Dobrawaga
 

Zdrowe serce

Głosów: 0
piątek, 10 sierpnia 2012


Ukryte bezpiecznie pod żebrami, Twoje serce bije, bije i bije. Poświęć 10 minut i dowiedz się, jak możesz chronić ten najważniejszy organ... Przewodnik po zdrowiu serca.

Nadszedł czas, aby się obudzić!

Ty, Twoi przyjaciele i rodzina, wszyscy powinniście wiedzieć jak utrzymać zdrowie serca.

Które z poniższych stwierdzeń dotyczą Ciebie?

 1. Ubogie nawyki żywieniowe
 2. Brak czasu na ćwiczenia
 3. Nadwaga
 4. Palenie papierosów
 5. Ponad dwie jednostki alkoholu dziennie
 6. Zawsze w pośpiechu
 7. Przepracowany/zestresowany
 8. „Ofiarujący” nie „biorący”
 9. Niedoceniany
 10. Częste odczuwanie samotności
 11. Choroby serca w rodzinie

 

...są to „obszary ryzyka”

Potrzebujesz ochrony! Postępuj zgodnie z prostymi wskazówkami dla utrzymania zdrowia serca...


Najważniejsza jest równowaga – równowaga we wszystkich dziedzinach Twojego życia.

 

Osiągnij równowagę UMYSŁU:

Zredukuj stres – to zabójca, nie ma co do tego wątpliwości. Zrób sobie przerw´ i poszukaj sposobów na zredukowanie poziomu stresu, to dosłownie może uratować Ci życie, jeżeli istnieje u Ciebie zwiększone ryzyko chorób serca.

 

Powiedz nie – Jeżeli jesteś jedną z osób, które zawsze starają się zadowalać innych i zawsze mówią „tak”, prawdopodobnie ignorujesz własne potrzeby. Naucz się mówić nie i odzyskaj kontrolę nad swoim czasem i energią.

 

Relaks – Zapomniałeś już, jak to jest być zrelaksowanym? Spróbuj prostej medytacji: przez 5-10 minut skoncentruj się na głębokich, długich i powolnych oddechach i staraj się nie myśleć o niczym innym. Może Ci to pomóc w przywróceniu spokoju i odstresowaniu. Badania wykazały, że ciśnienie krwi może ulec obniżeniu poprzez medytację. Yoga, tai-chi, łagodna muzyka, odprężająca kąpiel, masaż – prawdopodobnie, Twoje serce potrzebuje więcej spokoju niż go otrzymuje!

 

Śmiech – Czasami nasze życie jest bardzo wypełnione zajęciami i jest tak poważne, że zapominamy o czasie na zabawę. Śmiech uwalnia endorfiny, które pomagają w utrzymaniu zdrowia – poszukaj go, spotykaj się z zabawnymi ludźmi, w telewizji oglądaj tylko te programy, które Cię rozśmieszają. Zredukuj także ilość czasu, który spędzasz z ludźmi nastawionymi negatywnie. Oni potrafią pozbawić Cię cennej energii!

Żyj chwilą obecną – Przeszłość odeszła, nie możesz jej zmienić. Przyszłości jeszcze nie ma, więc przestań „gdybać”. Skup się na dniu dzisiejszym, na chwili, w której jesteś TERAZ.

 

 

Osiągnij równowagę CIAŁA...

Oddychaj głęboko – Płytkie oddychanie jest powszechne, w szczególności podczas stresu. Tlen pomaga usunąć toksyny z ciała, metabolizuje tłuszcze i węglowodany, eliminuje wirusy, grzyby i bakterie oraz czyni wiele więcej dobrego! Oddychaj rytmicznie, głębiej (oddech powinien poruszać także Twój brzuch, nie tylko klatkę piersiową) i poczuj różnicę: myślenie staje się jaśniejsze; czujesz się spokojniejszy i bardziej naenergetyzowany.

 

Ćwicz – Badania dowodzą, że regularne, umiarkowane ćwiczenia wspierają zdrowie serca. Twoje ciało potrzebuje ruchu, aby wspierać przepływ krwi, a mięśnie potrzebują ćwiczeń, by zachować elastyczność, napięcie i siłę. Twoje serce jest również mięśniem, więc regularne ćwiczenia je wzmacniają! Codzienny, 30-40 minutowy spacer to najłatwiejsza, najbardziej efektywna i najłatwiejsza forma ćwiczeń, która dopasowuje się nawet do najbardziej zabieganego stylu życia. Czy zdrowie Twojego serca nie jest warte codziennego spaceru?*

 

Sen – Twoje ciało potrzebuje snu, aby mieć czas na regenerację i odmłodzenie. Zostało udowodnione, że ograniczona ilość snu zwiększa ryzyko wystąpienia problemów z sercem. Dlatego też siedem, osiem godzin co noc jest koniecznością, a nie luksusem!

 

Świeże powietrze – Jeżeli przebywasz w pomieszczeniach przez 90% swojego czasu, wdychasz o wiele więcej zanieczyszczeń niż możesz sobie wyobrazić. Codzienny, 30-40 minutowy spacer na świeżym powietrzu to dla Twojego organizmu o wiele więcej niż tylko ćwiczenie. Daje Ci możliwość oddychania czystym powietrzem i dotlenienia organizmu.

 

Nadwaga – Nadwaga i problemy z sercem idą w parze. Uzyskaj pomoc. Schudnij i poczuj się wspaniale!

 

Suplementy – świeża żywność podczas gotowania traci większość składników odżywczych. Są one nazwane „niezbędnymi” składnikami odżywczymi, ponieważ organizm nie może ich wyprodukować. Musisz je pozyskać z pożywienia, które zjadasz. Ponieważ bardzo często nie odżywiamy się prawidłowo, w uzupełnianiu brakujących składników odżywczych pomocne są suplementy.

 

Przestań palić – Badania sugerują, że każdy wypalony papieros zużywa 25 g zasobów witaminy C zgromadzonych w Twoim organizmie – co za marnotrawstwo! W szczególności, kiedy rozważysz, że witamina C odgrywa istotną rolę w utrzymaniu elastyczności Twoich tętnic. Tytoń jest groźną substancją – unikaj jej.

 

Poruszające statystki: Każdego roku palenie zabija prawdopodobnie 1,2 miliona ludzi w Europie – 450 000 z powodu choroby sercowo-naczyniowej. Liczba zmarłych na tę chorobę osób w Europie z powodu palenia wzrosła o 13% pomiędzy 1990 a 2000 rokiem.
(źródło: http://www.ehnheart.org)

 

Odżywianie – Aby Twój organizm funkcjonował jak najlepiej, musisz zapewnić mu najlepsze odżywianie. Tłuste, ciężkostrawne, przetworzone, niezdrowe pokarmy mają na niego szkodliwy wpływ. Jego rezultatem mogą być otyłość, cukrzyca i problemy z sercem. Możesz poprawić dietę, aby wspierać zdrowie swojego serca...
Oto jak tego dokonać:

 • Zjadaj 2-3 porcje owoców i 3-5 porcji warzyw codziennie. Tym razem, więcej ZNACZY lepiej!
 • Zjadaj przynajmniej dwie porcje tłustych ryb tygodniowo – makrele, sardynki, śledzie lub łosoś, które zawierają kwasy tłuszczowe omega-3. Przypisuje się im obniżanie ryzyka występowania problemów z sercem i wspieranie zdrowego poziomu cholesterolu.
 • Zminimalizuj ilość produktów z białej mąki – herbatniki, ciastka i ciasta. Wybierz w zamian pożywne, pełnoziarniste pieczywo, makaron i brązowy ryż, które dostarczają więcej niezbędnych składników odżywczych i błonnika.
 • Ogranicz spożywanie tłuszczów nasyconych zawartych w oleju utwardzonym i kwasach tłuszczowych trans. Substancje te nienaturalnie zatykają tętnice oraz są z trudnością przetwarzane i usuwane przez organizm.
 • Wybieraj mięso chude i ograniczaj czerwone. Zdecyduj się na większą ilość indyka, kurczaka i dziczyzny.
 • Pij dużo wody – 2 litry dziennie utrzyma odpowiedni poziom nawodnienia komórek Twojego ciała. Pij więcej wody, jeżeli ćwiczysz lub znajdujesz się w gorącym klimacie.
 • Ogranicz spożycie soli, aby wspierać obniżenie ciśnienia tętniczego.
 • Kontroluj rozmiar spożywanych porcji – duże porcje przeciążają układ pokarmowy oraz serce!
 • Zamień fast-food na odżywcze posiłki! Spróbuj koktajlu z Formuły 1. To szybki w przygotowaniu, prosty, wysoce odżywczy posiłek.
 • Suplementy nie są substytutem zdrowej diety, ale wielu specjalistów ds. żywienia na świecie zgadza się, że włączenie do diety wysokiej jakości suplementów (takich jak multiwitaminy), to forma „ubezpieczenia zdrowotnego”.
 • Niepokoisz się poziomem cholesterolu? Badania wykazują, że włączenie minimum 25 g białka sojowego do diety o niskiej zawartości tłuszczy nasyconych, może pomóc w redukcji cholesterolu we krwi. Spożywaj więc więcej produktów sojowych na co dzień.

 

Choroba sercowo-naczyniowa jest powodem blisko połowy wszystkich zgonów w Europie (49%). Szacuje się, że choroba sercowo-naczyniowa kosztuje gospodarkę UE 169 miliardów € rocznie.

źródło: http://www.ehnheart.org
źródło: http://www.heartstats.org

Działaj już teraz: utrzymaj zdrowie swojego serca...

Zobacz także

Facebook

Wybrane artykuły

7 produktów, które pomogą nam się wysypiać

Zmęczony i zestresowany? Witaj w klubie. Około 40% z nas każdego roku boryka się z problemami związanymi z bezsennością. Nie ważne, czy sen zakłóca nam zmiana czasu, stresująca praca czy problemy osobiste - zmęczenie wywołane niewyspaniem jest trudne do zniesienia. Może doprowadzić nas do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca czy depresja. Jednak zanim sięgniesz po najnowsze leki przepisane przez lekarz...

Woda – najlepsze orzeźwienie nie tylko na lato!

W upalne dni nie zapominajmy o nawadnianiu organizmu! Często koncentrujemy się na wakacyjnej przyjemności omijając konieczność picia wody, która w tym gorącym okresie jest nam bardzo potrzebna. - W upalne dni bardziej się pocimy – w taki sposób organizm usuwa szkodliwe produkty przemiany materii i utrzymuje stałą temperaturę. Jednak intensywne pocenie, bez uzupełniania wody, może doprowadzić nas do poważnych problem&...

Najważniejsze informacje na etykietach produktów (poza kaloriami)

Źródło: shape.comSięgając po produkty spożywcze, w pierwszej kolejności rejestrujemy zwykle ilość kalorii opisaną na etykiecie. To dobrze - pilnowanie sumy kalorii, którą konsumujemy i wiedza, jaki ładunek kaloryczny ma dana potrawa może pomóc w utrzymaniu odpowiedniej wagi. Jednak ilość kalorii to nie wszystko, co powinniśmy wiedzieć. Kaloryczność potrawy nie powie nam, jak wpływa ona na poziom cukru we krwi, jak d...

Najgorsze napoje dla naszego organizmu

1. Napoje owocoweNazwa na etykiecie brzmiąca "Napój owocowy" niemal zawsze oznacza mocno posłodzoną wodę z dużym dodatkiem barwników. Zdecydowanie lepszym wyborem jest zdrowy 100% sok owocowy.2. Kawa podana w wyszukany sposóbZmiksowana z 2% mlekiem i cukrem filiżanka kawy mrożonej może zawierać nawet 800 kalorii i 1/3 maksymalnej dziennej dawki zatykających tętnice tłuszczy nasyconych. A oto powód, ...

Dobre zdrowie jest następstwem dobrego samopoczucia, a troska o oczyszczenie organizmu to najlepszy początek.

1-2-3-4
tylko tyle kroków
dzieli CIę od
zmiany swojego
stylu życia na
zdrowy i pełen
energii.
Run

Złe nawyki ograniczaj stopniowo.
Ważne jest nie to, ile jemy, ale jak wiele żywności zostanie strawione.

Wellness to nic innego jak troszczenie się o siebie i swoje życie. Aby być wellness trzeba dokonywać potrzebnych zmian i podtrzymywać do tego swoją motywację. Dlatego znajdź to, co Cię powstrzymuje od czucia się dobrze ze samym sobą. Nie omijaj tych przeszkód - pokonuj je!

..przecież chodzi tylko o to, żeby czuć się lepiej i cieszyć się lepszym wyglądem... Czy dotyczy to również Ciebie?
Dziś masz wiele możliwości, które mogą pomagać Tobie w osiąganiu przeróżnych celów, jeśli chodzi o Twój wygląd i samopoczucie.

Na rynku masz szereg produktów i usług, dzięki którym możesz być wellness:

 • suplementy diety,
 • zdrowa żywność,
 • usługi z zakresu aktywności fizycznej i rekreacji,
 • salony piękności, gabinety odnowy biologicznej, spa itp.
 • szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna itd.