Dobrawaga

Zdrowe serce

Głosów: 0
piątek, 10 sierpnia 2012


Ukryte bezpiecznie pod żebrami, Twoje serce bije, bije i bije. Poświęć 10 minut i dowiedz się, jak możesz chronić ten najważniejszy organ... Przewodnik po zdrowiu serca.

Nadszedł czas, aby się obudzić!

Ty, Twoi przyjaciele i rodzina, wszyscy powinniście wiedzieć jak utrzymać zdrowie serca.

Które z poniższych stwierdzeń dotyczą Ciebie?

 1. Ubogie nawyki żywieniowe
 2. Brak czasu na ćwiczenia
 3. Nadwaga
 4. Palenie papierosów
 5. Ponad dwie jednostki alkoholu dziennie
 6. Zawsze w pośpiechu
 7. Przepracowany/zestresowany
 8. „Ofiarujący” nie „biorący”
 9. Niedoceniany
 10. Częste odczuwanie samotności
 11. Choroby serca w rodzinie

 

...są to „obszary ryzyka”

Potrzebujesz ochrony! Postępuj zgodnie z prostymi wskazówkami dla utrzymania zdrowia serca...


Najważniejsza jest równowaga – równowaga we wszystkich dziedzinach Twojego życia.

 

Osiągnij równowagę UMYSŁU:

Zredukuj stres – to zabójca, nie ma co do tego wątpliwości. Zrób sobie przerw´ i poszukaj sposobów na zredukowanie poziomu stresu, to dosłownie może uratować Ci życie, jeżeli istnieje u Ciebie zwiększone ryzyko chorób serca.

 

Powiedz nie – Jeżeli jesteś jedną z osób, które zawsze starają się zadowalać innych i zawsze mówią „tak”, prawdopodobnie ignorujesz własne potrzeby. Naucz się mówić nie i odzyskaj kontrolę nad swoim czasem i energią.

 

Relaks – Zapomniałeś już, jak to jest być zrelaksowanym? Spróbuj prostej medytacji: przez 5-10 minut skoncentruj się na głębokich, długich i powolnych oddechach i staraj się nie myśleć o niczym innym. Może Ci to pomóc w przywróceniu spokoju i odstresowaniu. Badania wykazały, że ciśnienie krwi może ulec obniżeniu poprzez medytację. Yoga, tai-chi, łagodna muzyka, odprężająca kąpiel, masaż – prawdopodobnie, Twoje serce potrzebuje więcej spokoju niż go otrzymuje!

 

Śmiech – Czasami nasze życie jest bardzo wypełnione zajęciami i jest tak poważne, że zapominamy o czasie na zabawę. Śmiech uwalnia endorfiny, które pomagają w utrzymaniu zdrowia – poszukaj go, spotykaj się z zabawnymi ludźmi, w telewizji oglądaj tylko te programy, które Cię rozśmieszają. Zredukuj także ilość czasu, który spędzasz z ludźmi nastawionymi negatywnie. Oni potrafią pozbawić Cię cennej energii!

Żyj chwilą obecną – Przeszłość odeszła, nie możesz jej zmienić. Przyszłości jeszcze nie ma, więc przestań „gdybać”. Skup się na dniu dzisiejszym, na chwili, w której jesteś TERAZ.

 

 

Osiągnij równowagę CIAŁA...

Oddychaj głęboko – Płytkie oddychanie jest powszechne, w szczególności podczas stresu. Tlen pomaga usunąć toksyny z ciała, metabolizuje tłuszcze i węglowodany, eliminuje wirusy, grzyby i bakterie oraz czyni wiele więcej dobrego! Oddychaj rytmicznie, głębiej (oddech powinien poruszać także Twój brzuch, nie tylko klatkę piersiową) i poczuj różnicę: myślenie staje się jaśniejsze; czujesz się spokojniejszy i bardziej naenergetyzowany.

 

Ćwicz – Badania dowodzą, że regularne, umiarkowane ćwiczenia wspierają zdrowie serca. Twoje ciało potrzebuje ruchu, aby wspierać przepływ krwi, a mięśnie potrzebują ćwiczeń, by zachować elastyczność, napięcie i siłę. Twoje serce jest również mięśniem, więc regularne ćwiczenia je wzmacniają! Codzienny, 30-40 minutowy spacer to najłatwiejsza, najbardziej efektywna i najłatwiejsza forma ćwiczeń, która dopasowuje się nawet do najbardziej zabieganego stylu życia. Czy zdrowie Twojego serca nie jest warte codziennego spaceru?*

 

Sen – Twoje ciało potrzebuje snu, aby mieć czas na regenerację i odmłodzenie. Zostało udowodnione, że ograniczona ilość snu zwiększa ryzyko wystąpienia problemów z sercem. Dlatego też siedem, osiem godzin co noc jest koniecznością, a nie luksusem!

 

Świeże powietrze – Jeżeli przebywasz w pomieszczeniach przez 90% swojego czasu, wdychasz o wiele więcej zanieczyszczeń niż możesz sobie wyobrazić. Codzienny, 30-40 minutowy spacer na świeżym powietrzu to dla Twojego organizmu o wiele więcej niż tylko ćwiczenie. Daje Ci możliwość oddychania czystym powietrzem i dotlenienia organizmu.

 

Nadwaga – Nadwaga i problemy z sercem idą w parze. Uzyskaj pomoc. Schudnij i poczuj się wspaniale!

 

Suplementy – świeża żywność podczas gotowania traci większość składników odżywczych. Są one nazwane „niezbędnymi” składnikami odżywczymi, ponieważ organizm nie może ich wyprodukować. Musisz je pozyskać z pożywienia, które zjadasz. Ponieważ bardzo często nie odżywiamy się prawidłowo, w uzupełnianiu brakujących składników odżywczych pomocne są suplementy.

 

Przestań palić – Badania sugerują, że każdy wypalony papieros zużywa 25 g zasobów witaminy C zgromadzonych w Twoim organizmie – co za marnotrawstwo! W szczególności, kiedy rozważysz, że witamina C odgrywa istotną rolę w utrzymaniu elastyczności Twoich tętnic. Tytoń jest groźną substancją – unikaj jej.

 

Poruszające statystki: Każdego roku palenie zabija prawdopodobnie 1,2 miliona ludzi w Europie – 450 000 z powodu choroby sercowo-naczyniowej. Liczba zmarłych na tę chorobę osób w Europie z powodu palenia wzrosła o 13% pomiędzy 1990 a 2000 rokiem.
(źródło: http://www.ehnheart.org)

 

Odżywianie – Aby Twój organizm funkcjonował jak najlepiej, musisz zapewnić mu najlepsze odżywianie. Tłuste, ciężkostrawne, przetworzone, niezdrowe pokarmy mają na niego szkodliwy wpływ. Jego rezultatem mogą być otyłość, cukrzyca i problemy z sercem. Możesz poprawić dietę, aby wspierać zdrowie swojego serca...
Oto jak tego dokonać:

 • Zjadaj 2-3 porcje owoców i 3-5 porcji warzyw codziennie. Tym razem, więcej ZNACZY lepiej!
 • Zjadaj przynajmniej dwie porcje tłustych ryb tygodniowo – makrele, sardynki, śledzie lub łosoś, które zawierają kwasy tłuszczowe omega-3. Przypisuje się im obniżanie ryzyka występowania problemów z sercem i wspieranie zdrowego poziomu cholesterolu.
 • Zminimalizuj ilość produktów z białej mąki – herbatniki, ciastka i ciasta. Wybierz w zamian pożywne, pełnoziarniste pieczywo, makaron i brązowy ryż, które dostarczają więcej niezbędnych składników odżywczych i błonnika.
 • Ogranicz spożywanie tłuszczów nasyconych zawartych w oleju utwardzonym i kwasach tłuszczowych trans. Substancje te nienaturalnie zatykają tętnice oraz są z trudnością przetwarzane i usuwane przez organizm.
 • Wybieraj mięso chude i ograniczaj czerwone. Zdecyduj się na większą ilość indyka, kurczaka i dziczyzny.
 • Pij dużo wody – 2 litry dziennie utrzyma odpowiedni poziom nawodnienia komórek Twojego ciała. Pij więcej wody, jeżeli ćwiczysz lub znajdujesz się w gorącym klimacie.
 • Ogranicz spożycie soli, aby wspierać obniżenie ciśnienia tętniczego.
 • Kontroluj rozmiar spożywanych porcji – duże porcje przeciążają układ pokarmowy oraz serce!
 • Zamień fast-food na odżywcze posiłki! Spróbuj koktajlu z Formuły 1. To szybki w przygotowaniu, prosty, wysoce odżywczy posiłek.
 • Suplementy nie są substytutem zdrowej diety, ale wielu specjalistów ds. żywienia na świecie zgadza się, że włączenie do diety wysokiej jakości suplementów (takich jak multiwitaminy), to forma „ubezpieczenia zdrowotnego”.
 • Niepokoisz się poziomem cholesterolu? Badania wykazują, że włączenie minimum 25 g białka sojowego do diety o niskiej zawartości tłuszczy nasyconych, może pomóc w redukcji cholesterolu we krwi. Spożywaj więc więcej produktów sojowych na co dzień.

 

Choroba sercowo-naczyniowa jest powodem blisko połowy wszystkich zgonów w Europie (49%). Szacuje się, że choroba sercowo-naczyniowa kosztuje gospodarkę UE 169 miliardów € rocznie.

źródło: http://www.ehnheart.org
źródło: http://www.heartstats.org

Działaj już teraz: utrzymaj zdrowie swojego serca...

Zobacz także

Komentarze

~Mariusz: Wartościowy artykuł, ale uważałbym szczególnie z białkiem sojowym. Rzeczywiście zmniejsza ono ryzyko chorób serca, natomiast jest niebezpieczne dla mężczyzn, ponieważ zawiera fitoestrogeny czyli związki roślinne podobne do hormonów żeńskich. Obniżają poziom testosteronu i "zamieniają" mężczyzn w kobiety :) PS. Więcej na temat leczenia i zapobiegania chorób serca widziałem na http://www.sercejakdzwon.pl
2014-06-02 21:31:58
Nazwa użytkownika:

Komentarz:

Dodaj komentarz

Facebook

Wybrane artykuły

Super łatwy przewodnik po odchudzaniu i zdrowym trybie życia

Kolejny dzień przynosi wyniki kolejnych badań naukowych, które pokazują, że żyjesz źle. Z jednej strony atakuje Cię badanie sugerujące, że żywność ekologiczna naprawdę jest zdrowsza niż ta zwyczajna, z drugiej strony inne badanie dowodzi, że jesteś kretynem dopłacając do żywności ekologicznej. Jednak za chwilę oba badania przestają mieć znaczenie, ponieważ nie przynoszą korzyści dla zdrowia. Najnowsze pokazuje wyraźnie – GMO dla każde...

Badania potwierdzają – orzechy obniżają ryzyko cukrzycy

Wszyscy wiemy, że orzechy są zdrowym uzupełnieniem diety: zawierają białko, błonnik, wiele witamin i składników mineralnych, mają także właściwości obniżające poziom cholesterolu. Jednak nowe amerykańskie badania pokazują, że orzechy oferują także znaczne korzyści w przypadku cukrzycy.Dwie porcje orzechów dziennie – takich jak migdały, orzechy brazylijskie, orzechy nerkowca, kasztany, orzechy kokosowe, orzechy laskow...

Czy pasta do zębów może mieć działanie rakotwórcze?

Z biegiem lat niektóre chemikalia, początkowo uznawane za nieszkodliwe, okazywały się substancjami siejącymi spustoszenie na naszym zdrowiu (wystarczy przywołać azbest, nikotyna, ołów, a bardziej współcześnie bisfenol A). Ostatnio pojawił się nowy wróg publiczny: częsty składnik artykułów gospodarstwa domowego, przede wszystkim past do zębów, o nazwie triklosan. Triklosan jest środkiem grzybob&o...

Najbogatsze źródła kwasów Omega-3

Kwasy tłuszczowe Omega-3 mają korzystny wpływ na pracę serca, a według niektórych badań poprawiają też nasz nastrój. Omega-3 występują w olejach z ryb, które możemy przyjmować w postaci wielu suplementów diety, albo – co smaczniejsze – po prostu jedząc ryby i owoce morza. Te ryby i owoce morza są najlepszymi źródłami Omega-3 (zawierają co najmniej 650mg kwasów tłuszczowych w porcji 1...

Dobre zdrowie jest następstwem dobrego samopoczucia, a troska o oczyszczenie organizmu to najlepszy początek.

1-2-3-4
tylko tyle kroków
dzieli CIę od
zmiany swojego
stylu życia na
zdrowy i pełen
energii.
Run

Złe nawyki ograniczaj stopniowo.
Ważne jest nie to, ile jemy, ale jak wiele żywności zostanie strawione.

Wellness to nic innego jak troszczenie się o siebie i swoje życie. Aby być wellness trzeba dokonywać potrzebnych zmian i podtrzymywać do tego swoją motywację. Dlatego znajdź to, co Cię powstrzymuje od czucia się dobrze ze samym sobą. Nie omijaj tych przeszkód - pokonuj je!

..przecież chodzi tylko o to, żeby czuć się lepiej i cieszyć się lepszym wyglądem... Czy dotyczy to również Ciebie?
Dziś masz wiele możliwości, które mogą pomagać Tobie w osiąganiu przeróżnych celów, jeśli chodzi o Twój wygląd i samopoczucie.

Na rynku masz szereg produktów i usług, dzięki którym możesz być wellness:

 • suplementy diety,
 • zdrowa żywność,
 • usługi z zakresu aktywności fizycznej i rekreacji,
 • salony piękności, gabinety odnowy biologicznej, spa itp.
 • szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna itd.