hillary Gilson

Zobacz także

Facebook

Wybrane artykuły

7 produktów, które pomogą nam się wysypiać

Zmęczony i zestresowany? Witaj w klubie. Około 40% z nas każdego roku boryka się z problemami związanymi z bezsennością. Nie ważne, czy sen zakłóca nam zmiana czasu, stresująca praca czy problemy osobiste - zmęczenie wywołane niewyspaniem jest trudne do zniesienia. Może doprowadzić nas do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca czy depresja. Jednak zanim sięgniesz po najnowsze leki przepisane przez lekarz...

Woda – najlepsze orzeźwienie nie tylko na lato!

W upalne dni nie zapominajmy o nawadnianiu organizmu! Często koncentrujemy się na wakacyjnej przyjemności omijając konieczność picia wody, która w tym gorącym okresie jest nam bardzo potrzebna. - W upalne dni bardziej się pocimy – w taki sposób organizm usuwa szkodliwe produkty przemiany materii i utrzymuje stałą temperaturę. Jednak intensywne pocenie, bez uzupełniania wody, może doprowadzić nas do poważnych problem&...

Najważniejsze informacje na etykietach produktów (poza kaloriami)

Źródło: shape.comSięgając po produkty spożywcze, w pierwszej kolejności rejestrujemy zwykle ilość kalorii opisaną na etykiecie. To dobrze - pilnowanie sumy kalorii, którą konsumujemy i wiedza, jaki ładunek kaloryczny ma dana potrawa może pomóc w utrzymaniu odpowiedniej wagi. Jednak ilość kalorii to nie wszystko, co powinniśmy wiedzieć. Kaloryczność potrawy nie powie nam, jak wpływa ona na poziom cukru we krwi, jak d...

Najgorsze napoje dla naszego organizmu

1. Napoje owocoweNazwa na etykiecie brzmiąca "Napój owocowy" niemal zawsze oznacza mocno posłodzoną wodę z dużym dodatkiem barwników. Zdecydowanie lepszym wyborem jest zdrowy 100% sok owocowy.2. Kawa podana w wyszukany sposóbZmiksowana z 2% mlekiem i cukrem filiżanka kawy mrożonej może zawierać nawet 800 kalorii i 1/3 maksymalnej dziennej dawki zatykających tętnice tłuszczy nasyconych. A oto powód, ...

Dobre zdrowie jest następstwem dobrego samopoczucia, a troska o oczyszczenie organizmu to najlepszy początek.

1-2-3-4
tylko tyle kroków
dzieli CIę od
zmiany swojego
stylu życia na
zdrowy i pełen
energii.
Run

Złe nawyki ograniczaj stopniowo.
Ważne jest nie to, ile jemy, ale jak wiele żywności zostanie strawione.

Wellness to nic innego jak troszczenie się o siebie i swoje życie. Aby być wellness trzeba dokonywać potrzebnych zmian i podtrzymywać do tego swoją motywację. Dlatego znajdź to, co Cię powstrzymuje od czucia się dobrze ze samym sobą. Nie omijaj tych przeszkód - pokonuj je!

..przecież chodzi tylko o to, żeby czuć się lepiej i cieszyć się lepszym wyglądem... Czy dotyczy to również Ciebie?
Dziś masz wiele możliwości, które mogą pomagać Tobie w osiąganiu przeróżnych celów, jeśli chodzi o Twój wygląd i samopoczucie.

Na rynku masz szereg produktów i usług, dzięki którym możesz być wellness:

  • suplementy diety,
  • zdrowa żywność,
  • usługi z zakresu aktywności fizycznej i rekreacji,
  • salony piękności, gabinety odnowy biologicznej, spa itp.
  • szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna itd.