Dobrawaga
 

5 posiłków, których nigdy...

Głosów: 0
piątek, 16 października 2015


5 posiłków, których nigdy nie powinniście jeść wieczorem (jeżeli zależy Wam na wadze).

Unikając tych potraw wieczorem wyśpimy się lepiej oraz poprawimy efekty stosowanej diety.

Nie ma potrzeby odmawiać sobie późnowieczornej przekąski gdy czujemy się naprawdę głodni. Należy jednak mądrze wybrać, co zjemy. Źle dobrana potrawa może zakłócić nam sen, a także dołożyć sporo zupełnie niepotrzebnych kalorii do naszej codziennej diety. Zamiast po prostu sięgnąć po pierwszy z brzegu lub najsmaczniejszy kąsek z lodówki przeczytaj najpierw, jakich 5 typów potraw powinno się unikać wieczorem i dlaczego.

1. Tłuste potrawy.

Ciężkie, tłuste potrawy spowodują uczucie ospałości następnego ranka, a także zmuszają żołądek do długiej, ciężkiej pracy potrzebnej na ich strawienie. Przed pójściem do łóżka trzymaj się z daleka od orzechów, tłustych serów, lodów czy fast foodów.

2. Potrawy bogate w węglowodany i słodycze.

Mały kawałeczek czegoś słodkiego tuż przed spaniem może być tym, czego potrzebujesz żeby się zrelaksować i dobrze wypocząć, ale jeżeli na przykład zjesz spory kawałek tortu czekoladowego, skok poziomu cukru we krwi i związany z tym przypływ energii zakłócą Twój sen. Unikaj ciast, ciastek i innych deserów, a także węglowodanowych przekąsek - krakersów czy białego chleba. Zamiast tego schrup jabłko.

3. Czerwone mięso i inne białka.

Podobnie jak w przypadku tłustych potraw, czerwone mięso długo będzie zajmować nasz żołądek i utrudni nam zasypianie w związku z intensywnym procesem trawienia (większa porcja kurczaka lub wieprzowiny będzie miała taki sam skutek). Nie ma potrzeby całkowitego unikania produktów białkowych, wybierzmy jednak potrawy chude oraz jedzmy umiarkowane porcje.

4. Pikantne potrawy.

Przyprawy mogą być naturalnym panaceum na szereg dolegliwości, ale jeżeli masz ochotę na posiłek późnym wieczorem, nie zbliżaj się do pikantnych sosów. Pikantne, pieprzne potrawy zakłócą pracę żołądka, a substancje zawarte w przyprawach mogą stymulować nasze zmysły utrudniając zasypianie.

5. Duże porcje.

Wieczorna przekąska nie powinna przeistoczyć się w wieczorny posiłek. Pilnuj maksymalnej kaloryczności - poniżej 200, żeby uniknąć problemów z zasypianiem i dobrze wypocząć w nocy.

Źródło: shape.com

Zobacz także

Facebook

Wybrane artykuły

Ten 'niewinny' napój zagraża twojemu życiu

Przemysł spożywczy chce byśmy wierzyli, że mleko jest napojem zdrowym i niewinnym. To trwa od czasu przyjaznego rozwoziciela mleka. Ale czytelnicy Health Watch znają prawdę. Teraz nowe badanie wykazuje, że picie mleka jest groźniejsze niż uważaliśmy. W rzeczywistości może pomóc cię zabić.Szwedzcy naukowcy chcieli dowiedzieć się czy mleko naprawdę jest "dobre dla organizmu", a szczególnie chcieli odkryć związek mi...

Dwie reguły żywieniowe dla Twojego zdrowia

Nie spożywaj żadnej przemysłowo przetworzonej żywności, żywności produkowanej w fabrykach, zazwyczaj z substancjami dodatkowymi takimi jak cukier, sól, tłuszcz, witaminy, konserwanty, polepszacze smaku itd.Jedz jedynie żywność wytworzoną biologicznie, tzn. bez udziału środków ochrony roślin, nawozów mineralnych, regulatorów wzrostu roślin oraz aktywnych biologicznie dodatków paszowych, żywność wytworzo...

6 efektów ubocznych gumy do żucia

Wiemy, co chcesz powiedzieć. „Teraz zabierzecie mi jeszcze gumę do żucia?!” Przecież żucie gumy wydaje się być nieszkodliwym, a nawet mądrym przyzwyczajeniem. Masz ochotę na coś słodkiego? Listek gumy do żucia ma mniej niż 5 kalorii (znacznie lepiej niż czekoladowy batonik, prawda?). Zestresowany? Kilka pastylek gumy do żucia pomoże rozładować emocje. Czujesz głód? Sięgnij po gumę, zanim skończysz z paczką chips&oacut...

4 powody, aby każdego ranka pić ciepłą wodę z cytryną

4 powody, aby każdego ranka pić ciepłą wodę z cytrynąŹródło: shape.com Próbujesz ograniczyć poranną kawę? Szklanka ciepłej wody ze świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny jest idealną alternatywą, którą wielu dietetyków pije codziennie – i to nie tylko ze względu na orzeźwiający smak. Oto cztery powody, które być może skłonią Was do tego samego.1. Codzienne oczyszczanie organizmu: chociaż wydaje...

Dobre zdrowie jest następstwem dobrego samopoczucia, a troska o oczyszczenie organizmu to najlepszy początek.

1-2-3-4
tylko tyle kroków
dzieli CIę od
zmiany swojego
stylu życia na
zdrowy i pełen
energii.
Run

Złe nawyki ograniczaj stopniowo.
Ważne jest nie to, ile jemy, ale jak wiele żywności zostanie strawione.

Wellness to nic innego jak troszczenie się o siebie i swoje życie. Aby być wellness trzeba dokonywać potrzebnych zmian i podtrzymywać do tego swoją motywację. Dlatego znajdź to, co Cię powstrzymuje od czucia się dobrze ze samym sobą. Nie omijaj tych przeszkód - pokonuj je!

..przecież chodzi tylko o to, żeby czuć się lepiej i cieszyć się lepszym wyglądem... Czy dotyczy to również Ciebie?
Dziś masz wiele możliwości, które mogą pomagać Tobie w osiąganiu przeróżnych celów, jeśli chodzi o Twój wygląd i samopoczucie.

Na rynku masz szereg produktów i usług, dzięki którym możesz być wellness:

  • suplementy diety,
  • zdrowa żywność,
  • usługi z zakresu aktywności fizycznej i rekreacji,
  • salony piękności, gabinety odnowy biologicznej, spa itp.
  • szeroko rozumiana profilaktyka zdrowotna itd.