Zdrowy mężczyzna

Składasz się z tego, co jesz, pijesz, czym oddychasz i jak myślisz...
Zdrowy Mężczyzna
Jaki jest obecnie stan Twojego zdrowia?
Możesz to sprawdzić w prosty sposób – zobacz, które z tych wypowiedzi odnoszą się do Ciebie...
- Bywam zmęczony popołudniu
- Trzymam się dzięki kawie i herbacie
- Jem w pośpiechu, nie zastanawiam się nad swoimi posiłkami
- W moim życiu jest zbyt dużo stresu
- Zbyt często miewam katar i przeziębienie
- Nie jestem tak szczupły, jak chciałbym być
- Miewam zadyszkę częściej, niż powinienem
- Nie jestem tak dumny z mojego ciała, jak kiedyś
- Nie mam czasu i siły na ćwiczenia
- Większość wieczorów spędzam na kanapie lub przed komputerem
- Muszę zrzucić kilka kilogramów
- Próbowałem różnych diet, ale nie przyniosły one rezultatów
- Wraz z upływem czasu robię się coraz bardziej powolny
- Nie zastanawiam się nad swoim zdrowiem
Zbyt dużo zaznaczyłeś? Ale mamy dla Ciebie dobrą wiadomość - możesz wrócić do formy i nie będzie to takie trudne, jak myślisz!
Czytaj dalej i zmień swoje życie na lepsze!
Składasz się z tego, co jesz, pijesz, czym oddychasz i jak myślisz...
Nadwaga może negatywnie wpływać na serce, płuca, stawy oraz układ pokarmowy...
Cały Twój organizm odczuwa to i staje się powolniejszy – może się także skrócić potencjalna długość Twojego życia! Nadszedł więc czas na nową metodę, na system, który działa. Po pierwsze, podejmij decyzję, że się zmienisz, a nie będziesz sam.
Trzymaj się następujących wskazówek, a już niedługo nie będziesz musiał zaznaczać większości z powyższych punktów!
Stare nawyki
W ciągu pierwszych kilku tygodni będziesz pozbywał się złych nawyków i od nowa trenował swoje ciało. Bądź cierpliwy, daj swojemu organizmowi czas na dostosowanie się do pozytywnych zmian, które wprowadzasz.
Doskwierający głód
Czym jest głód? Jest to brak składników odżywczych potrzebnych organizmowi do utrzymania dobrego stanu zdrowia. Zbilansowana dieta bogata w składniki odżywcze może wyeliminować uczucie głodu i pomóc w utrzymaniu stałego poziomu cukru we krwi przez cały dzień, co zapewni stałe uwalnianie energii. Możesz to osiągnąć dbając w odpowiedni sposób o swój organizm. Napełnij go z rana zdrowym śniadaniem. Największy posiłek zjadaj na obiad, by utrzymać energię na popołudnie, a najmniejszy posiłek zjedz na kolację, by uniknąć kładzenia się spać z pełnym żołądkiem.
Zbilansowana dieta bogata w składniki odżywcze
Nie kupuj ŻADNYCH przetwarzanych i zawierających konserwanty produktów (puszki, gotowe posiłki, fast-food). Są ubogie w składniki odżywcze i nie zasługują na miejsce w Twojej lodówce! Napełnij lodówkę świeżymi sezonowymi warzywami i sałatą. Kluczem jest kolor – im bardziej kolorowe będą Twoje posiłki, tym więcej spożyjesz składników odżywczych. Pamiętaj jednak, że owoce zawierają dużo cukru, zbyt duża jego ilość może destabilizować poziom cukru we krwi. Dlatego najlepiej jest spożywać jabłka, wiśnie, gruszki i śliwki, które dają efekt wolnego uwalniania energii.
Nawilżanie
Nie możesz oczekiwać, że organizm, który w 70% składa się z wody, będzie optymalnie pracowł, jeżeli to, co traci w wyniku oddychania, pocenia się i wydalania moczu nie zostanie uzupełnione. Jeśli nie podlewasz roślin, usychają. A więc sześć razy dziennie nawodnij swój organizm dużą szklanką wody. Kawa i herbata nie nawadniają organizmu, gdyż przynoszą wręcz odwrotny skutek - wypłukują wodę. Ogranicz więc ich spożycie i poczuj różnicę. Dobre jest także mleko, w szczególności kozie, a więc pij do woli!
Napełnij lodówkę świeżymi sezonowymi warzywami i sałatą. Kluczem jest kolor – im bardziej kolorowe będą Twoje posiłki, tym więcej spożyjesz składników odżywczych.
Siła Protein i Wspaniałe Mięśnie
Twoje mięśnie to "piece", które budowane są przez proteiny. Są to dwa kluczowe elementy do uzyskania zdrowego, sprawnego ciała. Jeżeli masz odpowiednią ilość ćwiczeń i pamiętasz o spożyciu dobranej do potrzeb Twojego organizmu ilości białka, możesz zbudować i utrzymać masę mięśniową, która będzie bardzo skutecznie spalać tłuszcz, dzięki czemu szybciej będziesz chudł, co z kolei prowadzi do kolejnego elementu.
Ćwiczenia*
Zbyt duża ilość ćwiczeń postarza ciało. Natomiast jeżeli nie ćwiczysz, mięśnie zanikają. A więc jaka ilość jest odpowiednia? Generalna zasada jest taka, że powinniśmy ćwiczyć przynajmniej 30-40 minut trzy razy w tygodniu.
Jeżli dopiero zaczynasz:
- Zwiększaj intensywność stopniowo - np. w pierwszym tygodniu 15 minut dwa razy dziennie, w trzecim tygodniu 30 minut raz dziennie. Zwiększaj długość, częstotliwość, wysiłek i intensywność ćwiczeń aerobowych w miarę rozwoju formy.
- Każda sesja powinna rozpoczynać się 10-minutową rozgrzewką - rozciąganiem mięśni, które będą używane.
- Dwa razy w tygodniu wprowadź ćwiczenia z obciążeniem, które budują mięśnie i spalają kalorie, podwyższając metabolizm na 48 godzin po sesji.
- Sporządź kalendarz ćwiczeń i obserwuj postępy. Różnicuj ćwiczenia – różnorodność pomoże Ci zachować motywację i zainteresowanie.
- Nie ćwicz z pełnym żołądkiem, zaczekaj 2-3 godziny od posiłku.
- Niewielki ból mięśni po sesji ćwiczeniowej może być oznaką Twojego zaangażowania, lecz zignoruj mit, że „bez bólu nie ma efektów”. Przez ból ** Twój organizm mówi Ci, że nie wszystko jest w porządku i że w ten sposób możesz nabawić się urazów lub kontuzji.
- Nie ćwicz, gdy jesteś chory, masz kontuzje lub urazy.
- Znajdź „kumpla do ćwiczeń”, którego nie chciałbyś zawieść.
- Pomyśl o ćwiczeniach, jak o codziennym myciu zębów, lecz staraj się czerpać z nich PRZYJEMNOŚĆ!
Ćwiczenia zużywające tlen (aerobowe) poprawiają sprawność układu krążenia. Ćwiczenia z obciążeniem (wytrzymałościowe) poprawiają siłę mięśni i wytrzymałość. Ćwiczenia poprawiające elastyczność i giętkość stawów (rozciąganie), pomagają zapobiegać urazom. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, połącz ćwiczenia aerobowe z wytrzymałościowymi i rozciąganiem.
Stres i relaks
Stres powoduje wypłukiwanie składników odżywczych, natomiast relaks pomaga utworzyć równowagę. Pilnuj swojego poziomu stresu i staraj się go równoważyć odpowiednią ilością relaksu. Nie możesz nie doceniać odmładzającej siły regularnego 6-8 godzinnego głębokiego snu każdego dnia, będziesz czuć się o wiele lepiej, jeżeli się do tego zastosujesz.
A teraz potrzebujesz już tylko narzędzi – skutecznych składników odżywczych, które zaprowadzą Cię tam, dokąd chcesz dojść bardzo szybko...
**Jeżeli ból po ćwiczeniach będzie się utrzymywał, skonsultuj się z lekarzem.
Zobacz także
Wybrane artykuły
- Zdrowa kobieta
- Zdrowy mężczyzna
- Zdrowie w starszym wieku
- Zdrowy układ pokarmowy
- Zdrowe serce
- Aktywny organizm
Dobre zdrowie jest następstwem dobrego samopoczucia, a troska o oczyszczenie organizmu to najlepszy początek.
tylko tyle kroków
dzieli CIę od
zmiany swojego
stylu życia na
zdrowy i pełen
energii.

1. Zmień przyzwyczajenia
Złe nawyki ograniczaj stopniowo.
Ważne jest nie to, ile jemy, ale jak wiele żywności zostanie strawione.
Wellness to nic innego jak troszczenie się o siebie i swoje życie. Aby być wellness trzeba dokonywać potrzebnych zmian i podtrzymywać do tego swoją motywację. Dlatego znajdź to, co Cię powstrzymuje od czucia się dobrze ze samym sobą. Nie omijaj tych przeszkód - pokonuj je!
..przecież chodzi tylko o to, żeby czuć się lepiej i cieszyć się lepszym wyglądem... Czy dotyczy to również Ciebie?
Dziś masz wiele możliwości, które mogą pomagać Tobie w osiąganiu przeróżnych celów, jeśli chodzi o Twój wygląd i samopoczucie.
Na rynku masz szereg produktów i usług, dzięki którym możesz być wellness:
- suplementy diety,
- zdrowa żywność,
- usługi z zakresu aktywności fizycznej i rekreacji,
- salony piękności, gabinety odnowy biologicznej, spa itp.
- szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna itd.